Későn hajrázott a Lombard, a Haladás nyerte a nyugati rangadót

2013-08-30 21:07:14  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: rangado.hu  |

Későn hajrázott a Lombard, a Haladás nyerte a nyugati rangadót főképe
Az élvonalbeli labdarúgó bajnokság hatodik fordulójának nyitómérkőzése igazi nyugati presztízsmeccset hozott. A Szombathelyi Haladás vendége a Lombard Pápa volt. Több érdekességet is felfedezhettünk a mieink keretében, először került be a kezdőbe idén Lazar Arsic, és hosszú idő után futhatott ki ismét a társakkal Tajthy Tamás. Présinger Ádám és Nagy Sándor sérülését követően már le tudott ülni a kispadra, ahol némi meglepetésre Orosz Márk is ott találta magát. Tóth Bence még ott sem, mindez azt sejteti, hogy a középpályás távozik, erről a héten már többször lehetett olvasni. Múlt heti sérüléséből Zoran Supics sem épült fel, a Diósgyőr ellen öngólt vétő Nagy Tamás helyettesítette a védelem tengelyében. 3500 néző előtt az első 10 perc kiegyenlített játékot hozott, bár a hazaiak irányították inkább a pályán történteket, majd a 13. minutumban első lehetőségét gólra váltotta a Haladás: Devecseri kiválóan indította a lesre játszó védők között a pápai születésű Radót, aki a kifutó Szűcs mellett egyből belsővel a kapu bal oldalába lőtt 1-0. Néhány perccel később Németh lábában volt a zöld-fehérek második gólja, szerencsére a középpályás centikkel a jobb kapufa mellé lőtt. Ahogy helyzet nélkül került előnybe a Haladás, úgy egyenlített a Lombard is, a semmiből: a 21. percben Szabó Ottó bal oldali beadását a kapust megelőzve Griffiths bólintotta a hálóba 1-1. A 35. percben egy szögletnél a hosszún érkező Fehér fejesét kellett bravúrral hárítania Szűcsnek. Egy perccel később azonban már ő is tehetetlen volt, Fehér jobb oldali beadását a hosszún érkező Halmosi közelről belsőzte a kapuba 2-1. A 43. percben ismét a pápai szurkolók izgulhattak, Radó iramodott meg a bal oldalon, majd betört a tizenhatoson belülre és lőtt, a bal alsóba tartó labdát Szűcs ujjheggyel tolta szögletre, ez volt az első félidő utolsó helyzete. A második félidő pápai szempontból szörnyen indult, ugyanis a 45. másodpercben büntetőhöz jutott a Haladás: Struhar szabálytalankodott Radóval szemben, Farkas Ádám játékvezető pedig a 11-es pontra mutatott. A labda mögé maga a sértett állt, aki védhetetlenül a jobb felsőbe lőtte a labdát 3-1. A 61. percben Arsic lövését fogta Rózsa, majd három perccel később Németh húzta meg a bal oldalon majd Radó elé tálalt, aki egy átvétel után lőtt, Szűcs még bele tudott érni a kísérletbe. A hatékonyabb támadójáték érdekében Tóth Bálint 25 perccel a lefújás előtt Eszlátyit és Oroszt is pályára küldte, Tajthy és Kenesei jött le. A 81. percben mindkét kapusnak akadt dolga a háló előtt, előbb Orosz kellemetlen lövését fogta Rózsa, majd Ugrai próbált túljárni Szűcs eszén. A 89. percben szabadrúgáshoz jutott a Lombard, Arsic állt a játékszer mögé, majd 25 méterről a bal kapufát találta el, a visszapattanó lövés a hazai kapus hátáról a gólvonal mögé került 3-2. A 91. percben Rodenbücher szabálytalankodott a középpályán, amiért megkapta második sárga lapját, a Lombard tíz emberrel fejezte be a meccset. A háromperces hosszabbításban nem tudott helyzetbe kerülni a vendég gárda, a Haladás 3-2-re legyőzte egyik legfőbb riválisát, más eredmény is születhetett volna, ha a pápaiak második gólja előbb születik. A Lombardra a válogatott mérkőzés miatt kéthetes bajnoki szünet vár, legközelebb szeptember 14-én 20 órától a Ferencvárost fogadják.

Szombathelyi Haladás – Lombard Pápa 3-2 (2-1) Gsz.: Radó 2, Halmosi ill. Griffiths, Arsic

Tóth Bálint: Ezt az egygólos különbséget elsősorban a lelkesedésben, a hozzáállásban kell keresni. Ilyen gólokat nem szabad kapni, fel voltunk készülve arra a szituációra, ami az első gólt megelőzte, mégis hátrányba kerültünk belőle, a második találatnál azt az oldalról bejövő labdát a védőnek ki kellett volna rúgni. Nehéz két hetünk lesz, két vereség után a Ferencvárost fogadjuk majd, megpróbálunk javítani a hozzáálláson, ez a feladatunk.

Artner Tamás: Ragyogó mérkőzés volt, két támadó szellemű csapatot láthattunk. A második félidőben ziccerek sokaságát hagytuk ki, maximálisan kiszolgáltuk a közönséget, de sajnálom a két bekapott gólt.

Haladás: Rózsa - Fehér, Guzmics, Devecseri, Tóth P. – Szakály (’76 Ugrai), Simon Á. - Németh M. (’84 Gyurján), Nagy G., Halmosi – Radó (’92 Bosnjak)

Lombard Pápa: Szűcs L. – Tóth G., Nagy T., Struhar, Szabó O. (’67 Ivancsics) – Tajthy (’65 Orosz), Rodenbücher, Makszimovics, Arszics – Kenesei K. (’65 Eszlátyi), Griffiths