Pápateszér és Kéttornyúlak az idei bajnok!

2013-06-17 14:50:48  | cikk: Haraszti Gábor  |

Pápateszér és Kéttornyúlak az idei bajnok! főképe
Hétvégén befejeződtek a megyei harmad-, és negyedosztályú labdarúgó küzdelmek. A harmadik vonal 15 csapattal indult, szezon közben azonban Takácsi és Gic is visszalépett, így hétről-hétre öt mérkőzést rendeztek. A végső győztes 60 ponttal Pápateszér lett, mely a 27. fordulóban előzte meg Mihályházát, miután Kun-Szabó Istvánék 1-1-re végeztek Csót gárdájával. A bajnoki címhez persze az is kellett, hogy tavasszal Pápateszéren elmaradt a két alakulat csatája, mivel a vendégek létszámproblémák miatt nem tudtak kiállni, ettől függetlenül nem érdemtelenül kerül Schüld Tamásékhoz a kupa, hiszen a második legtöbb gólt lőtték, a legkevesebbet kapták, a Magyar Kupában is talpon vannak és 40 találattal Ilkó Sándor személyében a gólkirály is közülük került ki. A tartalékok pontvadászatában Mihályháza diadalmaskodott.

Nyárád – Mezőlak 5-3 (Gsz.: Pajak 2, Süle, Fekete 2 ill. Tóth, Csonka, Varga)

Pápateszér – Somló SC 3-0 (Gsz.: Ilkó, Eigner, Karvas)

Malomsok – Nemesgörzsöny 2-3 (Gsz.: Bakos, Marton ill. Kálmán, Pócza, Pomher)

Vaszar – Nagyacsád 2-1 (Gsz.: Sör, Takács ill. Szabó)

Kemenesszentpéter – Adásztevel 4-3 (Gsz.: Töreki 2, Keszei, Farkas ill. Pákozdi 2, Maradics)

13. Nyárád 13

A negyedosztályban Kéttornyúlak és a Borsosgyőri ISE vívott nagy harcot a dobogó tetejéért, végül a kéttornyúlakiak ünnepelhettek a 30. fordulót követően. Pátkai Ferenc csapata a 12. fordulóig nem talált legyőzőre, a téli szünetben is az élen állt, 156 gólt lőttek és mindössze 21-et kaptak. A legeredményesebb játékosuk Horváth Péter lett, aki 55 alkalommal zörgette meg az ellenfél hálóját, begyűjtve egyúttal a gólkirályi címet is.

Borsosgyőri SE – Bakonytamási 4-7 (Gsz.: Takács 3, Horváth ill. Tóth A. 4, Pálinkás, Esztergályos, Erdélyi)

Magyargencs – Gecse 1-2 (Gsz.: Bódis ill. Miklós, Kovács)

Tapolcafő – Pápai Termál FC 4-1 (Gsz.: Májer, Dudás 2, Józsa ill. Goda)

Lovászpatona – Nagytevel 3-2 (Gsz.: Német 3 ill. Szabó, Kulics)

Dáka – Kéttornyúlak 1-2 (Gsz.: Csányi ill. Fekete, Horváth)

Homokbödöge – Borsosgyőri ISE 0-7 (Gsz.: Horváth Zs., Süle, Szőrös (öngól), Horváth T., Máté 2, Tóth)