Pápai nevelés okozta a Lombard vesztét Szombathelyen

2013-05-17 19:00:51  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: nb1.hu  |

Pápai nevelés okozta a Lombard vesztét Szombathelyen főképe
Az NB I. 28. fordulójának nyitómeccsén igazi presztízsmeccset rendeztek a Rohonci úton. A Lombard Pápa Szombathelyre látogatott, mely párosítás Bíró Péter 2004-es szombathelyi távozása óta kiemelt figyelmet kap a szurkolók és a játékosok részéről egyaránt. A Lombard legutóbbi, Eger elleni 6-1-es győzelmével nagy lépést tett a bennmaradás felé, míg a Halinak nincsenek hasonló gondjai, Pécsett 2-0-ra nyertek, ezen a bajnokin ült Artner Tamás 100. alkalommal a Hali kispadján. Mindkét oldalon több hiányzó nehezítette az edzők dolgát, a hazaiaknál Fehér, Halmosi, Rózsa, Rajos hiányzott, a mieinknél Orozco, Tóth Bence, Nagy Sándor nem állhatott Kovács László rendelkezésére, aki a találkozó előtt elmondta, minél hamarabb szeretnék elérni azt, hogy 100 százalékos biztonsággal bennmaradjanak az NB I-ben, így a Haladás pályáján is mindent megtesznek a győzelemért. Idegenben nem megy a Lombardnak ebben a bajnokságban, hiszen az idény során 13 mérkőzésükből mindössze egyet nyertek meg. Nos, a pápaiak nem foglalkoztak sokat a statisztikával, és 2000 néző előtt mindjárt az elején kezdeményezőleg léptek fel, a hatodik percben Gőcze kapus hárított egy életerős Szabó Ottó lövést. A 20. percben Arsic indította a bal oldalon Quintero-t, aki Schimmer mellett, a kapufa segítségével jobb külsővel a bal felső sarokba lőtt 0–1. A 18. percben Tóth Péter rövidre tartó lövését ölelte magához Szűcs. A 26. percben kis híján megduplázódott a pápai előny, Szabó Ottó szögletét Dlusztus fejelte nem sokkal a bal kapufa mellé. Rá sem lehetett ismerni a pápaiakra, hiszen néhány hibától eltekintve jól játszottak, a Halinak igazi helyzete sem volt, egygólos pápai előnyt mutatott az eredményjelző a félidőben. A szünetben Ugrai állt be, és 30 másodperc elteltével máris helyzetbe került, Simon ugratta ki a leshatáron, lövése kevéssel ment el a jobb kapufa mellett. Az 54. percben szerencsés góllal egyenlített a Haladás, Schimmer beadását Kalász lőtte rá, mely Dlusztus testéről került a bal alsóba 1-1. A gól után is a hazaiak játszottak veszélyesebben, a 60. percben Radó húzta meg a hazai védők mellett, centerezéséről Ugrai maradt le, a hosszún azonban Kalásznak épp jó volt a labda, aki nem tudta a kapufa mellett álló Tóth Gábor lábai között ellőni a játékszert. Tovább rohamozott a Szombathely, a 68. percben Radó futotta le a komplett pápai védelmet, majd a 16-oson belülre érve lőtt, Szűcs bravúrral védett, a kipattanót pedig Rodenbücher takarította el Ugrai elől. A 74. percben ismét a pápai szurkolók izgulhattak, egy kapu előtti kavarodás után Radó esett el látványosan, Iványi azonban műesésért – jogosan – sárga lappal jutalmazta a mutatványt. A játékvezető aztán tévesen kiállította az egykori pápai utánpótlás játékost, ám miután tisztázódott, hogy Radónak ez volt az első kártyája a meccsen, a támadó folytathatta a játékot. A 87. percben újabb fordulat következett, egy kellemetlen Haladás lövés kijött Szűcsről, Guzmics csapott volna le a labdára, ám Dlusztus visszahúzta a hazai játékost, büntető és piros lap! A labda mögé Radó állt, aki magabiztosan a kapu középébe lőtt 2-1. A hátralévő két percben okosan tartotta a labdát a Hali, így maradt a 2-1-es eredmény. Egy hajtós, élvezetes meccsen hátrányból fordítva nyert a Haladás, a Lombard Pápa egy pontra rászolgált volna, ám a második félidőben nem tudta megismételni az első 45 percben mutatott játékát.

Szombathelyi Haladás – Lombard Pápa 2-1 (0-1) Gsz.: Dlusztus (öngól), Radó, ill. Quintero

Kovács László: Az első félidőben jók voltunk, a másodikban sem voltunk rosszak. Nézhető meccset játszottunk, futballozni jöttünk. Nem szoktam a bírókkal foglalkozni, de lesz eset, amit majd visszanézek.

Artner Tamás: Az első negyedóra rendben volt, de a kapott gól után összeestünk. Szerencsére a Pápa nem tudott újabb gólt rúgni. Szünet után jól kezdtünk, sikerült egyenlíteni. Kollégám jól cserélt, összességében és a játék képe alapján megérdemelten nyertünk. Voltak hiányok a csapatrészek között, Ugrai becserélése kijavította a hibákat

Haladás: Gőcze - Schimmer, Guzmics, Devecseri, Tóth P. - Simon, Szakály (’46 Ugrai), Kalász (’65 Iszlai), Nagy G., Gyurján (’80 Andorka) - Radó

Lombard Pápa: Szűcs – Tóth G., Rodenbücher, Dlusztus, Présinger – Szabó O., Arsic (’60 Maróti), Tathy, Quintero – Griffiths (’58 Király), Maric (’81 Lagator)

A Lombard Pápa hazai közegben folytatja a bajnokságot, a Siófok ellen május 24-én 19 órától futnak ki a zöld gyepre Szűcs Lajosék.