Egy alkalommal lőtt kapura a Lombard a Honvéd ellen, újabb vereség

2013-05-04 18:05:26  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: nso.hu  |

Egy alkalommal lőtt kapura a Lombard a Honvéd ellen, újabb vereség főképe
Az NB I-es bajnokság 26. fordulójában a Lombard Pápa a tabella ötödik helyén álló Budapest Honvédhoz látogatott. Előzetesen a hetek óta jó formában futballozó - öt forduló óta veretlen - hazaiak számítottak a találkozó esélyesének, a Lombard pocsék tavaszi szereplése miatt - az idei bajnokságban legutóbb a hetedik fordulóban tudott három ponttal hazatérni (Kecskemét – Lombard Pápa 1-2) - a pontszerzés is a bravúr kategóriába tartozott volna. Ráadásul sérülések és eltiltás is nehezítette a kezdőcsapat összeállítását, Nagy Sándor és Tóth Bence megsérült az Újpest ellen - nem is tudták vállalni a játékot - Griffiths pedig eltiltását töltötte, hiszen a lilák ellen kiállították, a másik oldalon Lanzafame volt a legnagyobb hiányzó. A gólok pedig nagyon kellenének a mieinknek, hiszen a forduló előtt a Lombard szerezte a legkevesebb találatot (18) az eltelt 25 összecsapáson, még a biztos kieső Eger mutatója is jobb volt. Kényszerűségből több helyen is változtatott Zsivóczky Gyula, a kispestiek ellen a Szűcs - Tóth G., Orozco, Dlusztus, Németh - Rodenbücher, Tajthy, Quintero, Arsic - Lagator, Maric kezdő futott ki. Mindjárt a második percben – ahogy azt mostanában a csapattól megszoktuk – óriási pápai lehetőség maradt ki, egy előrevágott labdával Lagator iramodott meg, majd nyolc méterről ordító helyzetben csúnyán a hosszú alsó mellé lőtt. Ezt követően inkább küzdelmet láthattak a kilátogatók, helyzet nem alakult ki, a kapusokat sem foglalkoztatták a játékosok. A 41. percben a veszélyesen játszó Martinez csinálta meg magának a helyzetet, majd a jobb alsót vette célba, ám Szűcs bravúrral szögletre tolta a játékszert. Az első félidő rendes játékidejének utolsó másodperceiben büntetőhöz jutott a Kispest, Németh Milán faultolta teljesen feleslegesen Zivanovicot. A büntetőt Délczeg magabiztosan a jobb felsőbe lőtte 1-0. A szünetben Zsivóczky Gyula le is cserélte a vétkes játékost, Présinger folytatta helyette. Még az első 45 percnél is gyatrább második játékrész következett, azok, akik nem aludtak el a helyszínen vagy a képernyő előtt a 62. percben láthattak valami focira emlékeztetőt, Maróti határozatlansága után Holander centerezett és a csereként beállt Bobál lőtt, Szűcs ismét védett. 74 perc után ismét kapura tartó lövéssel jelezte jelenlétét a Lombard, Arsic lövése néhány méterrel kerülte el Kemenes kapuját. A 81. percben Nagy Gergő vezette Szűcsre a labdát, ám a nagy helyzet kimaradt, nem úgy, mint egy perccel később! Egy bedobást követően Vécsei sarokkal passzolt Nagy elé, aki az átvétel után a hálóba gurított 2-0. A 89. percben Présinger lőtt Kemenes ölébe, ekkor kellett először védenie kispesti kapusnak! A 91. percben Bobál ziccerét is megfogta a jóval többet foglalkoztatott Szűcs, a pápai hálóőrön ma sem múlt semmi, a vége kétgólos hazai győzelem lett. Az, hogy a Lombard Pápa az ötödik helyezett otthonában vereséget szenved, mondhatnánk, belefér, az viszont ahogy kikapott nem méltó sem a klubhoz, sem a szurkolókhoz. Zsivóczky Gyulának igaza volt múlt héten, amikor azt mondta: igazán véget érhetne már ez a bajnokság…

Budapest Honvéd - Lombard Pápa 2-0 (1-0) Gsz.: Délczeg, Nagy

Zsivóczky Gyula: A legnagyobb lehetőségünk a harmadik percben maradt ki, ha azt értékesítjük, másképp alakult volna a mérkőzés. Nem játszottunk jó felfogásban, bátortalan volt a támadójátékunk, a 11-es szituációt még nem láttam, többek szerint véleményes volt az ítélet. Jelen pillanatban ilyen passzban vagyunk, sportemberhez méltóan készülünk tovább.

Marco Rossi: Az elejétől a végéig irányítottuk a mérkőzést, voltak egyéni hibák, de a srácok mindent megtettek a győzelemért. Az ellenfélnek nem volt sok helyzete, megérdemelten nyertünk.

Budapest Honvéd: Kemenes - Lovric, Ignjatovic, Tandia, Baráth - Nagy, Zivanovic, Vécsei – Martinez (’58 Holender), Délczeg (’61 Bobál), Tchami (’73 Hidi)

Lombard Pápa: Szűcs - Tóth G. (’37 Maróti), Orozco, Dlusztus, Németh (’46 Présinger)- Rodenbücher, Tajthy, Quintero (’67 Király), Arsic - Lagator, Maric

A Lombard Pápa május 11-én 14 órától Eger együttesét látja vendégül, majd május 17-én Szombathelyre utazik.