Hétközi fordulót rendeztek a megyei labdarúgó bajnokságban

2013-05-02 11:40:37  | cikk: Haraszti Gábor  |

Hétközi fordulót rendeztek a megyei labdarúgó bajnokságban főképe
Nem volt sok idejük kipihenni a szombati és vasárnapi fáradalmakat a megyei harmad-, negyedosztályban szereplő csapatoknak, hiszen szerdán ismét pályára kellett lépniük. Az előző fordulóhoz hasonlóan ismét sok gólt láthattak a szurkolók, hatnál kevesebb gól egyik mérkőzésen sem esett a harmadosztályban. Az éllovas Mihályháza kilencig meg sem állt, a csapat jelenleg 99 lőtt gólnál jár, a sorsolás szeszélye folytán épp a hétvégi, Pápateszér elleni rangadón szerezhetik meg 100. találatukat Kun-Szabó Istvánék. Mezőlak, Nemesgörzsöny és Csót is jó napot fogott ki, a találkozó 3. percétől emberhátrányban játszó Somló SC 2-2-es félidő után 4-2-re maradt alul Nagyacsád ellenfeleként.

Mihályháza – Vaszar 9-2 (Gsz.: Frank, Polhammer 2, Csuti 2, Sebesi 2, Antal, Sági ill. Takács, Sápi)

Mezőlak – Kemenesszentpéter 6-1 (Gsz.: Tóth 4, Nagy, Budai ill. Keszei)

Nyárád – Nemesgörzsöny 1-5 (Gsz.: Fekete ill. Tóth T. 3, Pomher, Rózsa)

Csót – Malomsok 7-2 (Gsz.: Pokorni, Soós 2, Cseh 2, Haraszt, Terelmes ill. Potyondi, Kis)

Somló SC – Nagyacsád 2-4 (Gsz.: Sikos, Horváth ill. Baksa 2, Tihanyi, Szabó)

A bajnokság élmezőnye:
1. Mihályháza 46 pont (18 lejátszott mérkőzés)
2. Csót 38 pont (17 lejátszott mérkőzés)
3. Pápateszér 36 pont (16 lejátszott mérkőzés)

3. Potyondi Márk (Malomsok) 20

A negyedosztályban a két éllovas hat találatig meg sem állt, ahogy Tapolcafő sem, de Marcalgergelyi és Bakonytamási is ötször zörgette meg az ellenfél hálóját. A Borsosgyőri SE a 90. percben szerezte meg a győzelmet érő találatot, a Gecse – Nagytevel meccsen nem született gól.

Tapolcafő – Lovászpatona 6-1 (Gsz.: Papp 3, Józsa, Dudás, Májer ill. Német)

Marcalgergelyi – Dáka 5-0 (Gsz.: Mező, Németh, Kovács 2, Vörös)

Borsosgyőri SE – Homokbödöge 3-2 (Gsz.: Orbán, Németh 2 ill. Bodnár 2)

Bakonytamási – Marcaltő 5-1 (Gsz.: Tóth 3, Bolla, Cserháti ill. Szabó)

Gecse – Nagytevel 0-0

Külsővat - Borsosgyőri ISE 2-6 (Gsz.: Kiss 2 ill. Süle 4, Horváth, Máté)

Pápai Termál FC – Kéttornyúlak 1-6 (Gsz.: Mező ill. Fekete 3, Horváth 2, Szabó)