Megyei labdarúgás: Mindkét osztályban kiélezett a bajnokság

2013-04-23 12:47:33  | cikk: Haraszti Gábor  |

Megyei labdarúgás: Mindkét osztályban kiélezett a bajnokság főképe
A harmadosztályban mindössze négy meccset játszottak le, a Pápateszér – Kemenesszentpéter bajnoki elmaradt, mivel a vendégek létszámproblémák miatt nem tudtak kiállni. A Mezőlak – Vanyola rangadón a házigazdák simán nyertek, a többi meccsen is az esélyesek gazdagodtak a három ponttal, Mihályháza, Nagyacsád és Csót sem botlott.

Nyárád – Nagyacsád 1-2 (Gsz.: Prátpál ill. Baksa, Sándor)

Mezőlak – Vanyola 4-0 (Gsz.: Kis, Csonka, Varga, Nagy)

Mihályháza – Malomsok 6-1 (Gsz.: Sebesi, Mezei, Frank, Varga, Gál, Csizmadia ill. Kis)

Csót – Nemesgörzsöny 2-1 (Gsz.: Haraszt, Haraszti T. ill. Pomher)

Pápateszér – Kemenesszentpéter elmaradt

A bajnokság élmezőnye:
1. Mihályháza 40 pont (16 lejátszott mérkőzés)
2. Pápateszér 35 pont (15 lejátszott mérkőzés)
3. Csót 35 pont (15 lejátszott mérkőzés)

A következő fordulóban (április 27. – 28. 16:00)

3. Kun-Szabó István (Mihályháza) 19

A negyedosztályban a borsosgyőri házirangadót az ISE nyerte két góllal, Tapolcafő és Külsővat is maximálisan kiszolgálta a hazai közönséget. A 3-3-ra végződő Pápai Termál FC – Gecse mérkőzés arról marad emlékezetes, hogy Pethő Balázs kapus kétszer is a pápai hálóba talált, mindkét találatot büntetőből szerezte a hálóőr. A 21. forduló rangadóját Kéttornyúlakon játsszák, ahol az éllovas a harmadik helyen álló Külsővatot fogadja.

Pápai Termál FC – Gecse 3-3 (Gsz.: Németh 2, Máhl ill. Pethő 2, Cser)

Borsosgyőri SE - Borsosgyőri ISE 1-3

Magyargencs – Dáka 2-0 (Gsz.: Pethő, Rátosi)

Tapolcafő – Homokbödöge 7-0 (Gsz.: Dudás 3, Pődör 2, Józsa, Májer)

Marcalgergelyi – Marcaltő 4-1 (Gsz.: Szabó K. 2, Kovács, Németh ill. Szabó Z.)

Bakonytamási – Kéttornyúlak 0-2 (Gsz.: Horváth 2)

Külsővat – Nagytevel 5-0 (Gsz.: Elek, Kocsi, Szabó 2, Kiss)

1. Kéttornyúlak 49 pont
2. Borsosgyőri ISE 49
3. Külsővat 46

A következő fordulóban (április 27 – 28. 16:00)
Borsosgyőri ISE – Bakonytamási (szombat)