Megtört a jég, nyert a Lombard Pápa!

2013-04-10 19:53:08  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: Babos Petra  |

Megtört a jég, nyert a Lombard Pápa! főképe
A szombati Kecskemét elleni mérkőzés után ismét tétmérkőzést játszott a Lombard Pápa. 18 órai kezdéssel játszották a 20. fordulóból elmaradt Lombard Pápa – DVSC bajnoki labdarúgó mérkőzést. 12. alkalommal találkoztak az élvonalban a felek, a statisztika a vendégeknek kedvezett, hiszen még soha nem győzte le a Lombard a DVSC-t, a mérleg hét Loki győzelem és négy döntetlen. A legelvakultabb Lombard drukkerek is egyetértettek abban, nem kedvenceik az összecsapás esélyesei, hiszen tavasszal még nem került pont a Lombard neve mellé, de a lőtt gólok száma sem nőtt, így a múlt héten 2-2-es döntetlent játszó Debrecen számított a favoritnak. Zsivóczky Gyula – akiben a szombati vereség után is bíznak a vezetők - úgy fogalmazott „Azt várom el a játékosaimtól, hogy aki pályára lép, az "megdöglik" a sikerért, megalkuvás nélküli küzdelmet akarok látni”. A pápai mester négy helyen változtatott a Kecskemét elleni kezdőhöz képest, a lélektanilag is fontos meccsnek a mieink a Szűcs - Tóth G., Orozco, Dlusztus, Németh M. – Tajthy, Arsic, Tóth B., Quintero - Maric, Lagator összeállításban vágtak neki. A Debrecennél Nagy Zoltán eltiltás miatt nem léphetett pályára, Dajan Simac megbetegedett, csakúgy, mint Rezes László, míg Kulcsár Tamás sérüléssel bajlódott, ennek ellenére Kondás Elemér a három pont begyűjtését tűzte ki célul, a Loki a Verpecz - Bernáth, Máté, Mészáros, Korhut - Bódi, Spitzmüller, Szakály – Pölöskei, Coulibaly, Szécsi kezdővel rohamozta Szűcs kapuját. Akadt is dolga a pápai portásnak, hiszen mindjárt az első percben Bódi szabadrúgását tornázta fölé, majd tíz perccel később ismét Bódi veszélyeztetett, egy újabb pontrúgást kellett Szűcsnek a rövidről kiütnie. A félidő legnagyobb helyzetét Orozco és Dlusztus hozta össze Pölöskeinek, a két védő tanácstalansága után a debreceni támadó 13 méterről lőhetett, ám a gyenge próbálkozást Szűcs felszedte. Veszélyes hazai helyzet nem alakult ki, a mieink fegyelmezetten tartották a labdát, a gólszerzés helyett inkább arra törekedtek, hogy ne kapjanak gólt, így gólnélküli első félidőt láthatott a kilátogató mintegy 500-600 néző. A rövid szünet után sem változott a játék képe, volt azért ígéretes helyzete a Lombardnak, az ellenfél tizenhatosánál Maric készített le egy felívelést Quintero-nak, azonban a kolumbiai a védők szorításában nem tudott kapura lőni. A 63. percben Szűcs kapuja előtt akadtak izgalmak, Szakály lövését kellett öklöznie a kapusnak, majd nagy nehézségek árán sikerült Tajthynak felszabadítania. A 65. percben aztán megtört a több mint 560 perce tartó pápai gólcsend, Tóth Bence szabadrúgásába Szakály ért bele, becsapva ezzel Verpecz kapust, vezetett a Lombard 1-0!! A 75. percben kis híján jött az egyenlítés, egy szöglet veszélyesen kanyarodott Szűcs elé, szerencsére mindenki előtt elment a labda. Három perccel később a csereként beállt Griffiths fejére ívelték a labdát, ám a támadó nem tudta megcsúsztatni. A 86. percben megint Szűcsöt tornáztatták meg, ezúttal Mészáros volt a próbálkozó, ám a hálóőr kitolta a léc alól a játékszert. A fennmaradó időben megint Szűcs védett egy hatalmasat, majd Oláh Gábor lefújta a meccset, a Lombard Pápa öt vereség után először nyert tavasszal, ezzel megtört a nyeretlenségi átok, remélhetőleg a bajnokság hátralévő részében egy teljesen más csapatot láthatunk majd a pályán.

Lombard Pápa - DVSC-TEVA 1-0 (0-0) Gsz.: Szakály (öngól)

Zsivóczky Gyula: Minden rossz sorozat egyszer megszakad, most a Debrecen ellen fordult a kocka. Azt gondolom, hogy amit kértem a játékosoktól, hogy mindenki lépjen ki a komfortzónájából és haljon meg a pályán, ezt most megtették a srácok. Illetve az égiek is segítettek minket, ebben biztos vagyok. Nagyon örülök a győzelemnek, de nem múltak el azok a problémák, amik voltak a csapat körül, de ez egy hatalmas siker és óriási lökést kell, hogy adjon a továbbiakhoz.

Kondás Elemér: Az igazság szerint nem láttam, hogy kaptuk a gólt. Állítólag valakin megpattant, de előtte nekünk volt ziccerünk Pölöskey Peti révén. Emellett volt egy vitatható szituáció, amikor Szakály Peti ütközött Szűcs Lajossal, nem tudom, hogy ez nem volt-e büntető…A hazai gól után támadtunk, próbáltunk gólt lőni, de nem sikerült. Nem egyszerű ilyenkor bármit is mondani, mert annak ellenére, hogy a Pápának is volt helyzete, folyamatosan nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, de nem tudtunk gólt rúgni. A ziccereket értékesíteni kell, de az is igaz, hogy hetek óta nem kapjuk meg azokat az ítéleteket, amelyek jogosnak tűnnek, ellenünk meg befújják.

Lombard Pápa: Szűcs - Tóth G., Orozco, Dlusztus, Németh M. – Tajthy (’85 Rodenbücher), Arsic, Tóth B., Quintero (’92 Király) – Maric, Lagator (’72 Griffiths)

DVSC-TEVA: Verpecz – Bernáth, Máté, Mészáros, Korhut – Bódi, Spitzmüller (’80 Dombi), Szakály - Pölöskei (’73 Sidibe), Coulibaly, Szécsi (’66 Buadla)

A Lombard Pápa április 13-án Pécsre látogat, majd április 20-án 18:30 perces kezdéssel az éllovas Győri ETO vendégszerepel Pápán.