2013-03-06 20:24:40  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: Babos Petra  |

Ligakupa: Hiába győzte le a Ferencvárost a Lombard Pápa, a játékvezetővel már nem bírt főképe
Néhány héten belül immár harmadszor mérkőzött meg egymással a Lombard Pápa és a Ferencváros. Február 20-án az Albert Stadionban a Ligakupa középdöntőjének első mérkőzésén 3-1-es hazai siker született, március 3-án a bajnoki idénnyitón 3-0-ra győztek Ricardo Moniz tanítványai, ma 17 órai kezdettel pedig a Ligakupa visszavágóit rendezték, a tét a legjobb négy közé jutás volt. A Fradi kétgólos előnnyel érkezett Pápára, hiszen Józsi, Jenner és Böde találatára csak Maric tudott válaszolni. Kimondva, kimondatlanul is mindkét gárda a hétvégi bajnokira fókuszál, a Lombard az MTK-hoz látogat, a Fradi pedig az Újpest elleni derbire készül, ennek ellenére egyik vezetőedző sem tartalékos kezdő 11-et küldött pályára, a mieink a Markek – Nagy S., Orozco, Tóth G., Szabó O., – Németh M., Arsic, Quintero, Tóth B. - Beliczky, Lagator összetételben vágtak neki a visszavágónak. Az 5. percben jegyezhettük fel az első kapuralövést, Arsic lőtt öt méterrel mellé. A vasárnapi bajnokihoz hasonlóan nagy volt az iram a pályán, minden labdáért kemény harc folyt. Fél óra elteltével megszerezte a vezetést a Lombard, egy szépen végigvitt kontratámadás után Arsic tört kapura, először még Jova védeni tudott, de a kipattanót a középpályás már a kapu bal oldalába lőtte 1–0. Hat perccel később ismét a Fradi kapuja forgott veszélyben, egy Quintero-Lagator kényszerítő után utóbbi lövése a felső lécen csattant. Egy perccel később egy szöglet után az ex-pápai Gyömbér elé hullott a labda, ám a kiváló játékos néhány centiméterről mellé bólintott. A 43. percben újabb mintaszerű kontra végén Arsic kapott kitűnő labdát, ám a kifutó Jova mellett hanyagul mellé emelt. A félidőben Moniz mester érezhette, hogy itt akár baj is lehet, így Jennert és Bödét is beküldte. A második játékrész mindjárt Fradi helyzettel indult, a másodpercekkel korábban beállt Böde kitűnő labdával ugratta ki Martinust, aki óriási helyzetben a bal kapufa mellé gurított. Az 54. percben egyenlített a Fradi, és itt kell először megemlítenünk Radványi Ádám játékvezető nevét: a gólt megelőző szituációnál Besic ugyanis lekönyökölte Arsicot, a játékvezető ezzel mit sem törődve továbbot intett, majd Sváb beadását Böde a kapuba belsőzte 1-1. Arsic egyébként az eset után vérzett, így ápolni kellett. A 60. perctől aztán felpörögtek az események, előbb Németh Milán lőtt kevéssel fölé, majd Gyömbér ziccerét fogta Markek, a másik oldalon Tóth Bence próbálkozása centikkel kerülte el a kaput. A 64. percben egy szögletet követő kapu előtti kavarodást Orozco használt ki, ezzel ismét a hazaiaknál volt az előny 2-1. Két perccel a lefújás előtt ismét a pápaiak örülhettek, ugyanis megszerezték harmadik találatukat, az egész mérkőzésen kiválóan teljesítő Orozco 20 méteres bombája a felső lécről kipattant, épp Lagator elé, aki Jova mellett a hálóba bólintott 3-1. Az utolsó másodpercekben Aborah találta el a felső lécet, gól azonban már nem esett, következhetett a hosszabbítás. A 92. percben Jenner beadását Böde fejelte kapura, Markek azonban bravúrral szögletre tolta a labdát. Egy perccel később folytatódott a Radványi-show, egy erősen lesgyanús szituációban jutott el a játékszer Cukichoz, akinek így már nem volt nehéz dolga és a kapu közepébe lőtt 3-2. A gól ellen az egész pápai kispad hevesen tiltakozott, aminek az lett az eredménye, hogy Sütő Szilárdot és Zsivóczky Gyulát is elzavarta a bíró a kispadtól. A 105. percben megint Markek brillírozott, ezúttal Böde fejesét tolta ki. Nem sokkal később egy felívelt labda Jasarevichez jutott el, akit azonban egyértelműen szabálytalanul szereltek a tizenhatoson belül, ám a bíró sípja néma maradt... A 117. percben emberelőnybe került a Lombard, Besic buktatásért megkapta második sárga lapját. A szabadrúgást Szabó Ottó 20 méterről küldte kapura, a labda a bal kapufát érintve került Jova hálójába 4-2. A gól után is mindent megtett a Lombard, hogy újabb találatot szerezzen, az idő azonban kevés volt, így a 14 emberrel játszó Ferencváros idegenben lőtt több góllal továbbjutott.
Zsivóczky Gyulának jó pár percre volt szüksége, hogy a mérkőzést értékelni tudja, érthetően dühös volt a látottak miatt.
- Le a kalappal a csapat előtt, óriásit küzdött, mindent megtettünk a továbbjutásért, a mai napon megmutattuk, mire képes a gárda, azonban hozzá kell tennem, hogy minősíthetetlen játékvezetést kaptunk, emiatt nehéz is beszélnem a meccsről. Vissza kell néznem a kétes szituációkat, volt belőlük jó pár, az a legnagyobb baj, hogy ezek a játékvezetők nem tudják, hogy milyen energiákat és milyen munkát fektettünk ebbe a 120 percbe, ez, ami ma itt folyt, a magyar labdarúgás szégyene volt.

Lombard Pápa – Ferencváros 4-2 Gsz.: Arsic, Orozco, Szabó O., Lagator, ill. Böde, Cukic
Vezette: Radványi (Viszokai, Szalai)

Lombard Pápa: Markek – Nagy S., Orozco, Tóth G., Szabó O., – Németh M., Arszics, Quintero (Jasarevic, 68.), Tóth B. (Tajthy, 77.) – Beliczky (Griffiths, 63.), Lagator

Ferencváros: Jova – Gyömbér, Besic, Fell, Sváb – Aborah, Batik – Martinus, Józsi (Csukics, 80.), Hakola (Jenner, 46.) – Perics (Böde, 46.)