Emelt fővel búcsúzott a Hepp Kupától a Pápa Motax KC

2012-12-05 12:20:29  | cikk: Haraszti Gábor  |

Emelt fővel búcsúzott a Hepp Kupától a Pápa Motax KC főképe
A Hepp Kupa 4. fordulójában a Pápa Motax KC az NB I/B-s bajnokságban vitézkedő Győr-SZOL-Széchenyi Egyetem együttesét látta vendégül, ahol többek között a volt válogatott, és magyar bajnok Pankár Tibor is helyet kapott. A mieink a bajnoksághoz hasonlóan ebben a kiírásban is szépen menetelnek, hiszen a Zalaegerszegi KK legyőzése után (89-71), a szintén NB I/B-s SMAFC-on is túljutottak (58-43). A győriek a Soproni Tigrisek ellen kezdtek idegenben, simán győztek (63-77), majd a nagymúltú MAFC-ot 75-67-re múlták felül. A bajnokságban Kozma Tamás alakulatának eddigi mérlege négy győzelem, négy vereség, mely a 10 csapatos pontvadászat 6. helyéhez elegendő. A mieink meneteléséről folyamatosan beszámolunk, mint ismert, Vajda Balázs csapata még veretlen, hatból hatot nyertek, így vezetik az NB II nyugati csoportját. A Vajda, Henrik, Feigl, Ács, Fülöp kezdő ötössel felálló hazaiak számára nem kezdődött jól a találkozó, hiszen egy negyednyi előnyt ajándékoztak a motiváltan, és ami még fontosabb védekezésben és támadásban egyaránt hatékony győrieknek, Vajda József időkérése sem sokat lendített a mieink dekoncentrált játékán, az első negyedben 24-8-ra vezettek a vendégek. A rövid pihenőben igyekezték rendezni a sorokat a mieink, és amilyen pocsékul kezdték a meccset, olyan jól folytatták. Területvédekezésre váltottak, Henrik és Vajda triplájával, valamint a feljavuló játékkal pedig lépésről-lépésre közelebb kerültek az ellenfélhez, Fülöp parádésan játszott, Rédei jól szállt be a meccsbe, Feigl-t pedig nem tudták tartani a palánk alatt, a félidőben 33-33 állt az eredményjelzőn, így a nagyszünetet követően kezdődhetett minden előröl. A harmadik negyed kezdetén azonban nem követte el a mérkőzés eleji hibáit a Motax, így fej-fej mellett haladtak a csapatok. A pápaiaknál Feigl játékát kell kiemelni ebben az időszakban, aki mind lepattanók, mind pontszerzés területén ellenállhatatlan volt (25. perc 45:42). A hazaiak láthatóan elkapták a fonalat, rendre sikerült befejezni támadásaikat, miközben több győri támadást is hatástalanítottak (50:46). A negyed végére felzárkózott az NB I-es alakulat, és Pankár okos játékának köszönhetően minimális előnnyel várhatták az edzői utasításokat (52:54). A záró felvonásra érkezve a csapatok figyeltek arra, hogy egyik csapat se növelhesse túlzottan az előnyét, így a biztos megoldásokra törekedtek. Mindkét oldalon próbálták még keményebbé tenni a védekezést, ami a negyed első öt percében sikerült is (60:60). Majd a PKC figyelme kissé lankadt, és ezt könyörtelenül kihasználta a rutinos győri gárda, két perc alatt 10:0-ás rohanással maga oldalára billentette a mérleg nyelvét. A hazaiak mindent egy lapra feltéve küzdöttek az utolsó másodpercekig (sajnos a végére Vajda még egy bokasérülést is összeszedett), ám ez már csak a mérkőzés szorosabbá tételéhez volt elegendő. Egy rendkívül jó iramú, sportszerű mérkőzésen összességében megérdemelten nyert a papírformát érvényesítve a Győr-SZOL SZESE együttese. A Pápa Motax KC-nak nagyot küzdve sikerült megnehezítenie ellenfele dolgát, amit az is elárul, hogy a második félidőben egy percre sem pihenhetett a győriek kulcsjátékosa Pankár, aki végül igazolta klasszisát a mérkőzésen. A hazai csapat minden tagjának óriási dicséret jár a mutatott játékért, és az elért eredményért.

Vajda Balázs: Gratulálok a csapatnak az elért eredményhez! Azonban jól mutatta ez a mérkőzés, hogy ezen a szinten nem lehet 10 perces előnyt adni az ellenfélnek, mert azt könyörtelenül megbüntetik. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy ennek az évnek a legjobb meccsét játszottuk, remélem ilyen tempóban folytatjuk a továbbiakban is.

Pápa Motax KC - Győr-Szol-Széchenyi Egyetem 70:75 (8:24, 25:9, 19:21, 18:21)
Pápa Városi Sportcsarnok, 200 néző V.: Török, Gráczer

Dobók: Fülöp 11/3, Henrik 14/3, Feigl 16, Ács 12, Vajda 5/3 ill. Horváth A. 6, Rédey B. 6, Perger, Viant, Farkas

Győr: Drevenka 9, Hegedűs 12, Horváth G. 7/3, Papp 18, Pankár 18/3 ill. Baruta 4, Halász 2