Megyei labdarúgás: Mihályháza nyerte a záróforduló rangadóját

2012-06-11 13:52:09  | cikk: Haraszti Gábor  |

Megyei labdarúgás: Mihályháza nyerte a záróforduló rangadóját főképe
A 26. fordulóval véget ért a 2011/2012.évi harmadosztályú labdarúgó bajnokság. Fordulókkal ezelőtt eldőlt, hogy Mihályháza játékosainak nyakába kerül az aranyérem, Pápateszérnek az ezüst jut, Vanyola pedig a képzeletbeli dobogó legalsó fokára állhat fel. Az utolsó párosításra is maradt rangadó, Mihályháza Pápateszért fogadta, ahol a 20. perctől hátrányba lévő vendégek 4-3-as félidő után 6-4-es vereséget szenvedtek, mindkét együttes dicséretet érdemel idei teljesítményéért. Mihályháza első helyében oroszlánrészt vállalt a Mezei Csaba - Kun-Szabó István páros, akik 26 találkozón 103 gólt szereztek, ami meccsenként majd’ négy találatot jelent. Minden harmad-, és negyedosztályú csapatnak, és a góllövőlistákon előkelő helyen szereplőknek gratulálunk!

Mezőlak – Lovászpatona 10-2 (Gsz.: Libis 5, Keruska 2, Zsani 2, Varga ill. Lukács, Német)

Malomsok – Nagyacsád 0-2 (Gsz.: Tihanyi 2)

Adásztevel – Nemesgörzsöny 6-2 (Gsz.: Bálint 5, Piszker ill. Pomher, Buzás)

Vanyola – Kéttornyúlak 3-1 (Gsz.: Biber (öngól), Nagy 2 ill. Pátkai)

Takácsi – Kemenesszentpéter 8-2 (Gsz.: Kálmán 3, Róka, Haraszti T., Baumann, Tóth, Török ill. Keszei, Tálos)

Mihályháza – Pápateszér 6-4 (Gsz.: Gál, Kun-Szabó 3, Sebesi, Csizmadia ill. Birkás, Tóth 3)

A negyedosztályú bajnokság góllövőlistájának végeredménye:
1. Piszku Miklós (Pápai Termál FC) 30 gól (18 mérkőzés - 1,666 gól/mérkőzés)
2. Pajak Ádám (Nyárád SE) 33 gól (22 mérkőzés - 1,500 gól/ mérkőzés)
3. Stern Gábor (Tapolcafői SE) 17 gól (16 mérkőzés - 1,062 gól/ mérkőzés)
4. Szabó Frigyes Márton (Külsővati SE) 23 gól (22 mérkőzés - 1,045 gól/ mérkőzés)
5. Bábits László (Nyárád SE) 19 gól (22 mérkőzés - 0,863 gól/ mérkőzés)