A Borsosgyőri ISE és a Pápai Termál FC őszi bajnok!

2011-11-02 10:31:14  | cikk: Haraszti Gábor  |

Két fordulóval a megyei harmadosztályú labdarúgó bajnokság őszi szünete előtt botlott a tabella első és második helyezettje, Mihályháza Mezőlakon hagyott két pontot, míg Pápateszérről Vanyola hozott el két egységet. A múlt héthez hasonlóan Takácsi csapata ismét nagyarányú győzelmet aratott, a harmadik helyen álló Nemesgörzsöny is magabiztosan húzta be a Gic elleni bajnokit. Az őszi szezonból két mérkőzés van hátra.

Lovászpatona – Takácsi 1-12 (Gsz.: Német ill. Kálmán 3, Haraszti T. 4, Róka 4, Tóth)

Mezőlak – Mihályháza 0-0

Nemesgörzsöny - Gic 7-0 (Gsz.: Kalmár, Szabó, Pomher 2, Pócza, Böröczky, Sándor)

Kéttornyúlak – Malomsok 2-2 (Gsz.: Fekete, Mándli ill. Bognár, Potyondi)

Kemenesszentpéter – Adásztevel 4-1 (Gsz.: Pintér, Kardos, Farkas 2 ill. Berki)

Pápateszér – Vanyola 1-1 (Gsz.: Birkás ill. Nagy)

Marcaltő – Nagyacsád 0-2 (Gsz.: Lampért, Jónás)

Malomsok – Nemesgörzsöny

A negyedosztály nyugati csoportjában a Borsosgyőri ISE nyolc alkalommal volt eredményes, így továbbra is vezetik a rangsort. A Magyargencs-Kemeneshőgyész – Dáka összecsapáson tíz gól született úgy, hogy a vendégek a félidőben 3-0-ra vezettek, a hazaiak végül a 90. percben mentettek pontot. A hétvégi zárófordulóban eldől az őszi elsőség sorsa, a második külsővatiak az élen álló Borsosgyőri ISE-t fogadják.

Borsosgyőri ISE - Ganna-Döbrönte 8-1 (Gsz.: Horváth 3, Jelencsik, Tóth, Márkus, Horváth, Katzer ill. Szántó)

Marcalgergelyi – Bakonyjákó 2-1 (Gsz.: Szabó, Földes ill. Kneisz)

Nyárád  - Külsővat 2-3 (Gsz.: Pajak 2 ill. Szabó 2, Kiss Gábor L.)

Magyargencs-Kemeneshőgyész – Dáka 5-5 (Gsz.: Szita 3, Kovács, Andrecska ill. Teslér 2, Lázár, Sipos, Csuti)

1. Borsosgyőri ISE 20 pont (+22)
2. Külsővat 20 pont (+13)
3. Marcalgergelyi 17 pont

Következik: 12. forduló: november 6. 13.30
Bakonyjákó - M.gencs-K.hőgyész (szombat)
Külsővat - Borsosgyőri ISE
Dáka - Nyárád
Tapolcafő - Marcalgergelyi
szabadnapos: Ganna-Döbrönte

A keleti csoportban mindössze két mérkőzést játszottak le, a Pápai Termál FC szabadnapos volt, emellett a Vaszar – Bakonytamási találkozó elmaradt. Idén már csak egy fordulót játszanak, az már biztos, hogy a Pápai Termál FC pihenhet az első helyen.

Gecse – Homokbödöge 8-0 (Gsz.: Németh, Krokovics 4, Végh, Tóth 2)

Borsosgyőri SE – Nagytevel 3-2 (Gsz.: Orbán, Barkóczi, Hajdu ill. Peng, Szabó)

Vaszar – Bakonytamási elmaradt

1. Pápai Termál FC 19 pont
2. Gecse 18 pont
3. Vaszar 13 pont

Következik: 10. forduló: november 6. 13.30
Pápai Termál FC - Bakonytamási (szombat)

Orbán Balázs (Borsosgyőri SE) 6

A játékosoknak még nem kell teremcipőre cserélniük a csukát, ugyanis a negyedosztály csapatainak részvételével jövő hétvégén megrendezik a Magyar Kupa első fordulóját.