Megyei labdarúgás: Mihályháza 17, Pápateszér 11 gólt szerzett hétvégén

2011-10-24 17:04:17  | cikk: Haraszti Gábor  |

A harmadosztályban Pápateszér az adásztevelieken, míg Mihályháza a marcaltőieken gázolt át, a két csapat összesen 28(!) gólt szerzett. Takácsi gárdája kiheverte a múlt heti sokkot – amikor 16-0-nál félbeszakadt a bajnokijuk – és hétvégén győztesen vonultak öltözőbe. A harmadik helyen álló Nemesgörzsöny hétgólos találkozón megszenvedett Nagyacsádon, végül ha nehezen is, de behúzták a három pontot.

Adásztevel – Pápateszér 0-11 (Gsz.: Birkás 3, Tóth 4, Mátyás 2, Kovács, Varga)

Mihályháza – Marcaltő 17-0 (Gsz.: Kun-Szabó 5, Varga 3, Mezei Cs. 5, Mezei L. 1, Gál 3)

Takácsi – Mezőlak 6-2 (Gsz.: Róka 4, Kálmán 2 ill. Libis, Nagy)

Vanyola – Lovászpatona 5-2 (Gsz.:Preiczer, Pál, Szóka 2, Árok ill. Liptai, Német)

Malomsok – Kemenesszentpéter 4-0 (Gsz.: Izsa, Horváth, Potyondi 2)

Gic – Kéttornyúlak 3-6 (Gsz.: Szórádi, Harsány, Nyári ill. Hocker 2, Szabó 2, Horváth, Németh)

Nagyacsád – Nemesgörzsöny 3-4 (Gsz.: Tihanyi, Lampért, Jónás ill. Buzás, Szabó, Berki, Kalmár)

A bajnokság élmezőnye:
1. Pápateszér 27 pont
2. Mihályháza 27 pont (egyel kevesebb lejátszott mérkőzés)

Marcaltő - Nagyacsád

Izgalmasan alakul a negyedosztály nyugati csoportja, Külsővat ugyanis pontszámban beérte a szabadnapos Borsosgyőri ISE-t, így a két 17 pontos csapatot Marcalgergelyi követi 14 egységgel.

Ganna-Döbrönte – Nyárád 3-6 (Gsz.:Szántó 2, Magyar ill. Bábits 2, Szabó 2, Pajak 2)

Bakonyjákó – Tapolcafő 1-2 (Gsz.: Gulyás ill. Stern, Böröczky)

Külsővat – Magyargencs 2-0 (Gsz.:Sági 2)

Dáka – Marcalgergelyi 1-0 (Gsz.: Kiss-Visi)

1. Borsosgyőri ISE 17 pont (+15)
2. Külsővat 17 pont (+12)
3. Marcalgergelyi 14 pont

Következik: 11. forduló: október 30. 13.30
Borsosgyőri ISE - Ganna-Döbrönte (szombat)
Marcalgergelyi - Bakonyjákó
Nyárád  - Külsővat
Magyargencs-Kemeneshőgyész - Dáka
szabadnapos: Tapolcafő

Keleten ismét elmaradt a bakonyszücsiek mérkőzése, mivel a csapat visszalépett a további küzdelmektől, így eredményeiket és az ellenük szerzett gólokat törölte a szövetség. Az éllovas Pápai Termál FC a félidőben még vesztésre állt Homokbödögén, végül a két ügyeletes gólfelelős, Máhl Krisztián és a góllövőlista vezetője, Piszku Miklós dupláival begyűjtötték a három pontot.

Homokbödöge - Pápai Termál FC 1-4 (Gsz.: Kovács ill. Máhl 2, Piszku 2)

Nagytevel – Gecse 0-1 (Gsz.: Ivanik)

Bakonytamási - Borsosgyőri SE 1-4 (Gsz.:Schmidthoffer ill. Orbán 2, Hajdu, Magyar)