Egy mérkőzés elmaradt, egy félbeszakadt a megyei labdarúgó bajnokságban

2011-10-17 18:12:10  | cikk: Haraszti Gábor  |

Főként a vendégcsapatok örülhettek múlt hétvégén a megyei labdarúgó bajnokság harmadosztályában. Kemenesszentpéter, Pápateszér és Mihályháza tudta csak otthon tartani mindhárom pontot, utóbbi gárda mérkőzése Takácsi ellen 16-0-s hazai vezetésnél félbeszakadt, mivel sérülések és kiállítás miatt a vendégcsapat létszáma hét fő alá csökkent.

Mezőlak – Vanyola 1-2 (Gsz.: Zsani ill. Nagy 2)

Kéttornyúlak - Nagyacsád 0-2
(Gsz.: Pődör, Jónás)

Lovászpatona – Adásztevel 3-4 (Gsz.: Lukács 2, Német ill. Bálint, Pákozdi, Porcelán, Piszker)

Kemenesszentpéter – Gic 2-0 (Gsz.: Tálos, Töreki)

Pápateszér – Malomsok 6-1 (Gsz.: Mátyás, Knolmajer, Tóth, Varga 2, Birkás ill. Kecskés)

Marcaltő – Nemesgörzsöny 2-7 (Gsz.: Németh, Makrai ill. Kalmár, Pócza 3, Kálmán, Szabó, Buzás)

Mihályháza – Takácsi félbeszakadt

A bajnokság élmezőnye:
1. Pápateszér 24 pont
2. Mihályháza 24 pont (eggyel kevesebb lejátszott mérkőzés)

Nagyacsád – Nemesgörzsöny

A kilencedik forduló rangadóját a negyedosztályban a vártnál könnyebben nyerték a külsővataiak Marcalgergelyivel szemben, így előbbiek feljöttek a második helyre. Amennyiben a 10. körben újabb nagyarányú győzelmet aratnak, pontszámban beérhetik a hétvégén szabadnapos Borsosgyőri ISE gárdáját.

Nyárád - Borsosgyőri ISE 1-2 (Gsz.: Süle B. ill. Süle A.)

Ganna-Döbrönte - Magyargencs SE 2-2 (Gsz.: Nagy, Maráz ill. Szakács, Mező)

Külsővat – Marcalgergelyi 4-0 (Gsz.: Vizi, Szabó 2, Farkas)

Dáka – Tapolcafő 0-2 (Gsz.: Böröczky, Pődör)

szabadnapos: Borsosgyőri ISE

A keleti csoportban a homokbödögeiek hiába várták a Bakonyszücs elleni mérkőzést, a bajnoki elmaradt, mivel a vendégek a múlt héthez hasonlóan ezúttal sem tudtak csapatot a pályára küldeni. Az eddig 100 százalékos Pápai Termál FC elveszítette első pontjait, a vaszariak győzelmükkel feljöttek a második helyre.

Pápai Termál FC – Gecse 2-2 (Gsz.: Piszku, Máhl ill. Kuti, Tóth)

Vaszar - Borsosgyőri SE 5-2 (Gsz.: Sör 3, Németh, Bence ill. Szabó, Magyar)

Nagytevel – Bakonytamási 1-0 (Gsz.: Peng)