Liga Kupa: Lombard Pápa – Haladás Sopron Bank 1-0

2011-10-12 16:00:20  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: Babos Petra  |

Liga Kupa: Lombard Pápa – Haladás Sopron Bank 1-0 főképe
A visszavágás mellett az A csoport első helye a tétje a 16 órakor kezdődő találkozónak, múlt héten a szombathelyiek 2-0 arányban győzték le a mieinket, amivel átvették a vezetést a négycsapatos A csoportban.

A két csapat eddigi mérkőzései a Ligakupában:

1. forduló
Lombard Pápa – Győri ETO 0-0
Haladás Sopron Bank – ZTE 2-1 (Gsz.: Simon, Czafit ill. Kovács)
2. forduló
ZTE - Lombard Pápa 0-8 (Gsz.: Zulevs 2, Lovrencsics 2, Szabó 2, Varga, Maric)
Győri ETO - Haladás Sopron Bank 2-2 (Gsz.: Dudás, Molnár ill. Ugrai, Vujovics)
3. forduló
Haladás Sopron Bank – Lombard Pápa 2-0 (Gsz.: Ugrai, Skriba)

Elkezdődött a találkozó, lássuk a kezdőcsapatokat:

Lombard Pápa: Szűcs - Nagy, Tóth, Rodenbücher, Présinger – Farkas, Maric, Szabó – Lovrencsics, Quintero, Ferenczi (cserék: Kovács, Germán, Zulevs, Varga, Rása, Németh, Urbányi)

Haladás Sopron Bank: Mursits – Szvoboda, Nagy, Devecseri, Farkas – Hanzl, Szeles, Simon, Sipos, Kalász, Gyurján (cserék: Dombó, Jagodics, Horváth, Radó, Gugcsó, Németh)

’8 Hanzl 30 méterről elvégzett szabadrúgása kevéssel kerülte el a pápai kaput.

’10 Szabó tekerte be jól a szögletet, Tóth Gábor fejesét Mursits biztosan fogta.

Negyed óra telt el a találkozóból, komoly gólszerzési lehetőség ezidáig egyik csapat előtt sem alakult ki, a mezőnyben jobbára a küzdelem dominál.

’18 Ferenczi készítette le a labdát Maricnak, ám a szerb csatár 16 méterről még a kaput sem találta el.

'20 A mérkőzés első sárgáját Farkas Márk kapta.

’23 Lovrencsics küldött kapura egy lecsorgó labdát, a támadó nem találta el a kaput.

'30 Szabó Zoltán próbálkozott 17 méterről, a lövés Mursits kezében halt el.

Egykapuzik a hazai csapat, a zöld mezes vendégek elvétve jutnak el a pápaiak térfelére.

'36 Sipos életerős löketét Szűcs öklözte ki.

'40 Présinger bal oldali beadását Ferenczi csúsztatta mellé.

Véget ért az első félidő, gyenge első 45 percet láthattak a kilátogatók, ők is és Véber György is jobb folytatásban reménykedik.

Cserék a szünetben: a hazaikanál Szabó Zoltán helyett Varga Gábor, a vendégeknél Farkas Márk helyett Horváth Detre folytatja.

'49 Nagy beadását megint Ferenczi csúsztatta kapura, Mursits ezúttal is a helyén volt.

'52 Az eddigi legnagyobb lehetőség a találkozón: Sipos lapos, életerős lövése kijött Szűcsről, végül az ötösről Rodenbücher vágta ki a labdát.

'55 Varga jobb oldali beadásába a kapu torkában Ferenczi nem tudott belepiszkálni.

'60 Újabb Hali sárga, Szvoboda faultolta Quintero-t.

'64 Maric lövése nem okozott gondot a vendégek kapusának.

'67 Hanzl is besárgult, miután csúnyán rátartott Tóthra. Közben újabb csere a vendégeknél a pápai születésű Radó András lépett pályára Simon Attilát váltva.

'70 Varga szögletét Lovrencsics csúsztatta meg a röviden, a hosszú kapufánál Maric állt, aki egy méterről a kapufára bólintott.

'71 Rodenbücheré az első hazai sárga, Radót rántotta le. A 17 méterről elvégzett szabadrúgást a sértett a kapu fölé tekerte.

'74 Germán is a pályán, Farkas Attila sétál le a játéktérről.

'75 Reklamálásárt Lovrencsics kapott sárga kártyát.

'81 Vezet a Lombard Pápa!! Varga Gábor szögletét a remekül érkező Tóth Gábor fejelte a kapuba 1-0!

'84 Maric taktikai szabálytalansága sárgát ért, ugyanerre a sorsa jutott Sipos Norbert is. Véber ismét változtat: Maric helyett Németh Milán kap lehetőséget.

'85 Présinger adott be jobbról, a beadást Ferenczi fejelte kapura, de Mursits nagy bravúrral védett, a kipattanóról Lovrencsics maradt le centikkel.

'86 Tíz emberrel a Lombard Pápa: Rodenbücher kapta meg második sárga lapját!

'90 Csere a vendégeknél: Sipos helyett Gugcsó folytatja.

Véget ért a találkozó, a Lombard Pápa Tóth fejesgóljával itthon tartotta a három pontot és átvette a vezetést a Liga Kupa A csoportjában.

Véber György: Ma minden áron győznünk kellett, ez sikerült is, igaz csak egy góllal. Iszonyú görcsben futballozott a csapat, mentünk előre, a minőséggel volt gond, de jelen pillanatban a győzelem mellett az a legfontosabb, hogy áttörjünk egy falat amit mi magunk építettünk. Jó erőpróba volt a mai meccs tudtuk, hogy a Szombathely milyen összetételben áll fel, sajnos ezek a gyerekek próbáltak össze-vissza rúgdalni minket, de a két csapat között így is volt öt gól különbség, sajnos a helyzeteinket elpuskáztuk. A továbbiakban készülünk a hétvégi, Ferencváros elleni mérkőzésre, a hét hátralévő része a mentális és a fizikai felkészülés jegyében telik majd.