Jól sikerült a főpróba

2020-07-25 16:02:12  | cikk: Haraszti Gábor  |

Jól sikerült a főpróba főképe
Öt lőtt góllal zárta le a felkészülési mérkőzések sorát a Sopron elleni bajnoki rajtra készülő Perutz FC.

Perutz FC - ETO Akadémia 5-2 (2-1) Gsz.: Skriba, Hanzl, Irmes, Kalász, Molnár ill. Sipőcz, Erdei

Szerdán a THSE-Szabadkikötő, szombaton pedig egy újonnan alakult, a Győr-Moson-Sopron megyei első osztályban induló csapat, az ETO Akadémia volt a Perutz FC vendége. Lengyel Ferenc a bajnokság főpróbájaként tekintett a győriek elleni két félidőre, a csapatból azonban sérülés miatt Császár Attila, Dóczi Krisztián és Böröczky Bálint is hiányzott, ami átírta a vezetőedző előzetes terveit.

A kilencedik percben született meg az első találat a mérkőzésen, Iványi felpasszát Skriba úgy vette át a tizenhatosnál, hogy még a kimozduló kapust is becsapta, így a nyáron szerződtetett játékos az üres kapuba gurított 1-0. Tíz perccel később egyenlített az ETO, egy jobb oldali támadás végén Hauser lekészítését Sipőcz lőtte a kapu jobb oldalába 1-1. A 42. percben Szabót buktatta Ruisz kapus a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt büntetőt Hanzl gurította a kapu bal sarkába 2-1. A második félidő ötödik percében újabb hazai találatnak tapsolhattak az esővel dacoló hazai nézők, Kalász szögletét három győri között Irmes bólintotta a kapuba 3-1. Tíz perccel később már három volt a különbség, Szilágyi indította Baldaufot, aki becsúszva még középre tudta kanalazni a labdát, a hosszún Kalász érkezett, akinek már nem volt nehéz dolga 4-1. Húsz perccel a lefújás előtt szépített az ETO, egy labdavesztés után Erdei játszotta tisztára magát, majd a becsúszó Baldauf felett ballal a hálóba emelt 4-2. Az 5-2-es végeredmény a 91.percben alakult ki, egy szöglet után egy kapu előtti kavarodást követően Molnár lőtt a bal sarokba.

Lengyel Ferenc: Jól szolgálta a Sopron elleni meccsre való felkészülésünket a meccs, igaz a mai játék nem igazán tetszett. Voltak jó periódusaink, amikor azt a stílust, amit szeretnénk játszani és azt a tudást, ami bennünk van, meg tudtuk mutatni, viszont továbbra is vannak olyan periódusok, amikor teljesen szétesünk és sokat hibázunk.

Perutz FC: Szigeti - Baldauf, Koronczai, Bence, Benecz - Irmes, Iványi, Németh, Hanzl, Skriba - Szabó Zs., csereként pályára lépett: Herber, Nagy T., Zsirai, Kalász, Molnár, Szilágyi.

A Magyar Labdarúgó-szövetség elkészítette a bajnokság pontos időbeosztását, eszerint a Sopron elleni meccs 17:30-kor kezdődik, íme a pontos menetrend.

Augusztus 2. (vasárnap) 17:30 Sopron - Perutz FC

Augusztus 9. (vasárnap) 19:00 Perutz FC - III. kerületi TVE

Augusztus 12. (szerda) 17:30 Tatabánya - Perutz FC

Augusztus 16. (vasárnap) 19:00 Perutz FC - Nagyatád

Augusztus 23. (vasárnap) 17:30 Veszprém - Perutz FC

Augusztus 26. (szerda) 19:00 Perutz FC - Puskás II.

Augusztus 30. (vasárnap) 17:30 Balatonfüred - Perutz FC

Szeptember 5. (szombat) 18:00 Perutz FC - BKV Előre