A vártnál könnyebb győzelem

2020-01-31 17:57:48  | cikk: Haraszti Gábor  |

A vártnál könnyebb győzelem főképe
Kiváló védekezéssel, Burai és a visszatérő Sonyák vezérletével magabiztos győzelmet aratott a Debrecen U23-as csapata felett a Concordia Motax KC Pápa.

A 15 csapatos bajnokság 11. helyéről várták a feldobást a legutóbbi négy találkozójukból hármat elveszítő debreceni fiatalok, míg a negyedik helyezett Pápa múlt heti, hódmezővásárhelyi botlását (94-81) igyekezett kijavítani. Ebben már segítségére lehetett a hazaiaknak Sonyák Béla, aki meggyógyult, ezzel nagymértékben nőttek a Concordia esélyei.

Két büntető, egy hármas, egy közeli - így kezdte a DEAC elleni mérkőzést a Pápa, mely 7-0 után közel engedte magához a debrecenieket (10-8), és a játékrész folytatásában nem tudott ismét nagyobb előnyt kiharcolni magának, így 10 perc után 23-20 állt az eredményjelzőn. A második negyedben állva hagyta ellenfelét a Concordia, Sonyák tripláival kétszámjegyűre nőtt a különbség, Bakos közelijével átlépte a félszáz pontot a hazai gárda, mely a nagyszünetben már több mint 20 ponttal vezetett (55-33). Nem változott a játék képe a harmadik negyedben sem, 30 perc játék után is megmaradt a 22 pontos differencia, így a záró etap már csak formalitás volt. Teljesítményére még egy lapáttal rá tudott tenni a PKC, a 37. percben már 30 pont állt a csapatok között, a védekezés hazai oldalon továbbra is kiváló volt (88-58), végül a vártnál simább győzelmet aratott a Pápa, 96-71 arányban.

Concordia Motax KC Pápa - DEAC U23 96-71 (23-20, 32-13, 17-17, 24-21)

Kálmán László: Nagyon izgalmas meccsnek indult, ennek ellenére sikerült magabiztos győzelmet aratni. Jól védekeztek a srácok és ennek meg is lett az eredménye.

Concordia Motax KC Pápa: Balla 3, Murai 9, Burai 23/6, Hódi 9/9, Kocsis 6. Csere: Sonyák 27/9, Horváth A. 6/6, Márton Á. 6, Márton L. 5, Bakos 2, Szeier.

A pápai csapat a következő fordulóban Pécsre utazik, majd február 21-én 18 órai kezdéssel a SMAFC-ot fogadja.