Kikapott Ajkán a tartalékos Perutz

2018-04-04 21:43:32  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: veol.hu  |

Kikapott Ajkán a tartalékos Perutz főképe
Kétszer elhalasztott mérkőzés pótlására utazott szerda késő délután a Pápai Perutz FC az Ajkai Városi Sportcentrumba, ahol a NB III-as labdarúgó bajnokság 17. fordulójából elnapolt bajnokit rendezték. Nem presztízsmeccsként, csupán egy következő megoldandó feladatként tekintett a találkozóra a Perutz mestere, Marton Miklós, aki a kezdő sípszó előtt elmondta, mások a célok a két klubnál, hiszen az Ajka a feljutásért, a Pápa pedig a bennmaradásért küzd. Ráadásul többen is kisebb-nagyobb sérüléssel bajlódtak az elmúlt időszakban pápai oldalon, így kényszerűségből a kezdőcsapatot is át kellett variálnia, hiszen Hanzl Máté, Skriba Máté, Szabó Zsolt, Nagy Bálint és Kozma Máté sem tudta vállalni a játékot, a mieink a Sánta - Farkas, Császár, Domján, Böröczky - Bohner, Udvardi, Somogyi, Baldauf, Németh - Jurik összetételben vágtak neki a két félidőnek. A veol.hu helyszíni tudósítása szerint az első tíz percben ismerkedtek egymás felállásaival a csapatok, majd a hazaiak többször is megdolgoztatták Sánta kapust. A pápaiak igyekeztek lezárni a pálya közepét, ez sikerült is, de a szélekről a kapu elé tudták juttatni a játékszert az ajkaiak, akik pontrúgásokból nagyon veszélyesek voltak. A 15. percben Csizmadia érkezett remekül egy beadásra, fejesénél azonban nem volt nehéz dolga Sántának. A 18. percben ismét Csizmadiát találta meg a labda, a hazaiak középpályását nem fogta senki, így könnyedén juttatta a hálóba a balról érkező szabadrúgást, 1:0. Nem sokkal később Pákai szerezhetett volna gólt, a csapatkapitány kapásból, ballal bombázott fölé. A másik oldalon Németh jelentkezett 18 méterről egy lövéssel, ami erős volt, de elkerülte a kaput. A 27. percben Horváth Péter jobbról, a 16-oson belülről leadott lökete a felső lécet érintve hagyta el a pályát. Nem sokkal később ismét Horváth fejezhetett volna be egy akciót, ám ígéretes helyzetben nem célzott elég pontosan. Az FC Ajka sokkal többet birtokolta labdát vetélytársánál, amelynek védelme zavarba hozható volt, ráadásul a szél is a házigazdát támogatta. A 31. percben a kiugró Oláh-t állították meg gyanús körülmények között a pápaiak, de a bíró sípja néma maradt. A 39. percben Somogyi játszotta magát lövő helyzetbe, Baloghnak védenie kellett. A másik oldalon Oláh próbálkozott, majd egy szép támadás végén Pavlitzky lövése a bal kapufáról vágódott ki. Szünet után majdnem kiegyenlített a Perutz FC, Németh szabadrúgását követően Balogh ügyetlenkedett, de a pápaiak nem tudták a hálóba passzírozni a kipattanót. Kiegyenlítettebbé vált a játék, a vendégek igyekeztek nyomást gyakorolni ellenfelükre, s sokszor bizony eredményesen támadtak le. A 60. percben Csemer tüzelt kapásból veszélyesen, a másik oldalon pedig Baloghnak kellett nagyot nyújtóznia Baldauf próbálkozásánál. A 66. percben Major passzolt a jobb oldalon felfutó Horváth Péterhez, aki szép csellel tört be a védők közé, majd kilőtte a jobb alsót, 2:0. A 69. percben remek akció végén Oláh ziccerét védte bravúrral Sánta, aki Graszl fejesénél is leért a bal alsóba. A szöglet után viszont már a pápai portás is tehetetlen volt, Graszl remek, ollózó mozdulattal húzta a hálóba a játékszert, 70. perc: 3:0. A 81. percben ismét Major adott gólpasszt, a kapu elé robbanó Kovács Gergő nem hibázott, 4:0. A 86. percben Csizmadia érkezett kiválóan egy szöglet után, a lövésnél esélye sem volt a vendégek hálóőrének, 5:0. Ilyen arányban is megérdemelten nyertek az ajkaiak, akik csak akkor kerülhettek volna bajba, ha a második félidő elején a Pápa kihasználja adódó lehetőségét. A házigazda rengeteg lehetőséget dolgozott ki, nagyobb arányban is győzhettek volna.

FC Ajka-Perutz FC 5:0 (1:0)
Ajka, 350 néző. V.: Móri. FC Ajka: Balogh - Köles, Pákai, Graszl, Csemer - Kovács, Csizmadia - Illés (Vallejos, 59.), Horváth, Pavlitzky (Major, 59.) - Oláh (Nagy E., 83.). Edző: Kis Károly. Pápai Perutz FC: Sánta - Farkas, Császár, Domján, Böröczky - Bohner, Udvardi (Iványi, 68.), Somogyi, Baldauf, Németh (Mogyorósi, 85.) - Jurik (Koncsag, 73.). Edző: Marton Miklós.

Kis Károly: Fontos volt, hogy rögzített helyzetekből veszélyesek tudtunk lenni, ezekből több gólt is lőhettünk volna. A hajrá egyértelműen a miénk volt, a találatok mellett rengeteg lehetőségünk adódott. A Pápa becsülettel küzdött, további sok sikert kívánok neki.

Marton Miklós: Tartalékosan álltunk fel, ettől függetlenül ilyen hibákat nem szabad elkövetnünk védekezésben. Volt egy fordulópont a meccsen, ami után a hazaiak végleg eldöntötték a pontok sorsát. Gratulálok az Ajkának!

A bajnokság április 7-én 16 órai kezdéssel a THSE-Szabadkikötő gárdája ellen hazai környezetben folytatódik.