Nem volt kérdés: A Perutz könnyedén nyert

2017-02-25 17:58:57  | cikk: Haraszti Gábor  |

Nem volt kérdés: A Perutz könnyedén nyert főképe
A tabella 13. helyén álló Csetény ellen vágott neki a megyei első osztályú labdarúgó bajnokság tavaszi idényének a bajnoki címre hajtó Perutz FC. Marton Miklós csapata egy eredményes, hét hetes téli felkészülést és hét edzőmeccset követően játszott ismét tétmérkőzést, melyet abszolút esélyesként várhatott. A vendégek négy győzelem, egy döntetlen, tíz vereséges mutatóval készültek a folytatásra, télen ráadásul edzőt is cserélt a csetényi gárda, Nagy Lászlót Molnár János váltotta a kispadon. A pápaiak mestere a kezdő sípszó előtt hangsúlyozta, mivel ez lesz mindkét együttesnek az első tavaszi találkozója, minden bizonnyal lelkes lesz az ellenfelük is, így egyáltalán nem számít könnyű 90 percre. A kezdő tizenegyben három új igazolás kapott helyet, a házigazdák a Simon – Udvardi, Domján, Kovács, Böröczky – Iványi, Somogyi, Horváth T., Szép – Baldauf - Venczel kezdővel indították a derbit. A kezdeti puhatolózás után már a harmadik percben megzörrent a vendégek hálója, egy szépen felépített támadás végén Baldauf beadását a hosszún érkező Venczel bólintotta a hálóba 1-0. A folytatásban is a mieink domináltak, melynek köszönhetően sikerült megduplázni az előnyt: a 17. percben Somogyi húsz méterről, egy középről megeresztett lövéssel vette be Mits kapuját, igaz a gólban a vendégek portása is jócskán benne volt 2-0. A 20. percben Venczel táncoltatta meg a védőket a tizenhatoson belül, ám lövése fölé szállt. Szinte át sem lépte a félpályát a vendég gárda, a hazaiak pedig sorra alakították ki a lehetőségeket. A 27. percben Szép beadása szállt Iványi elé, aki hét méterről lábon rúgta a csetényi kapust, így nem nőtt háromra a különbség. Fél óra játék után Venczel jobb felsőbe tartó szabadrúgását bokszolta fölé Mits, majd a félidő hajrájában Horváth Tamás bokasérülést szenvedett, a középpályást hordágyon kellett levinni, helyét Szalai Gábor foglalta el. Szünet után sem enyhült a nyomás a fehér mezeseken, öt perc játék után Baldauf csapott le egy labdára, centerezését Venczel öt méterről fölé lőtte. Egy óra játék után Szép pontos szögletét Somogyi csúsztatta a jobb alsóba, ezzel már három volt a különbség. A középkezdésből jöhetett volna a negyedik Perutz gól is, ám Iványi rossz megoldást választott, lövés helyett Venczelhez szeretett volna passzolni, így odalett az ígéretes lehetőség. A 65. percben először kellett védenie Simonnak, egy labdaszerzés után Dávid Ádám lövését tornázta ki a hosszúból a hazai hálóőr. A 73. percben Szalai és Venczel hagyta ki a kihagyhatatlant, az ötös sarkáról a kapussal szemben Szalai a lövés helyett a passzt választotta és Venczel elé emelt, aki egy méterről sem tudta a hálóba irányítani a labdát. Három perccel később Szép robogott el a jobb oldalon, majd a hosszún érkező Venczel elé tálalt, akinek közelről nem volt nehéz dolga 4-0. A 79. percben az egyik új szerzemény Szedlacsek is játéklehetőséghez jutott, és három perccel később ki is osztott egy gólpasszt, a bal oldalon a szintén csereként pályára lépő Bollát hozta kihagyhatatlan helyzetbe, aki a kimozduló kapus mellett a bal alsóba gurított 5-0. Az utolsó percekben Marton Miklós szinte összes cserejátékosát pályára küldte, a sárga-kéket meggyőző játékkal, magabiztos sikert arattak. A Perutz legfőbb riválisa, a Balatonfüredi FC február 26-án Öskün lép pályára. A bajnokságban ismét hazai találkozó következik, március 4-én 15 órától Balatonalmádi lesz az ellenfél.

Marton Miklós: Az elején úgy láttam, a játékosok túlságosan is bizonyítani szerettek volna, emiatt némi görcsösség felfedezhető volt a játékunkon, sok volt a pontatlanság. Több olyan szituáció is volt az ellenfél kapuja előtt, amikor nem jó döntéseket hoztunk, ha éltünk volna ezekkel, akkor két számjegyű is lehetett volna a végeredmény. A Csetény nagyon nem akart játszani, egyetlen céljuk az volt, hogy elkerüljék a nagyarányú vereséget. Ettől függetlenül nem vagyok elégedetlen, az 5-0 is szép teljesítmény, de jövő héten ennél több kell.

Perutz FC – Csetény 5-0 (2-0) Gsz.: Venczel 2, Somogyi 2, Bolla

Perutz FC: Simon – Udvardi (’85 Barcsa), Domján, Kovács, Böröczky (’86 Györkös Z.)– Iványi (’64 Bolla), Somogyi, Horváth T. (’46 Szalai G.), Szép – Baldauf (’79 Szedlacsek) - Venczel

Csetény: Mits – Kovács (’79 Gersics), Hornyacsek, Jakab, Bíró, Szenft - Nagy R., Sadjo, Kottyán – Nagy L. (’88 Jakab) – Dávid (’68 Pass)