Oda a hazai veretlenség

2016-12-03 12:20:33  | cikk: Haraszti Gábor  |

Oda a hazai veretlenség főképe
A válogatott miatti szünet után, három hét elteltével ismét tétmérkőzést játszott a Motax-Pápai KC együttese. Vajda Balázsék az NB I/B-s kosárlabda bajnokságban közvetlen riválisukat, az öt győzelemmel és két vereséggel az ötödik helyen álló MTK Törökbálintot látták vendégül. A vendéglátók a feldobás előtt a hatodik helyen álltak, az előző fordulóban csúnya vereséget szenvedtek Oroszlányban (106-41), míg a pápai neveléssel, Horváth Kristóffal felálló MTK legutóbbi három bajnokiján nem talált legyőzőre. Hazai oldalon végre mindenki bevethető volt, a sérültek meggyógyultak és Kálmán eltiltása is lejárt, a PKC a Kálmán, Szanati, Keresztes, Hadnagy, Majic kezdő ötössel vágott neki az első negyednek. Hazai szempontból jól alakult az első negyed, hiszen Majic duplája és Hadnagy triplája után pillanatok alatt 5-0 állt a táblán, aztán Horváth Kristóf hármasával megkezdték a felzárkózást a vendégek, akik az első negyedben akcióból nemigen tudtak eredményesek lenni, jobbára büntetőből tudtak látótávolságon belül maradni. Majic újabb hármasával már hét volt a különbség (15-8), ezután viszont magára talált az MTK és három sikertelen pápai támadás után egy pontra zárkózott, Vajda József időt is kért. A rövid megbeszélés hatott, négypontos előnnyel készülhetett a folytatásra a PKC (24-20), mely Szanati Mátyást sérülés miatt szinte az egész mérkőzésre elveszítette. A második etap hazai szempontból nem indult jól, ismét egy hullámvölgy következett, amit az ellenfél kihasznált, előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. Támadásban gyorsabbak, robbanékonyabbak és ami a legfontosabb, pontosabbak voltak a vendégek, nem mellesleg a lepattanókat is jobban szedték. A mieink sajnos szemmel láthatóan elbizonytalanodtak, három perccel a nagyszünet előtt már kilenc pont volt a hátrány, újabb hazai időkérés következett, ám így is hétpontos előnnyel mehetett pihenőre az MTK (36-43). Szemmel láthatóan összekapták magukat a fiúk a hosszabb szünetben, a dobásoknál jobban koncentráltak, így sikerült egy gólra feljönni (45-46), ám egy újabb vendég hármas és Kálmán második technikai faultja után visszaállt az öt-hatpontos differencia. A játékrész hajrájában Majic kihagyta a triplát, míg az ellentámadásból Horváth bedobta a hármast, így négy helyett tíz pont állt a felek között, sőt az utolsó percben egy újabb hármassal és egy duplával már 52-67 állt az eredményjelzőn, amivel el is dőlt a párharc. A játékvezetői hármas ténykedését nehezen viselte a hazai kispad, így a negyedik negyed elején Vajda József reklamálásért technikait kapott, majd Hernádi Tamás elnöknek kellett elhagyni a kispadot, szintén szövegelésért, mindez fél percen belül zajlott le. A közjáték ellenére egy utolsó rohamot tudott indítani a kipontozódó Keresztest elveszítő hazai gárda, a mérkőzés ezen szakaszában (is) Majic volt a vezér, egészen hét pontig visszatornászták magukat (69-76), ám középtávolikkal és betörésekkel a Törökbálint bebiztosította a sikert. A 74-91-es végeredmény azt jelenti, hogy elveszítette hazai veretlenségét a PKC, mely december 11-én Győrbe látogat.

Motax-Pápai KC - MTK Törökbálint 74-91 (24-20, 12-23, 16-24, 22-24)

Motax-Pápai KC: Kálmán 17/6, Szanati M. 2, Keresztes 12, Hadnagy 3/3, Majic 27/9, csere: Horváth A. 5, Szanati G. 4, Bereczki 4, Perger, Vajda, Fülöp.

Vajda Balázs: Azt szokták mondani, minden sorozat megszakad egyszer, ez nálunk most következett be. Az MTK egy jó erőkből álló, taktikus csapat, mely néhol a kosárlabdázást háttérbe szorítva egyéb erényeket csillogtatva lépked előre a tabellán, sajnos ennek most mi voltunk a szenvedő alanyai. Jól kezdtük a meccset, magabiztosan támadtunk, aztán az agresszív, sportszerűtlen védekezésük megtörte a lendületünket, ebben a játékvezetők is partnerek voltak, oly mértékben, hogy ezt nem tudták kezelni. Keresztest és Kálmánt is elveszítettük a második félidőben, ezt pedig nem bírtuk el. Szeretnénk Győrben javítani, de nem lesz könnyű.