Kéttornyúlak nyerte az aranycsatát

2016-06-06 15:35:32  | cikk: Haraszti Gábor  |

Kéttornyúlak nyerte az aranycsatát főképe
Az elmúlt hétvégén a megyei harmad-, és negyedosztályú labdarúgó bajnokságban is befejeződtek a küzdelmek. A harmadik vonalban komoly téttel nem bírt a záró kör, hiszen a dobogósok kilétére már a korábbi fordulókban fény derült. A bajnokságot nagy fölénnyel a Somló SC nyerte Nemesgörzsöny és Marcalgergelyi előtt. Utóbbi csaptból került ki a gólkirály, Prátpál Máté 31 alkalommal volt eredményes.

Malomsok – Mihályháza 13-2 (Gsz.: Potyondi 2, Svecz 3, Csatár, Kovács, Horváth 3, Barti 3 ill. Mészáros, Csuti)

Somló SC – Marcalgergelyi 6-2 (Gsz.: Kádár 2, Csejtei 2, Szöllősi, Dékány ill. Prátpál 2)

Vanyola – Adásztevel 1-6 (Gsz.: Molnár ill. Horváth 3, Baksa, Piszker P., Piszker K.)

Csót – Nemesgörzsöny 2-4 (Gsz.: Szalay, Cseh ill. Pócza, Buzás, Pomher 2)

3. Potyondi Márk (Malomsok) 21

A negyedosztályban a mérkőzések eredményei és a sorsolás úgy alakult, hogy a bajnoki címről Nyárád és Kéttornyúlak között az utolsó forduló döntött, ráadásul ez a két csapat épp egymással játszott. Az izgalmas csatában a kéttornyúlakiak 4-2-re nyerni tudtak, mellyel megvédték tavalyi bajnoki címüket, második Nyárád, harmadik jobb gólkülönbségének köszönhetően Külsővat lett. A nyárádiak a gólkirályi címmel vigasztalódhatnak, Pajak Ádám 44 gólt lőtt az idei szezonban.

Ganna-Döbrönte – Borsosgyőri ISE 0-3 (Gsz.: Varga 3)

Külsővat – Nagytevel 2-0 (Gsz.: Horváth, Vizi)

Kéttornyúlak – Nyárád 4-2 (Gsz.: Szabó 2, Pátkai, Szalai ill. Pajak, Fekete)

Kemenesszentpéter – Pápai ELC 6-0 (Gsz.: Kovácsovics, Nagy, Tóth 3, Pityer)

Gecse – Takácsi 1-3 (Gsz.: Becsei ill. Toki 3)

Magyargencs – Tapolcafő 5-1 (Gsz.: Györkös 5)

Mezőlak – Lovászpatona 4-2 (Gsz.: Varga, Tóth, Lukács 2 ill. Tóth, Berki)