Az utolsó forduló dönt a bajnoki címről

2016-05-30 15:39:14  | cikk: Haraszti Gábor  |

Az utolsó forduló dönt a bajnoki címről főképe
A megyei harmadosztályban az utolsó előtti fordulóban nem a védekezésre helyezték a hangsúlyt a csapatok, hiszen a négy találkozón összesen 40 gól született. A már bajnok Somló SC és Malomsok is kilenc gólt szerzett, Mihályházán tíz találat esett, emellett két piros is villant.

Marcalgergelyi – Adásztevel 6-1 (Gsz.: Katona 3, Prátpál 2, Kiss ill. Baksa)

Mihályháza – Nemesgörzsöny 4-6 (Gsz.: Velekei, Varga, Baumann (öngól), Lampért ill. Pomher Á. 2, Pomher S., Pócza, Baumann, Kovács (öngól)

Somló SC – Csót 9-3 (Gsz.: Kádár 2, Kiss 2, Sesztakov, Gosztonyi 2, Csejtei 2 ill. Mátyás, Nyári, Karvas)

Malomsok – Vanyola 9-2 (Gsz.: Potyondi 4, Horváth 2, Svecz, Kovács, Csatár ill. Molnár, Nagy)

3. Katona Róbert (Marcalgergelyi) 20

A negyedosztályban az utolsó előtti fordulóban az éllovas Kéttornyúlak pontokat hullajtott Pápán, így Nyárád pontszámban beérte őket és jobb gólkülönbségének köszönhetően átvette a vezetést. A záró kör nagy izgalmakat tartogat, hiszen a sorsolás szeszélye folytán ez a két csapat egymással találkozik, a kéttornyúlakiaknak mindenképp nyerni kell, míg ellenfelének a döntetlen is elég a bajnoki címhez. A harmadik helyért Külsővat és a Borsosgyőri ISE csatázik, mindkettő idegenben lép pályára.

Borsosgyőri ISE – Gecse 3-1 (Gsz.: Regovics, Soós, Süle ill. Cser)

Pápai ELC – Kéttornyúlak 0-0

Takácsi – Kemenesszentpéter 2-1 (Gsz.: Toki, Bertalan ill. Kovácsovics)

Tapolcafő – Ganna-Döbrönte 4-2 (Gsz.: Csizmadia 2, Berki, Svaylo ill. Magyar, Vereb)

Nyárád – Külsővat 5-2 (Gsz.: Pajak 3, Boldizsár 2 ill. Vizi 2)

Nagytevel – Lovászpatona 2-0 (Gsz.: Nagy, Szabó)

Mezőlak – Magyargencs 4-2 (Gsz.: Bolla, Lukács, Varga, Tóth ill. Vincze, Farkas)