Lépéselőnyben a Kéttornyúlaki SE

2016-05-09 17:02:04  | cikk: Haraszti Gábor  |

Lépéselőnyben a Kéttornyúlaki SE főképe
A harmadosztály 17. fordulójában Mihályháza kilenc emberrel utazott el Marcalgergelyibe, a találkozón a hazaiak 13 gólig meg sem álltak – Prátpál Máté egymaga hét találatot jegyzett – a létszámhiány ellenére a vendégek is háromszor be tudtak köszönni. Nemcsak Marcalgergelyiben potyogtak a gólok, hanem Adásztevelen is, ahol tíz találat esett, ebből hatot a malomsokiak szereztek. Az éllovas Somló SC az utolsó húsz percben tudott Nemesgörzsöny fölé kerekedni, míg a csótiak 5-0-ra nyerték a Vanyola elleni rangadót.

Marcalgergelyi – Mihályháza 13-3 (Gsz.: Prátpál M. 7, Gubicza, Katona 3, Prátpál Á., Erdély ill. Lampért, Zsuponics, Tihanyi)

Somló SC – Nemesgörzsöny 3-0 (Gsz.: Csíkány 2, Csejtei)

Adásztevel – Malomsok 4-6 (Gsz.: Piszker 3, Baksa ill. Potyondi 3, Svecz 2, Kovács)

Csót – Vanyola 5-0 (Gsz.: Karvas, Dömötör, Mátyás, Terelmes, Cseh)

A bajnokság élmezőnye:
1. Somló SC 48 pont
2. Nemesgörzsöny 37 (eggyel kevesebb lejátszott találkozó)

3. Katona Róbert (Marcalgergelyi) 15

A negyedosztályban Mezőlakon pontokat hullajtott az éllovas Nyárád, így Kéttornyúlak két ponttal meglépett üldözőitől. A harmadik helyért továbbra is Külsővat, a Borsosgyőri ISE és Kemenesszentpéter csatázik.

Lovászpatona – Takácsi 2-3 (Gsz.: Német, Polgár ill. Toki 2, Kalányos)

Külsővat – Borsosgyőri ISE 3-0 (Gsz.: Vizi, Horváth T., Horváth Zs.)

Kéttornyúlak – Ganna-Döbrönte 3-0 (Gsz.: Szalai, Biber 2)

Kemenesszentpéter – Gecse 2-1 (Gsz.: Keszei 2 ill. Becsei)

Mezőlak – Nyárád 3-3 (Gsz.: Tóth 3 ill. Petrákovics, Pajak, Boldizsár)

Magyargencs – Pápai ELC 1-0 (Gsz.: Györkös)

Nagytevel – Tapolcafő 1-1 (Gsz.: Szabó ill. Berki)