A hazai csapatoknak kedvezett a hétvége

2016-04-25 16:43:43  | cikk: Haraszti Gábor  |

A hazai csapatoknak kedvezett a hétvége főképe
A megyei labdarúgó bajnokság harmadosztályában a vendéglátók kivétel nélkül otthon tartották a három pontot, az éllovas Somló SC hat gólig meg sem állt. Marcalgergelyi két perc alatt lőtt két találattal fordította meg a Csót elleni találkozót, Mihályháza pedig egy korai gólnak köszönhetően gazdagodott három ponttal.

Mihályháza – Adásztevel 1-0 (Gsz.: Velekei)

Nemesgörzsöny – Malomsok 2-0 (Gsz.: Szabó, Buzás)

Marcalgergelyi – Csót 4-3 (Gsz.: Katona 2, Kiss, Németh ill. Karvas 2, Szórádi)

Somló SC – Vanyola 6-2 (Gsz.: Vér, Sikos, Kádár, Kis, Csejtei, Szőllősi ill. Hübsch, Ferenczi)

A bajnokság élmezőnye:
1. Somló SC 42 pont
2. Nemesgörzsöny 34 (eggyel kevesebb lejátszott találkozó)

3. Kádár Lajos (Somló SC) 15

A negyedosztály hétvégi rangadóján Kéttornyúlak már az első félidőben bebiztosította a győzelmet, mellyel lépéselőnybe került Kemenesszentpéterrel szemben. Az élen a gyűjtött pontok tekintetében továbbra is Nyáráddal vetélkednek a kéttornyúlakiak. A dobogó harmadik fokán pillanatnyilag Borsosgyőr áll, akik a hajrában fektették két vállra Magyargencset. Szintén az utolsó percekben húzta be a három pontot Nagytevel és Lovászpatona is.

Mezőlak – Takácsi 2-0 (Gsz.: Tóth, Antal)

Magyargencs – Borsosgyőri ISE 2-4 (Gsz.: Györkös, Kovács ill. Süle, Máté 2, Tőkei)

Lovászpatona – Ganna-Döbrönte 3-1 (Gsz.: Német, Venczel, Szakár ill. Böröczky)

Külsővat – Gecse 3-3 (Gsz.: Horváth 3 ill. Becsei, Szabó, Istenes)

Kéttornyúlak – Kemenesszentpéter 3-0 (Gsz.: Szalai, Hocker, Rácz)

Nagytevel – Pápai ELC 2-1 (Gsz.: Nagy, Szabó ill. Németh)

Nyárád – Tapolcafő 5-1 (Gsz.: Boldizsár 2, Petrákovics, Pajak 2 ill. Vései)