Nem hibáznak a nyárádiak

2015-10-19 15:09:53  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: veol.hu  |

Nem hibáznak a nyárádiak főképe
A megyei harmadosztályú labdarúgó bajnokság 9. fordulójában két hazai és két idegenbeli győzelemnek lehettünk szemtanúi, Marcalgergelyi nyolc alkalommal talált a kapuba a 25. perctől emberhátrányban futballozó Vanyola ellen, az éllovas Somló SC-t most sem tudták megállítani, Malomsok hazai közönsége előtt botlott, míg Nemesgörzsöny továbbra is őrzi második helyét, és ha hétvégén legyőzi az éllovast, öt pontra megközelítheti riválisát.

Adásztevel – Nemesgörzsöny 2-5 (Gsz.: Pus 2 ill. Pomher Á. 2, Pomher S., Pócza, Gyenge)

Somló SC – Mihályháza 5-1 (Gsz.: Csíkány 2, Sesztakov 2, Kiss ill. Bódai)

Marcalgergelyi – Vanyola 8-1 (Gsz.: Katona, Kiss 2, Prátpál 2, Szabó 3 ill. Molnár)

Malomsok – Csót 2-3 (Gsz.: Potyondi 2 ill. Szórádi, Birkás 2)

A bajnokság élmezőnye:
1. Somló SC 27 pont
2. Nemesgörzsöny 19 pont
3. Marcalgergelyi 18 pont

Következik: 10. forduló (október 25. 14:00)

3. Szabó Róbert (Marcalgergelyi) 9

A negyedosztályban a góllövőlista vezetője Pajak Ádám mesternégyest jegyzett a 36. perctől tíz emberrel futballozó Mezőlak ellen, az együttes végül nyolc gólig meg sem állt, Magyargencs Pápáról simán vitte el a pontokat, Külsővat 83. percben vitte be a győztes találatot. A nyárádiak legfőbb riválisa csak döntetlent játszott Ganna-Döbröntén, Tapolcafőn is megosztoztak a pontokon a csapatok.

Borsosgyőri ISE – Külsővat 1-2 (Gsz.:Tőkei ill. Libis, Horváth)

Pápai ELC – Magyargencs 0-5 (Gsz.: Pethő 2, György-Kovács 2, Pirka)

Takácsi – Lovászpatona 0-3 (Gsz.: Tóth, Német 2)

Tapolcafő – Nagytevel 2-2 (Gsz.: Berki, Józsa ill. Szabó Á., Kulics)

Ganna-Döbrönte – Kéttornyúlak 2-2 (Gsz.: Vereb, Cseke ill. Szabó, Pátkai)

Gecse – Kemenesszentpéter 1-3 (Gsz.: Góg ill. Kovácsovics 2, Keszei)

Nyárád – Mezőlak 8-2 (Gsz.: Fekete, Pajak 4, Süle M., Süle B., Szakács ill. Nagy, Tóth)