Venczel volt a megmentő

2015-09-26 20:34:50  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: Babos Petra  |

Venczel volt a megmentő főképe
A Veszprém ellen elveszített idegenbeli rangadó után ezúttal a megyeszékhelyiekhez hasonlóan veretlen Ösküt fogadta a Perutz FC. A megyei első osztályú labdarúgó bajnokság hetedik fordulójának szombati játéknapját Fekete István csapata négy győzelemmel, két döntetlennel a harmadik helyről várta, míg a vendéglátók három győzelem, egy döntetlen, két vereséggel a 18 csapatos pontvadászat hatodik helyét foglalták el. Marton Miklós tanítványai legutóbbi három fellépésükből két alkalommal is vesztesen hagyták el a játékteret, és eddig mindössze nyolc alkalommal tudták bevenni az ellenfél hálóját, igaz mindössze négy gólt kaptak, a szombati találkozón azonban mindenképp gólokat várt csapatától a vezetőedző, aki két helyen változtatott a múlt heti kezdőhöz képest – Grőber és Erdősi is bekerült - a sárga-kékek a Szijjártó – Györkös, Erdősi, Orovecz, Horváth Á. – Badics – Palkovics, Grőber, Mészáros, Szabó – Venczel összetételben vonultak fel a kezdéshez. Hazai szempontból borzasztóan indult a mérkőzés, hiszen már a negyedik percben mattolták a pápai kapust, Auerbach kapta kiváló ütemben a tétovázó védők között a labdát, egy az egyben vezethette a labdát Szijjártóra, majd higgadtan a bal felsőbe lőtt 0-1. Nyolc perccel később megduplázta előnyét az Öskü, egy vendég bedobás után Hulka Bencéhez került a játékszer, akit senki sem támadott meg, így a középpályás kettőt tolt a labdán, majd 12 méterről a háló közepébe lőtt 0-2. Egy perccel később kis híján jött a harmadik is, Horváth iramodott meg a jobb oldalon, lövését Szijjártó hárította. Teljesen indiszponált, pontatlan játékot láthattunk a két korai góltól szemlátomást megzavarodott Perutztól, a vendégek veszélyes kontrákat vezettek, a 18. percben Auerbach passzolt a jobbon érkező Taliánhoz, lövése centikkel kerülte el a jobb kapufát. A 21. minutumban Mészáros igyekezett faragni a hátrányból, ám középre tartó lövése nem okozott gondot Bálintnak. A 31. percben egy lecsorgó labdát Auerbach tett középre, Talián fejesét a másik oldalra tartó Szijjártó visszanyúlva hatalmas bravúrral hárítani tudta. A 36. percben szépítettek a mieink, Grőber kényszerítőzött Mészárossal, utóbbi jobb oldali beadását a kapust megelőzve Venczel bólintotta a kapuba 1-2, ezzel le is zárult az első 45 perc érdemi része. Jóval támadóbb szellemben és nagyobb elszántsággal jött ki a folytatásra a sárga mezes hazai gárda, sajnos ez sokáig helyzetekben nem mutatkozott meg, a zöld mezes vendégek erejéből is csak egy lesgólra futotta. A betömörülő, láthatóan a kontrákra berendezkedő Öskün nem találtak fogást a hazaiak, ritkán sikerült létszámfölényes szituációt kialakítani, szélről sem érkeztek jó labdák a kapu elé, csak nem akart megszületni az egyenlítő találat. A 82. percben Badicsot buktatták a tizenhatoson belül, az asszisztens jelzésére Csirke játékvezető pedig büntetőt ítélt. A labda mögé Venczel állt, aki magabiztosan a kapu jobb sarkába lőtt 2-2. A 86. percben megint Badicsot rúgták fel 17 méterre a kaputól, a szabadrúgást Venczel a jobb kapufára tekerte. A fennmaradó időben az eredmény nem módosult, köszönhetően Szijjártó parádés védésének – a hálóőr a 91. percben Talián ziccerét is fogta - a Perutz FC egy borzasztó kezdés után nagy akarással egy pontot itthon tudott tartani.

Megyei I. osztályú bajnokság, 7. forduló
Perutz FC - PV Öskü FC 2-2 (1-2) Gsz.: Venczel 2 ill. Auerbach, Hulka
Perutz Stadion, 300 néző, v.: Csirke (Bede, Bőhm)

Perutz FC: Szijjártó – Györkös, Erdősi, Orovecz, Horváth Á. – Badics – Palkovics (’88 Véber), Grőber (’75 Szabó B.), Mészáros (’66 Páli), Szabó (’56 Ughy) - Venczel

PV Öskü FC: Bálint – Szabó, Hulka L., Szabó, Hulka B. – Szabó, Auerbach, Suba, Talián – Horváth (’88 Vaczula), Orbán

Marton Miklós: A mérkőzés elején a középpályán óriási hibákat követtünk el, ami megbosszulta magát. Fel voltunk készülve az ellenfél kontráira, arra viszont nem, hogy ilyen jól játsszák meg őket. A félidőben fegyelmezettebb játékot kértem, ez be is jött a második félidőben, összekaptuk magunkat, meccslabda volt itt is, ott is Nem rossz csapat az Öskü, de hazai pályán meg kellett volna nyernünk a meccset.

A Perutz FC-re a következő fordulóban is rangadó vár, október 3-án a címvédő Úrkúthoz látogat, a hazai közönség október 10-én láthatja legközelebb a fiúkat, a 18 órakor kezdődő találkozón az Ugod lesz az ellenfél.