Rajt a megyei labdarúgó bajnokságban

2015-08-24 16:29:46  | cikk: Haraszti Gábor  |

Rajt a megyei labdarúgó bajnokságban főképe
A Veszprém megyei harmad-, illetve negyedosztályban az elmúlt hétvégén megkezdődtek a küzdelmek. A nyolccsapatos harmadik vonalban két hazai és két idegenbeli siker született, a Somló SC és Csót is nagyarányú győzelemmel indította a szezont.

Somló SC – Vanyola 6-1 (Gsz.: Székely 2, Sesztakov 2, Kádár 2 ill. Szalai)

Adásztevel – Mihályháza 1-4 (Gsz.: Varga ill. Zsuponics, Mészáros 2, Lampért)

Malomsok – Nemesgörzsöny 1-3 (Gsz.: Haraszti ill. Pomher 2, Sándor)

Csót – Marcalgergelyi 5-1 (Gsz.: Gulyás 2, Mátyás 2, Birkás ill. Prátpál)

A bajnokság élmezőnye:
1. Somló SC 3 pont
2. Csót 3 pont
3. Mihályháza 3 pont

Következik: 2. forduló (augusztus 29. – 30. 17:00)
Nemesgörzsöny – Adásztevel (szombat)
Mihályháza – Somló SC
Vanyola – Marcalgergelyi
Csót – Malomsok

Izgalmasan alakult a negyedosztályban a nyitó kör, a Borsosgyőri ISE, Ganna ugyan simán nyert, Mezőlak viszont a 90., Kemenesszentpéter a 88. percben lőtt góllal szerezte meg a három pontot, sőt Kéttornyúlak is csak a 88. percben lőtt találattal tudott pontot menteni Nagytevel ellen.

Tapolcafő - Borsosgyőri ISE 0-4 (Gsz.: Katzer, Máté 2, Soós)

Ganna-Döbrönte – Takácsi 6-1 (Gsz.: Magyar G. 2, Magyar M., Németh, Harmathy, Böröczky ill. Oláh)

Gecse – Pápai ELC 2-2 (Gsz.: Istenes, Becsei ill. Márczis, Szemes)

Kemenesszentpéter – Nyárád 3-2 (Gsz.: Tóth, Pityer, Kovácsovics ill. Boldizsár, Pajak)

Kéttornyúlak – Nagytevel 2-2 (Gsz.: Pátkai, Szabó A. ill. Kulics, Szabó B.)

Külsővat – Mezőlak 3-4 (Gsz.: Horváth Cs., Horváth T. 2 ill. Zsani, Jendrics 2, Tóth)

Lovászpatona – Magyargencs 3-1 (Gsz.: Németh, Lengyel (öngól), Berki ill. Vincze)