Nemesgörzsöny és Kéttornyúlak a bajnoki cím legfőbb várományosa

2015-05-18 17:00:58  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: veol.hu  |

Nemesgörzsöny és Kéttornyúlak a bajnoki cím legfőbb várományosa főképe
A megyei harmadosztály 17. fordulójában Nemesgörzsöny kilenc alkalommal mattolta Mihályházát, így megőrizte első helyét a tabellán. Vanyolán hét gól esett és két piros lap került elő, mindkét csapat 10 emberrel fejezte be a találkozót. Vaszaron Mayer Szabolcs a 92. percben talált a hálóba, a vendéglátók ezzel a góllal tartották otthon a három pontot, a Mezőlak – Csót találkozó elmaradt. Az osztályban hétvégén az utolsó forduló következik, Nemesgörzsöny amennyiben legyőzi Malomsokot, hazai közönség előtt ünnepelheti a bajnoki címet.

Nemesgörzsöny – Mihályháza 9-3 (Gsz.: Gyenge 3, Hardi, Sándor 2, Pócza, Pomher, Peszmeg ill. Polhammer, Velekei, Baumann (öngól)

Adásztevel - Somló SC 1-2 (Gsz.: Maradics ill. Kádár, Kiss)

Vanyola – Malomsok 4-3 (Gsz.: Molnár 2, Bóka (öngól), Pál ill. Fülöp, Kiss, Domján)

Vaszar – Bakonytamási 5-4 (Gsz.: Weibl 2, Nagy, Bánhalmi, Mayer ill. Tóth 2, Karvas 2)

Mezőlak – Csót elmaradt

A bajnokság élmezőnyének állása:
1. Nemesgörzsöny 37 pont
2. Somló SC 36
3. Vaszar 35

Következik 18. forduló (május 24. 17:00)

3. Pócza Attila (Nemesgörzsöny) 17

A negyedosztályban a hazai csapatokról szólt a hétvége, négy meccsen is a vendéglátók örülhettek, és csak két alkalommal sikerült a vendégeknek pontot elcsípniük. Kéttornyúlak újabb sikerével karnyújtásnyira került a bajnoki címtől, három fordulóval a pontvadászat vége előtt hat pont az előnye Marcalgergelyi előtt.

Pápai ELC - Borsosgyőri ISE 2-0 (Gsz.: Németh, Marton)

Nagytevel - Ganna-Döbrönte 2-1 (Gsz.: Szabó, Molnár ill. Magyar)

Kemenesszentpéter – Gecse 4-1 (Gsz.: Tóth, Gombás, Keszei, Kovácsovics ill. Szalai)

Kéttornyúlak – Dáka 6-2 (Gsz.: Pátkai 3, Fekete, Rácz, Szabó ill. Fekete, Sipos)

Tapolcafő – Magyargencs 1-1 (Gsz.: Szempfner ill. Györkös)

Lovászpatona – Marcalgergelyi 2-2 (Gsz.: Németh, Német ill. Prátpál, Kiss)