Közel állt a bravúrhoz a Motax-Concordia Pápa KC

2015-04-18 16:47:32  | cikk: Haraszti Gábor  |

Közel állt a bravúrhoz a Motax-Concordia Pápa KC főképe
A bravúros alapszakaszbeli harmadik hellyel a tarsolyban, egyhetes pihenőt követően folytatta az NBI/B felsőházi rájátszásában a szereplést a Motax-Concordia Pápa csapata. Az ellenfél a bajnoki címre törő, feljutásért küzdő DEAC csapata volt. A hazaiak a Henrik, Ács, Kutasi, Horváth, Szanati kezővel vágtak neki a találkozónak, még mindig meghatározó játékosuk, Keresztes nélkül Sajnos nem úgy indult a mérkőzés, ahogyan arra a vendéglátók egész héten készültek. Rögtön az első perctől kezdve a Debrecen nagy iramot diktált, mellyel a Motax nem igazán tudott mit kezdeni. Esélyeshez méltóan már az elején el kívánták dönteni a továbbjutás kérdését. Több távoli vendég kosárra a Pápa csak büntetőkkel tudott válaszolni, így a negyed derekára jelentős előnyt épített fel a DEAC (8:21). Hazai időkérést követően a támadójátékot sikerült rendbe tenni, sorra érkeztek hazai oldalon is a pontos triplák. Ez azonban még mindig csak a különbség tartásához volt elegendő, így az első negyedet követően magabiztos előnnyel ülhettek le a vendég játékosok meghallgatni edzőjük tanácsait. A második negyedben triplaparádét láthattak a kilátogató nézők. A dobott 21 pontból 15-öt távoli kísérletenek köszönhette a Concordia, azonban a védekezése még mindig nem állt össze teljesen, bár nagyságrendekkel jobban teljesítettek ezen a téren a negyedben. Sikerült három egységnyire is felzárkózni, de a félidő előtti három perc abszolúlt a vendégeké volt, így tartották megnyugtató, 10 pontos előnyüket. A nagyobb szünetet követően fej-fej mellett haladtak a csapatok. A DEAC rendkívül jól szervezetten tartotta a különbséget, míg a Pápa igyekezett a támadójátékának erösítésével meccsben maradni (54:64). Egy nem várt kisebb hazai hullámvölgyet ismételten kegyetlenül büntetett a hajdúsági csapat, és a negyed második felében meglépett 18 ponttal. Úgy tűnt már, hogy a PKC-nak nincs esélye visszajönni a mérkőzésbe, de ugyanúgy, ahogyan már sok mérkőzésen bizonyította tartását a Motax, a negyedik negyedben mindent egy lapra feltéve elindította a végső hajrát! Védekezést váltottak a bakonyaljaiak, mely teljes zavart okozott a keleti gárdánál. Míg a negyed feléig kettő duplát sikerült a gyűrűbe juttatni a vendég oldalon, addig a a hazaiak gyors, szellemes és pontos támadásokkal mattolták ellenfelük védelmét (35. perc 85:88). A végjátékra fej-fej mellett haladtak az egyesületek, az utolsó pillanatig nem lehetett megmondani, hogy az egyébként addig is magas színvonalú mérkőzésen ki tud rátenni még egy lapáttal teljesítményére. A döntés az utolsó 50 másodpercre maradt, ahol a PKC kettő gyermeteg hibát vétve végül eldöntötte a mérkőzést, sajnos az ellenfél oldalára. Az utolsó másodperces büntetőzések révén alakult ki a minimálisnak mondható négypontos különbség. Összességében elmondható, hogy rég látott magas színvonalú kosárlabdát láthattak a pápai nézők, melyen sikerült a PKC-nak felnőnie jóval esélyesebb ellenfele mellé. A legrosszabb ritmusban érkezett rövidzárlatoknak köszönhetően azonban ezen a napon a bravúr elmaradt, azonban ebből a teljesítményből építkezhet tovább a Pápai KC.

Motax-Concordia Pápa KC - DEAC 94:98 (25:36, 20:20, 22:26, 26:16)

Vajda Balázs: Gratulálok a csapatnak! Ahogy mondani szokták, győzelemmel felérő vereséget szenvedtünk el. Az idény egyik legjobb teljesítményével maradtunk sajnos alul a rendkívül pontos, eredményes kosárlabdát játszó DEAC-al szemben. Folytatás április 30-án Debrecenben, ahol hasonló jó szellemű, jó ritmusú mérkőzést szeretnénk játszani, amit majd meglátunk mire lesz elég.

Pápa: Horváth 10/6, Szanati 6, Henrik 8/6, Ács 7 Kutasi 16/6, cserék: Perák 10, Hadnagy 2, Simon 10, Sömenek 19/12, Vajda 6/3, Perger

DEAC: Nagy Be. 12/12, Takács 38, Nagy Bo 21/12, Kovács 9, Kaluha 2, cserék: Vas 9, Szarka 3/3, Erdei 4, Helgason, Boldizsár