Botlottak az éllovasok

2015-04-06 11:41:17  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: veol.hu  |

Botlottak az éllovasok főképe
Az utolsó előtti helyen álló Mezőlak otthonában Nemesgörzsöny csak döntetlent ért el a megyei harmadosztályú labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában, így a Somló SC egygólos sikerével átvette a vezetést a csoportban. Vaszar hét, Mihályháza nyolc gólig jutott, a mezőny továbbra is nagyon sűrű, így a hétvégi rangadókon ismét jelentősen átalakulhat a sorrend.

Vaszar – Malomsok 7-1 (Gsz.: Stilet, Mayer 2, Takács 2, Nagy 2 ill. Fülöp)

Somló SC – Vanyola 1-0 (Gsz.: Sikos)

Mihályháza – Csót 8-1 (Gsz.: Frank, Polhammer 2, Mészáros, Gál, Tihanyi, Varga, Cseh (öngól) ill. Haraszt)

Adásztevel – Bakonytamási 5-1 (Gsz.: Major, Piszker 2, Maradics, Pákozdi ill. Deli)

Mezőlak – Nemesgörzsöny 2-2 (Gsz.: Tóth 2 ill. Szabó, Pócza)

A bajnokság élmezőnyének állása:
1. Somló SC 24
2. Nemesgörzsöny 22 pont
3. Vaszar 20
4. Vanyola 20
5. Bakonytamási 20

Következik 12. forduló (április 12. 16:00)

2. Varga Zoltán (Mihályháza) 13

A negyedosztályban Tapolcafőn Kéttornyúlak elszenvedte idei második vereségét, így sűrűsödött az élboly, három csapat is 36 ponttal üldözi a kéttornyúlakiakat. Az elmúlt vasárnap Marcalgergelyi, Magyargencs, Kemenesszentpéter és Külsővat is nagyarányú győzelmet könyvelhetett el, Tapolcafő és a Pápai ELC egygólos különbséggel múlta felül ellenfelét.

Marcalgergelyi - Ganna-Döbrönte 6-0 (Gsz.: Kiss, Szabó 2, Kovács, Prátpál 2)

Magyargencs – Gecse 5-1 (Gsz.: Györkös 2, György-Kovács, Tremmel, Pethő ill. Istenes)

Tapolcafő – Kéttornyúlak 2-1 (Gsz.: Józsa 2 ill. Fekete)

Lovászpatona – Kemenesszentpéter 1-5 (Gsz.: Német ill. Tóth P, Tóth Z., Kovácsovics 3)

Külsővat – Dáka 7-1 (Gsz.: Szabó, Horváth 4, Vizi 2 ill. Sóki)

Nagytevel – Pápai ELC 0-1 (Gsz.: Németh G.)