Közel állt a pontszerzéshez a Lombard Pápa

2015-02-28 17:53:00  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: rangado.hu  |

Közel állt a pontszerzéshez a Lombard Pápa főképe
A bajnokság 10. helyén álló Kecskemét ellen folytatta a tavaszi élvonalbeli labdarúgó bajnokságot a Lombard Pápa. Az idei esztendő első tétmeccse előtt Lengyel Ferenc úgy fogalmazott, pontért, pontokért utaznak Bács-Kiskun megyébe és a kezdőben azok a játékosok kapnak helyet, akik a felkészülés folyamán a legtöbbet voltak velük, a legjobb erőállapotban vannak és a legjobban motiváltak. Négy új játékost nevezett a kezdőbe a vezetőedző, a mieink a Szűcs – Zulevs, Csizmadia, Bogunovics, Völgyi – Stieber, Király, Pongrácz, Frizoni – Seye, Popin összetételben kezdték a bajnokit, a padon Horváth, Jagodics, Nagy T., Waltner, Csilus, Juhász és Yannick foglalt helyet. Az összecsapás gyászszünettel kezdődött, a 80 éves korában elhunyt, korábbi FIFA-kerettag játékvezető, Jaczina Róbert emlékének adóztak a játékosok és a kilátogató mintegy 1000 néző. Az nso.hu tudósítás szerint a 7. percben a hazaiak előtt adódott az első lehetőség, Vukaszovics 19 méteres lökete a bal sarok mellé ment. Két perccel később Laczkó húzott el a bal oldalon, majd beívelte a labdát, melyet az egykori pápai utánpótlás játékos, Novák Csanád fejelt kapura hat méterről, de a bólintást Szűcs ki tudta ütni. A 20. minutumban egy kontratámadás végén megszerezte a vezetést a Kecskemét, Nováktól Vukaszovicshoz kerül a labda, aki betört a 16-oson belülre, ott a keresztező Csizmadia szerelni tudta, de róla a labda Kitl Miklós elé került, aki 12 méterről, jobbal, a jobb oldali kapufára lőtt, ahonnan a hálóba pattant a labda 1–0. Fél óra játék után Frizoni passzát Seye éles szögből Tujvel kapus kezébe emelte. A 37. percben megduplázta előnyét a KTE, Tujvel rúgta ki a labdát, a pálya mély talaja becsapta Pongrácz Viktort, aki fölött átpattant a játékszer így Bebeto törhetett kapura. A támadó gyorsabb volt a védőnél, betört a 16-oson belülre, és 12 méterről, jobbal a kapu bal alsó sarkába lőtt 2–0. A szünetig az állás nem változott, a félidőben Lengyel Ferenc egyet cserélt, Király helyett Csilus folytatta. Nem sokat kellett várni a harmadik hazai találatra, az 53.percben megint Bebeto kapott remek labdát Vukaszovicstól, lerázta Bogunovicsot és Csizmadiát, majd betört a 16-oson belülre, és nyolc méterről a kapu bal oldalába lőtt, ekkor mindenki azt gondolta, hogy eldőlt a három pont sorsa, hiszen már hárommal vezettek a hazaiak. A 69.percben Szűcs nem kis bravúrt mutatott be, Lazckó adott középre, melyet Bebeto fejelt kapura, a pápai kapus azonban bravúrral fölé tudta tolni a fejest. A 77. percben szépített a Pápa, Waltner emelt Seye fejére, aki 13 méterről a kapu jobb oldalába bólintott 3–1. Három perccel később ismét gólt ünnepelhettek a mieink, egy beívelt szabadrúgást Popin fejelt Waltner elé, aki négy méterről a kapuba sodorta a labdát 3–2. A hátralévő tíz percben mindent egy lapra feltéve rohamozott a Lombard, több szögletet is elvégezhettek, sajnos eredménytelenül, a nagy pápai hajrá ellenére a Kecskemét minimális különbséggel otthon tartotta a bajnoki pontokat. A Lombard hazai közönség előtt folytatja a bajnokságot, március 7-én 16 órai kezdéssel a Dunaújváros lesz a mieink ellenfele.

Kecskemét – Lombard Pápa 3-2 (2-0) Gsz.: Kitl, Bebeto 2 ill. Seye, Waltner

Lengyel Ferenc: Szomorúak vagyunk, gratulálok a Kecskemétnek, de összességében pontot érdemeltünk volna. A mérkőzés nagyobb részében érzésem szerint jobban játszottunk, ez főleg a második félidőre igaz. A labdabirtoklás megdöbbentő fölényben a mi javunkra dőlt el, de a tavaly is jellemző védekezési problémáink sajnos nem csitulnak. Szisztematikus munkával tovább tudunk lépni, és szép eredményeink lehetnek még az évben. (http://www.kecskemetite.hu)

Bekő Balázs: Érdekes meccs volt, 70 percig ragyogóan játszottunk, szép gólokat rúgtunk, uraltuk a meccset, nagyobb különbséggel is vezethettünk volna. Utána kaptunk egy elkerülhető gólt, ami picit megkevert minket, így sajnos a végén már csak a túlélés volt bennünk. Ennek az okát igazán nem tudom, ezt mindenképpen elemeznünk kell, hiszen ez a meccs tükörsima volt nagy részben. Ilyen a foci, egy pillanat alatt meg tud változni minden. Szerencsére ezért ma nem fizettünk nagyobb árat. (http://www.kecskemetite.hu)

Kecskemét: Tujvel – Lovrics (’34 Patvaros), Szkopljak, Karan, Gyagya, Laczkó – Vukaszovics, Szavics (’84 Szivacski), Kitl (’71 Eninful) – Bebeto, Novák

Lombard Pápa: Szűcs – Zulevs, Csizmadia, Bogunovics, Völgyi – Stieber, Király (’46 Csilus), Pongrácz (’65 Waltner), Frizoni (’78 Yannick) – Seye, Popin