Fontos rangadót nyertek a pápai kosarasok

2015-02-07 14:42:25  | cikk: Haraszti Gábor  |

Fontos rangadót nyertek a pápai kosarasok főképe
Egy sikeresen megvívott Győr elleni rangadó után (70-76) az NB I/B-s kosárlabda bajnokság 14. fordulójában a Motax Concordia Pápa KC egyik legfőbb riválisával, az Oroszlánnyal csapott össze a Városi Sportcsarnokban. A feleknek a mostani volt a harmadik találkozása ebben az idényben, ugyanis a bajnokság őszi mérkőzésén és a Hepp Kupában is megmérkőztek egymással, mindkétszer a Komárom-Esztergom megyeiek örülhettek, előbb 84-71-re, majd 73-91 arányban diadalmaskodtak. Arról nem is beszélve, hogy a visszavágás ténye mellett egy esetleges hazai győzelemmel a mieink megszilárdíthatták volna ötödik helyüket a tabellán, nem véletlenül fogalmazott Vajda Balázs, a hazaiak edzője úgy, hogy nagyon kell nekik a siker. A pontvadászat két azon csapata mérkőzött meg, melyek az egyik leghangosabb szurkolótáborokkal rendelkeznek, ezek alapján igazán jó hangulatú mérkőzésre volt kilátás, melyhez szerencsére jó játék is párosult, mely még inkább tűzbe hozta a két tábort. A mieinket Vajda edző a szokott kezdő ötössel küldte pályára, vagyis a feldobást Henrik, Horváth, Kutasi, Keresztes és Hadnagy várta. A mérkőzés nem az elképzelések szerint indult, nagyon gyorsan jelentős előnyt dolgozott össze az OSE csapata (2. perc 4:11). Nem is váratott magára az első időkérés, rendezni kellett az elképzeléseket a fejekben. Az ezt követő néhány percben még nem hozott látványos eredményt, hiszen a vendégcsapat folytatta jó sorozatát, és szinte minden támadását kosárral fejezte be. A negyed közepétől azonban gyökeres fordulat következett be. Védekezést váltott a Motax, melynek eredményeképp mindössze kettő kosarat engedélyeztek a vendégeknek, ezalatt fokozatosan zárkóztak fel, és egy gyors 9:0-ás rohanással meg is fordították a mérkőzést (8. perc 22:18). A negyed végégig meg is maradt a kialakult különbség. A második negyedben folytatódott a lüktető játék, azonban az Oroszlány ismét "visszajött" a meccsbe, nem engedték elhúzni a PKC-t. Igazán pörgős, olykor látványos elemeket mutattak be mindkét oldalon a játékosok. Vendég oldalon a frissen igazolt délszláv center volt tarthatatlan, szinte minden dobása pontos volt, míg hazai oldalon Szanati remek irányítójátéka mellett Keresztes és Henrik brillírozott. Állandósulni látszott az öt-hat pontos differencia a két csapat között (15. perc 39:34). A félidő előtt egy érthetetlennek tűnő hazai rövidzárlat után zárkózott fel az OSE, minimálisra csökkentve hátrányát. A félidő után az elmúlt hetek mérkőzései alapján a remek szurkolást bemutató hazai publikum joggal tarthatott a harmadik negyedbeli hullámvölgytől. Ez azonban elmaradt, a vendégek "bánatára", a PKC egy 14:0-t hasított öt perc alatt (63:48), mellyel remekül megalapozta a mérkőzés további részét. Kutasi a játékrészben vállára vette a csapatot, és ponterős, látványos kosárlabdájával repítette tovább a hazaiak győzelembe tartó szekerét. A negyed végére fokozatosan nőtt a különbség, a dudaszó pillanatában közel húsz ponttal vezetett a Vajda legénység. A negyedik negyed derekától a biztos vezetés birtokában kissé kiengedtek a hazaiak, ám a mérkőzés legjobbjának, Keresztesnek köszönhetően behúzta a Motax - Concordia Pápa az újabb hazai győzelmet. A mérkőzés egészét tekintve teljesen megérdemelten nyert ismét hazai pályán a PKC, mely ezzel a sikerével újabb nagy lépést tett a biztos nyolcba kerülés felé. Az olykor látványos elemeket is felvonultató, játékos kosárlabdát mutató mérkőzésen a pápai csapat mellett a szurkolók is nyertesei voltak az estének.

Motax Concordia Pápa KC – OSE Lions 94:83 (31:26, 17:20, 30:14, 16:23)

Vajda Balázs: Köszönöm a játékosoknak, hogy ilyen szép születésnapi ajándékkal kedveskedtek nekem! És külön köszönöm szurkolóinknak, hogy hétről hétre ilyen fergeteges hangulatot teremtenek nekünk. A mérkőzést tekintve harmadik negyedbeli eredményes és fegyelmezett kosárlabdánknak köszönhetően nyertük meg a mérkőzést. Igyekszünk a továbbiakban is megfelelő hozzáállással kosárlabdázni, és minél tovább elérni a bajnokságban.

Pápai dobók: Henrik 13/9, Horváth 7/3, Hadnagy 14/3, Keresztes 27, Kutasi 18/9, cserék: Szanati 10, Perák 2, Ács 4, Perger, Hole, Pölöskei

A csapat február 13-án Bonyhádra látogat.