Futsal: Gólszegény meccsen magyar siker

2014-12-02 21:40:00  | cikk: Haraszti Gábor  |

Futsal: Gólszegény meccsen magyar siker főképe
A márciusi, Görögország elleni barátságos mérkőzés után kedden este ismét városunkban köszönthettük a magyar futsal válogatottat. A Sito Rivera irányította csapat a 2016-os, szerbiai futsal Európa-bajnoki selejtezőre való felkészülés jegyében másodízben is Ciprussal mérkőzött meg. A felek ugyanis december 1-jén hétfőn Szombathelyen is összecsaptak, a Savaria Arénában rendezett mérkőzésen a mieink végéig koncentráltan játszottak és megérdemelt sikert arattak 6-4 arányban, a magyarok részéről Dróth Zoltán háromszor vette be az ellenfél kapuját, majd Rábl János, Dávid Richárd és Harnisch Ákos is eredményes tudott lenni. Sito Rivera az mlsz.hu-nak a lefújás után úgy nyilatkozott, Pápán a hibák kijavítása az elsődleges céljuk, azaz a befejezésekre kell jobban figyelniük, és a védekezésben is látott olyan kulcsfontosságú hibákat, melyeket nem szabad elkövetniük. A mieink piros-fehér-zöld szerelésében a Tóth Gyula - Gál István, Lovas Norbert, Rábl János, Vas Ádám ötössel kezdtek. A szombathelyi találkozóhoz hasonlóan az első perctől kezdve támadólag léptek fel a mieink, sok labdát szereztek, igaz sok volt a pontatlan passz is. A 6. percben Tatai labdaszerzése után Lódi elé került a labda, aki három méterről nem találta el a kaput, két perccel később pedig Gál lövésébe lépett bele az egyik ciprusi. A 9. percben Ciprus kis híján megszerezte a vezetést, Kouloumbris lövése a bal kapufán csattant. Három perccel később Dróth veszélyeztetett, lövése egy méterrel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 14. percben parádés támadást vezettek a magyarok, Harnisch, Lódi és Dróth játszott össze, a szép háromszögezés után Harnisch közelről centikkel lőtte kapu fölé a labdát. Negyed óra játék után ismét a kék mezesek kerültek helyzetbe, Omirou lövését Tóth becsúszva hárította. A hajrában Dávid Richárd kísérlete és Tatai próbálkozása is kimaradt, a helyzetek megvoltak, azonban a szép számú publikum gólt nem láthatott. A második félidő két komoly ciprusi lehetőséggel indult, Mezei kapus szerencsére mindkét alkalommal védeni tudott, előbb Toumazis lövését lábbal, majd Papadopouolos bombáját. A 25. percben egy felpasszolt labdával Dróth szépen fordult le emberéről, lövésébe az utolsó pillanatba tudtak belelépni. A szögletet Harnisch szúrta rá, a játékszer a bal kapufa mellett centikkel hagyta el a játékteret. A 31. percben Dróth csinált bolondot a komplett ciprusi védelemből, majd Boromiszához passzolt, Odysseos kapus azonban a helyén volt. Egy perccel később Lódi labdaszerzése után kettő az egyben vezethette a labdát a kapura, az ETO játékosa Dróthoz passzolt, aki a hálótartó rudat lőtte telibe. Amikor pedig már egyre többen elkönyvelték a gólnélküli döntetlent, Magyarország megszerezte a vezetést: Lódi újabb felpassza után Dróth fordult be kis területen a labdával, majd elemi erővel a léc alá bombázott 1-0. Az utolsó másodpercekben – amikor öt a négyben támadtak a vendégek - Manoli közeli lövését bravúrral védte Mezei, így a visszavágón is nyert a magyar válogatott, bár meg sem sikerült közelíteni a Szombathelyen látott gólzáport.

Magyarország-Ciprus 1-0 (0-0) Gsz.: Dróth

Sito Rivera (szövetségi edző): Aki nem látta a mérkőzést, az eredmény alapján azt gondolhatja, kiegyenlített volt a meccs, véleményem szerint nem volt az. A nézők láthatták, hogy sokkal több lehetőségünk volt ellenfelünknél. Természetesen fáradtak a játékosok, többen sérüléssel is bajlódnak, de azt tudni kell, hogy ezt a játékot parkettre találták ki– nem mintha bármi bajunk lett volna a Sportcsarnok talajával – de ezen a felületen sokkal nehezebb játszani, kitámasztani, futni, passzolni, ami sok erőt vesz ki a csapatból, ez pedig koncentrációhiányhoz vezet.

Magyarország: Tóth Gyula – Gál István, Lovas Norbert, Rábl János, Vas Ádám, csere: Mezei Dávid, Boromisza Gábor, Tatai József, Dávid Richárd, Lódi Tamás, Dróth Zoltán, Harnisch Ákos.