Vereséggel indult a tavasz a Lombard számára, Coroian sípcsonttörést szenvedett

2014-11-29 18:37:38  | cikk: Haraszti Gábor  |

Vereséggel indult a tavasz a Lombard számára, Coroian sípcsonttörést szenvedett főképe
Az előrehozott tavaszi bajnokság első fordulójában az őszi bajnok Videotonnal mérkőzött meg a Lombard Pápa csapata. Hazai oldalon Lengyel Ferenc küzdelmes meccset várt, mint mondta, játékban biztos, hogy nem tudják felvenni a versenyt a listavezetővel, de harcosságban, küzdelemben igen. „Nagyon jó közösség alakult ki Pápán, az eddig eltelt napokban sokat kaptam a csapattól, ezért is volt fontos, hogy a Honvéd ellen az utolsó pillanatban egyenlíteni tudtunk és pontot szereztünk. Ha ez a Vidi ellen is sikerülne, elégedettek lehetnénk, és úgy mehetnénk neki az utolsó, Ferencváros elleni meccsnek, hogy van keresnivalónk” – nyilatkozta a vidi.hu-nak a pápai mester. Egyetértett kollégájával a Videoton vezetőedzője, Joan Carrillo, aki azt mondta, a Lombard egy remekül védekező együttes, akik ugyanakkor az előrejátékban is veszélyesek. Nem számítok könnyű meccsre, nagyon koncentráltnak kell lennünk hátul, támadásokban pedig sokat kell mozognunk, hogy eredményesek tudjunk lenni, azaz győzzünk. A hazaiak edzője Csilus Tamásra bokasérülés, Waltner Róbertre eltiltás miatt nem számíthatott, visszatért azonban Kenesei Krisztián, aki felépült sérüléséből, hiszen a kezdőben kapott helyet a sárga-feketét a Szűcs – Tóth G. Csizmadia, Bogunovic, Frizoni – Coroian, Nagy T., Florean, Sluka, Kenesei – Popin felállásban kezdtek. Borzasztóan indult a meccs hazai szempontból, hiszen mindjárt a negyedik percben Juhász kemény rácsúszott Coroianra, a középpályás nem is tudta folytatni a találkozót, helyére Király állt be. A csere után néhány perccel megszerezte a vezetést a Vidi, Stopira lekészítését Nikolics tekerte védhetetlenül a bal felsőbe 0-1. A fehérváriak vezető találata után öt minutummal Nikolics újabb gólt ünnepelhetett, Szolnoki középre tekerése után lövését még Szűcs vetődve védeni tudta, a kipattanónál azonban már tehetetlen volt a kapus 0-2. Bár a kezdeti sokk után kezdett magára találni a Lombard, igazi helyzetet nem tudott kialakítani, a 39. percben ismét a hazai kapu előtt adódott veszélyes szituáció: Gyurcsó jobb oldali beadását Nikolics senkitől sem zavartatva fejelhette kapura, szerencsére célt tévesztett a labda, mely néhány centivel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. Egy perccel a szünet előtt háromra nőtt a különbség, húsz méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutott a Videoton, a labda mögé Gyurcsó állt, aki védhetetlenül a kapufa segítségével a jobb felsőbe tekert 0-3. Egy Florean – Schmid félidei csere után rögtön pápai helyzettel indult a második félidő, Popin lövését blokkolták a védők, a játékszer így Királyhoz került, próbálkozása Stopiráról Calatayud elé pattant, aki végül kiöklözte a kapu előteréből a labdát. Az 50. percben újabb nagy Vidi helyzet maradt ki, Nikolics indította Álvarez-t, aki egyedül vezethette a labdát a pápai kapura, a salvadori azonban a kivetődő Szűcsbe pörgetett. Az 58. percben gólt ért el a Lombard, Kenesei beadását Popin fejelte a hálóba, azonban a játékvezető les címén nem adta meg a találatot. Egy perccel később Kovács indította Nikolicsot, aki az ötös sarkáról a kapusba lőtt, a kipattanót meg a túloldali kapufára tekerte. Az újabb kipattanó Stopira elé került, akinek próbálkozását már Szűcs nem tudta védeni 0-4. Húsz perccel a lefújás előtt alakult ki az 5-0-s Videoton siker, Álvarez szabadrúgását Szűcs csak kiütni tudta, a kipattanóra becsúszva Feczesin érkezett, akinek közelről már nem volt nehéz dolga 0-5. Nem sokkal ezután a Szűcs – Feczesin párharcot ezúttal a kapus nyerte, a támadó közeli lövését ki tudta ütni. A hátralévő időben az eredmény nem változott, és nagy gólhelyzet sem alakult ki, mindössze egy újabb pápai lesgólt írhattunk fel - a Videoton simán gyűjtötte be a három pontot. Mint megtudtuk, sajnálatos módon Juhász becsúszásánál Coroian az első vizsgálatok alapján sípcsonttörést szenvedett, állapotáról egyelőre többet nem sikerült kiderítenünk.

Lombard Pápa – Videoton 0-5 (0-3) Gsz.: Nikolics 2, Gyurcsó, Stopira, Feczesin

Joan Carrillo: Mindenekelőtt magam és a csapat nevében szeretnék a Lombard megsérült játékosának mielőbbi felépülést kívánni, Juhász Roland és az összes Videoton játékos nagyon sajnálja az esetet. Ami a meccset illeti, nehéz mérkőzésre számítottunk, hiszen tisztában voltunk a Lombard erősségeivel, nem sokan hagyták el Pápán győztesen a pályát. Örülök, hogy nekünk sikerült, a helyzetkihasználásunkkal elégedett vagyok, ahogy azzal is, hogy az élen telelünk.

Lengyel Ferenc: Gratulálok a Videotonnak a győzelemhez és a bajnoki címhez is, ugyanis meggyőződésem, hogy meg fogják nyerni a bajnokságot. Sajnos védekezésben olyan hibákat követtünk el, amire korábban nem volt példa, amit a héten gyakoroltunk, nem tudtuk megvalósítani a pályán. Nem foglalkozom a játékvezetéssel, egy 5-0-s meccs után nincs is értelme, azonban azt érdekesnek tartom, hogy Juhász Roland még lapot sem kapott az ominózus eset után.

Lombard Pápa: Szűcs – Tóth G. Csizmadia, Bogunovic, Frizoni – Coroian (’6 Király), Nagy T., Florean (’46 Schmid), Sluka, Kenesei – Popin (’76 Benkő)

Videoton: Calatayud - Szolnoki, Juhász, Vinícius, Stopira – Sándor (’76 Caneira), Trebotic - Álvarez, Kovács (’64 Kleinheisler), Gyurcsó (’64 Feczesin) - Nikolics

A szezon a Ferencváros otthonában zárul, a mérkőzést december 5-én 19 órai kezdéssel játsszák.