Megyei labdarúgás: Vanyola és Kéttornyúlak az élen

2014-10-20 17:41:59  | cikk: Haraszti Gábor  |

Megyei labdarúgás: Vanyola és Kéttornyúlak az élen főképe
A sorolás szerint az utolsó őszi fordulót játszották a hétvégén a megyei harmadosztályban, a 10. körben megint elmaradt egy találkozó, Malomsok mindössze három játékossal érkezett meg Nemesgörzsönybe, így elmaradt a mérkőzés. Meglepetés eredménynek mondható a korábbi éllovas Bakonytamási nagyarányú veresége, ahogy a tabellát elnézve kevesen számítottak Mihályháza fiaskójára. Vanyola újabb sikerével átvette a vezetést, hétvégén a tervek szerint az Adásztevel – Malomsok, a Nemesgörzsöny – Vaszar, Mezőlak – Somló SC párosításokat 13:30-tól pótolják.

Adásztevel – Mihályháza 4-2 (Gsz.: Somogyi, Horváth, Tóth, Piszker ill. Varga 2)

Vanyola – Mezőlak 6-1 (Gsz.: Molnár L., Molnár B., Horváth, Horváth, Hübsch, Eigner ill. Varga)

Csót – Vaszar 1-3 (Gsz.: Haraszt ill. Szabó M. 3)

Bakonytamási - Somló SC 0-7 (Gsz.: Csejtei 3, Sikos 2, Kiss, Orsós)

Nemesgörzsöny – Malomsok elmaradt

A bajnokság állása:
1. Vanyola 20 pont
2. Bakonytamási 19 pont
3. Nemesgörzsöny 15 pont (két találkozóval kevesebb lejátszott mérkőzés)

A góllövőlista élmezőnye:
1. Tóth András (Bakonytamási) 15 gól
2. Varga Zoltán (Mihályháza) 11
3. Polhammer Sándor (Mihályháza) 10

A negyedosztályban Kemenesszentpéter kilenc lőtt gólja igazi csapatmunka volt, hatan osztoztak rajta, a gecseiek a 85. percben szerezték a győzelmet érő találatot. Idegenben nyert a Borsosgyőri ISE és Marcalgergelyi is, Külsővaton Vizi Péter szállította a három pontot csapatának.

Lovászpatona - Borsosgyőri ISE 1-5 (Gsz.: Sárközi ill. Süle, Soós, Teslér, Varga, Máté)

Tapolcafő – Marcalgergelyi 1-5 (Gsz.: Józsa ill. Szalai, Kovács 2, Szabó, Prátpál)

Külsővat – Magyargencs 2-1 (Gsz.: Vizi 2 ill. Györkös)

Kemenesszentpéter – Dáka 9-0 (Gsz.: Tóth Z. 2, Tóth P. 2, Keszei P., Keszei A., Töreki, Egyházi 2)

Gecse – Nagytevel 1-0 (Gsz.: Becsei)

Pápai ELC - Ganna-Döbrönte 3-1 (Gsz.: Németh G., Németh A., Máhl ill. Vereb)