Csütörtökön U19-es labdarúgó EB selejtezőt rendeznek Pápán

2014-09-17 11:41:40  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: mlsz.hu  |

Csütörtökön U19-es labdarúgó EB selejtezőt rendeznek Pápán főképe
A szombathelyi Király Sportcentrum pályája az esőzések miatt alkalmatlanná vált a Magyarország – Belgium női Európa-bajnoki selejtező labdarúgó mérkőzés megrendezésére, ezért a találkozónak a Perutz Stadion ad otthont – tudtuk meg a Pápai Egyesített Labdarúgó Club vezetőségétől. A hazai rendezésű tornán a mieink mellett az észt, a szlovén és a belga válogatott vesz részt, a három játéknap után a csoport első két helyezettje jut tovább a sorozat következő fázisába, a tavaszi elitkörbe. A magyar válogatott jól kezdte a kontinensviadalt, Észtországot 4-0-ra múlták felül, majd az esélytelenebbnek tartott Szlovéniával meccseltek. A szlovénok roppant kellemetlen ellenfélnek bizonyultak, „csíptek-haraptak", mindössze egyszer veszélyeztettek, mégis ők szereztek gólt a 60. percben, ráadásul csapatkapitányunkat, Kaján Zsanettet a 90. percben második sárga lappal kiállította a játékvezető, így ő nem léphet pályára a pápai találkozón. Ezzel a fiaskóval nagyon nehéz helyzetbe került a válogatott, a 15:30 perckor kezdődő mérkőzésen a továbbjutás kiharcolása érdekében muszáj nyernie a mieinknek.