Két forduló múlva véget ér a megyei labdarúgó bajnokság

2014-06-02 16:25:55  | cikk: Haraszti Gábor  |

Két forduló múlva véget ér a megyei labdarúgó bajnokság főképe
A megyei harmadosztályban az elmúlt hétvégén már a 20. kör párosításait rendezték. A fordulóban csak egy hazai siker született, a már bajnok Pápateszér magabiztosan győzte le a bronzéremre esélyes Vanyolát, Nemesgörzsöny pedig nyolcat vágott Nyárádnak. Mihályháza a hajrában veszített két pontot Adásztevelen.

Nemesgörzsöny – Nyárád 8-1 (Gsz.: Kálmán, Fodor 3, Pócza, Tóth 2, Pomher ill. Peszmeg)

Pápateszér – Vanyola 5-1 (Gsz.: Ilkó, Szórádi 2, Nyári, Tunner ill. Nagy)

Adásztevel – Mihályháza 3-3 (Gsz.: Piszker, Varga, Pákozdi ill. Bódai, Varga, Mészáros)

Csót – Malomsok 2-3 (Gsz.: Birkás, Haraszti T. ill. Csuti 2, Potyondi)

Mezőlak – Somló SC 6-3 (Gsz.: Keruska, Nagy 2, Tóth 2, Varga ill. Bartha 2, Kiss)

A bajnokság élmezőnye:
1. Pápateszér 52 pont (19 lejátszott mérkőzés)
2. Mihályháza 36 (18 lejátszott mérkőzés)

3. Bartha Zoltán (Somló SC) 22

A negyedosztályban az éllovas Külsővat nem botlott, őrzi három pontos előnyét a hétvégén szintén sikert elkönyvelhető Bakonytamásival szemben. A forduló legnagyobb arányú győzelmét Marcalgergelyi aratta, a hazaiak 13 góllal köszöntek be Homokbödögének, akik kilenc fővel kezdték a meccset és egy kiállítás miatt közel egy órát nyolc emberrel voltak kénytelenek játszani.

Borsosgyőri SE – Pápai ELC 3-3 (Gsz.: Barkóczi 2, Németh ill. Németh, Kun-Szabó, Kovács)

Gecse – Külsővat 0-2 (Gsz.: Kiss 2)

Magyargencs – Lovászpatona 2-3 (Gsz.: Szücs 2 ill. Német, Vadas, Tóth)

Marcalgergelyi – Homokbödöge 13-0 (Gsz.: Kovács Gy., Kovács T. 3, Szalai 2, Horváth 2, Prátpál, Szabó 3, Gubicza)

Bakonytamási – Nagytevel 4-2 (Gsz.: Cserháti, Tóth 3 ill. Kovács 2)

Ganna-Döbrönte – Kemenesszentpéter 0-2 (Gsz.: Töreki, Tóth)