Drámai hosszabbításban maradt alul a Motax Concordia Pápa KC

2014-05-01 11:32:40  | cikk: Haraszti Gábor  |

Drámai hosszabbításban maradt alul a Motax Concordia Pápa KC főképe
Az Egertől elszenvedett idegenbeli vereség után a csoport egyik legjobbja ellen folytatta az NB I/B-s kosárlabda bajnokság rájátszását a Motax Concordia Pápa KC. A Műegyetemi Atlétikai és Football Club, röviden MAFC első helyen végzett a keleti csoport alapszakaszában, a rájátszásban két győzelmet és két vereséget számlálnak, legutóbb a Tehetséges Fiataloktól kaptak ki 68-72-re. A Pápa az Eger elleni siker után két vereséget szenvedett el, majd Kecskeméten nyerni tudtak, legutóbb pedig az egri visszavágón elég botrányos mérkőzésen maradtak alul. A kezdo5.hu beszámolója szerint ugyanis a meccs hajrájában Vajda Balázs állítólag tettlegesen inzultálta a mérkőzésellenőrt, Görgényi Miklóst, amiért rögtön ki is állították. A „balhéban” a játékvezetőket is érték fenyegetések, így Perger Bálint ellen is kizárást ítéltek. Ez a két játékos nem is lehetett ott a mai összecsapáson, szintén hiányzott a csapat legjobbja Kálmán László, akit nemrég a NBI/A csoportos bajnokságban a kiesés elől menekülő Falco - Trend Optika KC vezetőedzőjének neveztek ki. Ennek értelmében a kinevezését követően nem léphetett pályára semmilyen honi kosárcsapat színeiben, így természetesen Pápán sem. A jelenlegi szabályok szerint viszont amint véget ér az A csoportos bajnokság, a rutinos irányító újra a mieink rendelkezésére állhat. A hazaiak a hetedik, a vendégek a második helyről várták a feldobást, melyre a mieink a Henrik, Jarosevits, Keresztes, Horváth A., Simon kezdő ötössel álltak fel. Az első negyed feléig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd Henrik hármasa után 7-0-s rohammal meglépett a Pápa (16-9), sőt Henrik István újabb két triplájával már tíz pont volt a különbség (22-12). A hajrára szigorítottak védekezésükön a mieink, így Ács középtávolijával a rövid pihenőben már 15 pont volt a differencia (27-12). A folytatásban is egy csapat volt a pályán, az indiszponáltan játszó fővárosiaknak majd’ két perc kellett az első kosárhoz, addigra a Pápa már 31 pontnál járt. Kevés gól esett a folytatásban, sok volt az eladott labda, a pontatlan dobás, a pápai vezetés nem forgott veszélyben. Nagy kérdés volt, hogy a folyamatosan egyet cserélő hazaiak meddig bírják szusszal – Rédei, Benedek, Horváth K. és Hole sem jutott szóhoz az első félidőben – az utolsó percekben Misek vezérletével a MAFC futott egy 11-0-át, a nagyszünetre 13 pontot sikerült így is megőrizni a tetemes előnyből, sajnos Keresztes már három faultnál járt (41-28). Jobban kezdte a harmadik etapot a MAFC, nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak, és harcosabban védekeztek, Fekete zsákolása után hét pontra zárkóztak (43-36). A lélektani előny tudatában egyre magabiztosabbak voltak a fekete mezesek, és a harmadik negyed második felére Fekete sikeres hármasa azt jelentette, hogy a mieinknek már csak két pont volt az előnye. A 26. percre egy 12-0-s két percet produkált a MAFC, ami azt jelentette, hogy már náluk volt az előny (46-50). Fáradni látszottak a mieink, ráadásul Keresztes és Henrik is négy hibával volt a pályán, Ács is háromnál járt, utóbbi négy fontos pontjával vezéregyéniség volt a meccs ezen nehéz szakaszában (is), a mindent eldöntő 10 perc 54-52-es állásnál folytatódott. Hol az egyik, hol a másik csapatnál volt az előny, a 34. percben Vajda Józsefnek időt kellett kérnie, ugyanis a vendégek a már 23 pontnál járó Vavra hármasával öt ponttal vezettek (59-64). Három perccel a lefújás előtt 62-68-nál Ács hárompontosával ismét visszajöttek a meccsbe a pápaiak, akiket néhány érthetetlen játékvezetői ítélet is sújtott, a döntés az utolsó percre maradt (39. perc 68-70). Az utolsó 30 másodpercet kétpontos hátrányban végigtámadhatta a Pápa, Henrik sikertelen triplája után Keresztesnek ütöttek oda a lepattanónál, 15 másodperccel a vége előtt mindkét büntetőt értékesítette (70-70). A fennmaradó rövid időben nem esett kosár, következhetett az öt perces hosszabbítás. A ráadás Henrik duplájával kezdődött, a másik oldalon Simon két sikertelen büntetője után Tursits hármassal válaszolt (72-73). Éles csata alakult ki az utolsó percekre, Horváth Attila büntetőjével egy ponttal megint a mieink vezettek, majd Tursics közelijével megint a MAFC-nál volt az előny. 74-75-nél Simon hármasa lejött, az utolsó másodpercekben Keresztessel szemben két alkalommal is szabálytalankodtak, ezt azonban a játékvezetők nem vették észre, a büntetők elmaradtak, a Pápa pedig két ponttal kikapott.

Motax Concordia Pápa KC – MAFC 74-76 (27-12, 14-16, 13-24, 16-18, 4-6)

Vajda József: Mindenki megérdemli a gratulációt, azok is akik a pályán voltak, és azok is, akik sérülten is leültek a padra. Ezt a meccset meg kellett volna nyernünk, meg is érdemeltük volna, becsületesen küzdöttünk, mindent megtettünk, de úgy gondolom egy bajnokságnak a pályán kellene eldőlnie… Hozzá kell tennem, a MAFC nagyon sportszerűtlenül járt el velünk szemben, az Eger elleni mérkőzésen történtek után kértük, hogy halasszuk el a meccset, ráadásul Simon Bence és Horváth Attila is öt nap alatt az ötödik meccsét játszotta – az ellenfél ebbe nem ment bele, ha így nyerik a csoportot úgy vélem nem lehetnek jó érzéssel bajnokok. Ha az utolsó másodpercekben a játékvezetők befújják a centerünkkel szembeni egyértelmű faultokat, talán más eredmény születik.

Pápai dobók: Jarosevits 10, Henrik 13/9, Ács 23/3, Simon 5, Keresztes 20, Horváth A. 3