Tavaszi rajt a megyei labdarúgó bajnokságokban

2014-04-07 18:19:42  | cikk: Haraszti Gábor  |

Tavaszi rajt a megyei labdarúgó bajnokságokban főképe
Az elmúlt hétvégén a megyei harmad-, és negyedosztályban a tavaszi szezon első fordulóit rendezték. A telet a harmadik vonalban Pápateszér töltötte az élen, előnyük nyolc pont volt a második Malomsok és 10 egység a harmadik helyen álló Nemesgörzsöny előtt. A nyitókörben mindjárt Vanyola – Csót rangadót rendeztek, melyen a hazaiak a 71. percben szerzett góllal otthon tudták tartani a három pontot. Mezőlak pápateszéri vendégjátéka négy gólt, három kiállítást és három sárga lapot hozott, a vendégek kilenc fővel fejezték be a meccset. Mihályháza Zsuponics Máté vezérletével simán intézte el a nyárádiakat, Potyondi mesterhármasával Malomsok elhozta a három pontot Vaszarról. A következő körben is lesz rangadó, elég csak a Malomsok – Mihályháza párosításra gondolni.

Vanyola SE - Csót SE 1-0 (Gsz.: Molnár)

Pápateszéri SE - Mezőlak SE 4-0 (Gsz.: Lukács 2, Kiss, Birkás)

Somló SC - Nemesgörzsönyi SE 2-2 (Gsz.: Konkoly, Szöllősi ill. Pócza, Buzás)

Mihályháza SE - Nyárád SE 9-4 (Gsz.: Frank 2, Zsuponics 4, Polhammer 2, Varga ill. Prátpál, Peszmeg, Pajak 2)

Vaszar SE - Malomsok SE 2-3 (Gsz.: Takács, Szabó ill. Potyondi 3)

3. Bartha Zoltán (Somló SC) 16

A negyedosztály 12. fordulójának nyitómérkőzése elmaradt, Homokbödöge ugyanis nem tudott kiállni a meccsre. Az éllovas Külsővat elsősorban Tóth András négy találatának köszönhetően vereséggel indult neki a szezonnak, így Kemenesszentpéter már csak két pontra helyezkedik el az első helytől. A hétvégén hat gólig jutó Borsosgyőri SE csak egy egységre van a harmadik helytől.