Kiszenvedte a nagyon fontos győzelmet a Lombard Pápa

2014-04-05 18:38:26  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: Babos Petra  |

Kiszenvedte a nagyon fontos győzelmet a Lombard Pápa főképe
Az OTP Bank Liga 23. fordulójában a Lombard Pápa együttese a tabella 8.helyén álló Pécset látta vendégül. A mieink nagy várakozásokkal tekintettek a 90 perc elé, mindenképp a három pont begyűjtésében reménykedtek, ugyanis az előző nyolc tétmérkőzésükből egyet sem tudtak megnyerni - bajnokin legutóbb december 7-én, a 17. fordulóban győzedelmeskedtek, akkor Griffiths góljával a Honvédot győzték le - ráadásul a kiesőhelytől mindössze hét pontra helyezkedtek el Szűcs Lajosék. Youssef Sekour és Présinger Ádám öt sárga lapja miatt nem állhatott Tóth Bálint rendelkezésére, a mieink a Szűcs - Nagy S., Struhár, Csizmadia, Németh - Tóth, Nagy T., Kulcsár, Arszics - Griffiths, Kenesei összetételben vágtak neki a két félidőnek. A találkozó előtt Bíró Péter és Glatz Lajos köszöntötte Szűcs Lajost és Tóth Gábort, a kiváló kapus a mecsekaljaiak ellen játszotta 450. élvonalbeli találkozóját, míg fiatal védőnk az elmúlt héten 100. alkalommal lépett pályára NB I-es bajnoki mérkőzésen. Meglehetősen álmosan csordogált az első játékrész első fele, komoly helyzet egyik oldalon sem adódott, a 8. percben Mohl lövése kerülte el a bal kapufát, majd egy kontratámadás után Kulcsár passzolt Arsic-hoz, aki lövés helyett a passzt választotta, így odalett az ígéretes lehetőség. A 23. percben Arsic szabadrúgását a hosszún Csizmadia fejelte kapura, Gőcze még bele tudott érni, a kipattanót a védő már a hálóba lőtte, de Fábián játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot. Fél óra elteltével megszerezte a vezetést a Lombard, Arsic jobb oldali szabadrúgását a kapu elé érkező Nagy Tamás talppal a hálóba továbbította 1-0. A 39. percben Horváth Adrián húsz méterről a bal felsőt vette célba, az életerős próbálkozást Szűcs kiütötte, ez volt az első 45 perc utolsó gólszerzési lehetősége, 1-0-s hazai vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok. A szünetben a pápaiak mesterétől Eszlátyi István kapott bizalmat, a támadó a sérült Kenesei Krisztiánt váltotta. Álmosan kezdte a második félidőt a Lombard, alig találkoztak a labdával, a Pécs mezőnyfölényben játszott, igaz nagy veszélyt ők sem jelentettek a pápai kapura. Az 54. percben egy visszagurított labdát Márkvárt lőtt 16 méterről a bal felső sarok fölé. Négy perccel később kis híján megduplázta előnyét a Lombard, Nagy Tamás kapott remek indítást Griffiths-től, a vezető találat szerzője miután elfektette a kapust kissé kisodródva lőtt, a gólba tartó labdát az utolsó pillanatban Nagy József tudta menteni. A 68. percben Arsic és Balogh akaszkodott össze, egy kisebb lökdösődés után mindketten sárga lapot kaptak. A színvonal továbbra is hagyott kívánnivalót maga után, ennél azonban sokkal fontosabb volt, hogy őrizte egygólos előnyét a hazai együttes. Ez főképp Szűcs Lajosnak volt köszönhető, aki a 82. percben Peric 20 méteres bombáját tolta ki a léc alól. A hátralévő 10 percben óriási nyomás alá helyezték a pécsiek a hazai kaput, sorozatban jöttek a veszélyes támadások, szerencsére a mieink jól állták a sarat és nagyot küzdve megőrizték egygólos előnyüket a lefújásig.

Lombard Pápa – PMFC-MATIAS 1-0 (1-0) Gsz.: Nagy T.

Lőrincz Emil: A futballt nem helyzetekre, nem mezőnyfölényre, nem passzokra, nem labdabirtoklásra, hanem gólokra játsszák, ebben ma a Pápa volt a jobb. Hiába játszottunk mezőnyfölényben, és készültünk a pontrúgásokra, végül egy szabadrúgásból hátrányba kerültünk és elveszítettük a mérkőzést. A második félidőben erőlködtünk, próbáltunk egyenlíteni, de a kaputól húsz méterre nem tudtuk azokat a pontos megoldásokat választani, amelyek idáig jellemzőek voltak ránk.

Tóth Bálint: A helyzetünket figyelembe véve ma egy célfutball volt a játékunk alapja, nem pedig az, hogy nagyon jól, látványosan játsszunk. A gödörből való kikerüléshez ez volt a megoldás, és ez a csapat már többször bebizonyította a bajnokságban, hogy hazai környezetben tudnak 1-0-ra nyerni. A fiúk kitűnően küzdöttek, ez volt az alapja a győzelemnek. Tudtuk, hogy egy szervezett Pécs látogat hozzánk, készültünk a pontrúgásokra, bíztunk benne, hogy ezáltal lesz esélyünk a gólszerzésre, ez bejött. A közönség nagyszerű segítséget adott ahhoz, hogy ez a győzelem megszülethessen, hogy ezáltal egy kis nyugalom költözhessen az öltözőbe.

Lombard Pápa: Szűcs - Nagy S., Struhár, Csizmadia, Németh - Tóth, Nagy T., Kulcsár (’72 Maric), Arsic (’75 Tajthy) - Griffiths, Kenesei (’46 Eszlátyi)

Pécsi MFC: Gőcze - Nagy, Romic, Balogh, Mohl - Horváth - Városi, Márkvárt (’78 Wittrédi), Koller (’45 Kővári), Szatmári – Pölöskey (’59 Peric)

A Lombard Pápa április 12-én 16 órától Székesfehérváron a Videotonnal csap össze.