6-0-s összesítéssel a Ferencváros jutott tovább a Ligakupában

2014-04-01 19:48:47  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: Babos Petra  |

6-0-s összesítéssel a Ferencváros jutott tovább a Ligakupában főképe
A Ligakupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Lombard Pápa négygólos hátrányba került a Puskás Ferenc Stadionban. A visszavágót ma rendezték a Perutz Stadionban, ahol a reális cél nem a továbbjutás, sokkal inkább a tisztes helytállás volt. Tóth Bálint nem meglepő módon a gárda meghatározó játékosainak nagy részét pihentette a szombati Pécs elleni nagyon fontos találkozóra, a sárga-feketében játszó Lombard a Horváth G. - Nagy S., Struhar, Jagodics, Présinger – Nagy T., Király, Arsic, Sekour – Kulcsár K., Horváth R. összeállításban futott ki a néhány száz néző elé. A 8. percben a Fradi alakította ki az első helyzetet, Jovanovic beadását Diallo fejelte nyolc méterről Horváth kapus kezébe. A 11. percben egy ennél is nagyobb helyzet maradt ki, Horváthnak gurítottak haza egy labdát, melyet röviden akart visszapasszolni, erre lecsapott Diallo, aki Ionescu elé tálalt, ám a játékos 17 méterről az üresen tátongó kapu mellé emelt. A 22. percben Arsic labdavezetése után lövésre szánta el magát, kísérlete két méterrel kerülte el a kaput, középen Horváth és Kulcsár beadásra vártak. A félidő derekán megszerezte a vezetést az FTC, Csukics indította Ugrait, a támadó egy az egyben vezethette a kapusra a labdát, majd 15 méterről a bal alsóba helyezett 0–1. Két perccel később kis híján jött az egyenlítés, Arsic bal oldali szabadrúgását Struhar a keresztlécre bólintotta. Fél óra játék után Jenner szabadrúgása okozott némi riadalmat a hazai kapu előtt, a pontrúgás szerencsére fölé szállt. Öt perccel az első félidő vége előtt a tizenhatos előteréből Jenner tüzelt kapura, lövése egy méterrel kerülte el a jobb alsót. A 42. minutumban Kulcsár-Király összjáték után utóbbi tálalt Sekour elé, aki hét méterről, kissé kisodródva a kivetődő Jovába lőtte a játékszert. Egy perccel a pihenő előtt megduplázta előnyét a Fradi, két védővel a nyakán Diallo tört be a tizenhatoson belülre, majd 13 méterről a jobb kapufa érintésével passzolt a hálóba, ezzel összesítésben már 6-0-ra vezettek a vendégek. A félidőben Eszlátyi és Tóth Gábor Arsic-ot és Struhart váltotta, Thomas Doll pedig Pavlovic helyett Busai Attilát küldte pályára. A második félidő első említésre méltó eseménye Horváth lövése volt, de az is csak arra volt jó, hogy Jovát ébren tartsa. A Ferencváros magabiztosan őrizte az előnyt és érvényesítette akaratát, a Lombard nemhogy a kapuig, a tizenhatosig is csak ritkán jutott el. Az 59. percben Jenner 15 méterről tüzelt, de Horváth Gábor fölé tudta tolni a próbálkozást. Rendkívül alacsony színvonalon csordogált a meccs, a 82. percben Maric szabadrúgása a sorfalban halt el, majd a lepattanót ismét a csatár küldte kapura, de legalább két méterrel célt tévesztett. Öt perccel a lefújás előtt egy bal oldali beadást Eszlátyi bólintott a bal kapufa mellé. A 88. percben lövésével még Kulcsár veszélyeztette a vendégszurkolók testi épségét, majd Holman miután kiosztott egy kötényt Nagy Tamásnak az ötös sarkáról a kivetődő Horváthba lőtt. Ez volt a párosítás utolsó említésre érdemes eseménye, a Ferencváros a Ligakupából 6-0-s összesítéssel jutott tovább az elődöntőbe. A pápai alakulat a Perutz Stadionban április 5-én szombaton 16 órától a Pécs ellen folytatja a bajnokságot.

Lombard Pápa – Ferencváros 0-2 (0-2) Gsz.: Ugrai, Diallo

Thomas Doll: Az a legfontosabb, hogy továbbjutottunk a következő körbe, és senki nem sérült meg - fogalmazott a fradi.hu-nak a mester. Jó meccset játszottunk, az első félidőben nagyot küzdöttünk, de emellett jó arányban meg tudtuk tartani a labdát. Különösen örömteli, hogy a Pápa elleni párharcot kapott gól nélkül le tudtuk hozni. Mindezek mellett természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a pénteki, Újpest elleni mérkőzés teljesen más lesz. Ott sokkal nagyobb harc és szenvedély lesz majd a pályán.

Tóth Bálint: Nem játszott jól a csapat, mert ugye az eredmény nem ezt mutatja, de mégis azt mondom, hogy az odavágóhoz képest sokkal akaratosabban játszottunk. A mai napon nekem az volt a legfontosabb, hogy mutassanak a játékosok valamit abból, amit esetleg várhatunk tőlük szombaton, mert a Pécs elleni meccs nagyon-nagyon fontos. Néhány kivételtől és mozzanattól eltekintve azt hiszem ez megtörtént.

Lombard Pápa: Horváth G. - Nagy S., Struhar (’46 Tóth G.), Jagodics, Présinger – Nagy T., Király (’63 Maric), Arsic (’46 Eszlátyi), Sekour – Kulcsár K., Horváth R.

Ferencváros: Jova – Jovanovic, Pavlovic (’46 Busai), Csukics, Hidvégi – Laczkó (’78 Gyurácz), Józsi – Jenner (’63 Holman), Ionescu, Ugrai – Diallo