Maric volt a megmentő

2014-03-21 22:15:25  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: Babos Petra  |

Maric volt a megmentő főképe
Minden pápai és szombathelyi futballszerető számára kiemelt jelentőséggel bír a két város csapatának labdarúgó mérkőzése. Mint ismert Bíró Péter 2004-ben épp a vasi megyeszékhelyről érkezett Pápára, amit a Hali szurkolói tíz év után sem tudnak megbocsájtani, így ez a 90 perc rendezzék akár a Perutz Stadionban vagy a Rohonci úton, többről szól, mint arról, hogy ki gyűjti be a három pontot. Hűen a rangadóhoz, jócskán megteltek a hazai szektorok és a vendéglelátó is, ezúttal is biztosak lehettünk abban, hogy a szimpatizánsok nem fognak unatkozni, hiszen 2009 óta egyszer sem fordult elő, hogy ne esett volna legalább egy gól, a két csapat legutóbbi négy pápai bajnokiján pedig mindig volt kiállítás. Kétszer a Lombard, egyszer a Haladás fogyatkozott meg eggyel, egy ízben a Haladás három játékosa ment zuhanyozni idő előtt, 2010. augusztusában 5-1-re nyertek Szűcs Lajosék – érdekesség, hogy az akkori pápai csapatból már csak a kiváló hálóőr és Goran Maric tagja a keretnek. A mieinknél Orosz Márk és Tajthy Tamás sérülés miatt kénytelen volt kihagyni a meccset, de Kulcsár Kornél sem volt egészséges, Nagy Sándor pedig vírusos betegséggel küzdött. A másik oldalon Guzmics öt sárga lapja miatt nem játszhatott, Devecseri és Dvorschák még nem épültek fel teljesen sérülésükből. Ami a statisztikát illeti, a Lombard legutóbbi négy hazai bajnoki meccsén veretlen maradt, a szombathelyiek pedig legutóbbi két idegenbeli bajnokijukat elveszítették, a hazaiak a kilencedik, a Haladás a hatodik helyről várta a kezdő sípszót. Tóth Bálint a Szűcs - Csizmadia, Jagodics B., Struhár, Présinger - Tóth G., Sekour, Németh M. - Kenesei, Griffiths, Arszics kezdőt állította össze, míg Artner Tamás a Rózsa - Schimmer, Fehér, Tóth P., Bosnjak - Simon, Iszlai - Nagy G., Németh M., Halmosi - Radó összetételű gárdának szavazott bizalmat. A hazaiak veszélyeztettek először, a 10. percben a rendkívül motiváltan pályára lépő Kenesei 25 méterről megeresztett lövése centikkel suhant el a bal kapufa mellett. A 14. percben egy jobb oldalról elvégzett szöglet Halmosi elé került, aki 15 méterről a rövid sarkot vette célba, Szűcs azonban bravúrral kiütötte a labdát. A 18. percben a mérkőzés addigi legnagyobb helyzete maradt ki, egy pápai kontra végén Griffiths kapott remek labdát Németh Milántól, 13 méterre a kaputól lövése Iszlai lábáról vágódott szögletre. Húsz perc játék után Kenesei szabadrúgását nem tudta megcsúsztatni az elefántcsontparti, így Rózsa magához ölelte a játékszert. A félidő derekán megszerezte a vezetést a Haladás, Simon remek átadásával Radó iramodott meg a kapu felé, majd a kimozduló Szűcs mellett a bal kapufa segítségével a hálóba lőtt 0–1. Négy perccel később kis híján duplázott a pápai nevelés, éles szögből próbálkozhatott, Szűcs védeni tudott, a kipattantót Nagy küldte rá, szerencsére Jagodics az utolsó pillanatban tisztázni tudott. A félidő utolsó percében Kenesei csavarása nem sokkal kerülte el a jobb kapufát. Fordulás után a Lombard percei következtek, előbb Arsic lőtt a keresztléc fölé, majd Tóth beadását Kulcsár fejelte fölé. Egy óra elteltével Griffiths készítette le a labdát Keneseinek, a léc alá tartó lövést Rózsa ujjheggyel tolta fölé. A 68. percben viszont a Haladás veszélyeztetett, Struhárt faultolták, ám a játékvezető továbbot intett, Gyurján a 16-os előteréből jó helyzetből a bal felső mellé tekert. Három perccel később következett a szokásos Szűcs bravúr, Gyurján vezette egy térfélnyit a labdát, majd a 16-osnál Radóhoz passzolt, aki 15 méterre a kaputól lőtt, a labda Szűcs lábában akadta el. Amikor pedig már minden vendég szurkoló zsebben érezte a három pontot, egyenlített a Lombard: Kenesei életerős, 17 méteres bombáját Rózsa nagy bravúrral kiütötte, a kipattanó éppen Maric elé került, aki hat méterről a léc alá vágta a Lombard egyenlítő találatát 1–1. A végén még Kenesei szabadrúgásból megnyerhette volna a meccset csapatának, a pontrúgás elkerülte a kaput, így 1-1-es döntetlennel ért véget a találkozó.

Lombard Pápa – Szombathelyi Haladás 1-1 (0-1) Gsz.: Maric ill. Radó

Artner Tamás: Azt kértem a csapattól a mérkőzés elején, hogy mivel rengeteg Haladás szurkoló kísérte el a csapatot, tegyék ki szívüket a pályára, játszanak úgy, mintha otthon lennénk. Úgy érzem ez maximálisan sikerült. Az első félidőben a vezető gól után újabb találatot szerezhettünk volna, nem jött össze, aztán a folytatásra egy elég hektikus meccs alakult ki, amiből nekünk kellett volna jól kijönni, ám vagy Szűcs Lajos védett, vagy nem találtuk el a kaput. Úgy érzem itt hagytunk két pontot, ennyi helyzettel nyernünk kellett volna. További sok sikert a Pápának.

Tóth Bálint: Az első félidővel nem tudok elszámolni, mert a csapat elég szétesően játszott. Aztán mint oly sokszor, most is az ellenfél vezetése után felébredtünk, emellett van egy kapusunk, aki megfogja az ellenfél ziccereinek többségét és soha nem adja fel. A közönség kinyilvánította, hogy mennyire szimpatikus edző vagyok és ez nagyon jólesett - fogalmazott ironikusan a mester - Szereztünk egy pontot, ami a mutatott játék és a helyzetek alapján nagyon értékes. Gratulálok a második félidei küzdéshez és nagyon boldog vagyok, hogy Goran Maric ilyen súlyos sérülés után így tudott visszatérni. Hozzá kell tenni, hogy egyetlen egy olyan edzésen nem vett részt ahol sípcsontvédőt kellett volna felvenni, ez a csere Doma Ernő pályaedzőmnek köszönhető, aki szinte rámtukmálta, hogy állítsuk be Gorant. Ezzel az egy ponttal boldogak lehetünk, bár mindig olyan csapatokkal játszanánk idehaza, akiknek a szurkolói sokan jönnek el, és akkor mindig jó hangulat lenne.

Lombard Pápa: Szűcs - Csizmadia, Struhár, Jagodics (Kulcsár, a szünetben), Présinger (Maric 85.) - Tóth G., Sekour, Németh M. Arsic (Eszlátyi 73.) - Kenesei, Griffiths

Szombathelyi Haladás: Rózsa - Schimmer, Fehér, Tóth P., Bosnjak - Simon, Iszlai - Nagy G. ('86 Zsirai), Németh M. ('46 Gyurján), Halmosi - Radó

A Lombard március 26-án a Magyar Kupa visszavágóján Miskolcra utazik, a bajnokságban március 29-én 18 órai kezdettel a Puskás Ferenc Stadionban a Ferencváros lesz az ellenfél.