Kettős győzelemmel jutott a Ligakupa negyeddöntőjébe a Lombard Pápa

2014-03-04 18:36:49  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: Babos Petra  |

Kettős győzelemmel jutott a Ligakupa negyeddöntőjébe a Lombard Pápa főképe
A Ligakupa nyolcaddöntőinek visszavágóin ma nyolc mérkőzést rendeztek, a Perutz Stadionba Kecskemét látogatott. Az odavágón tetemes előnyre tettek szert a mieink, hiszen 5-1-es győzelmet arattak, a pápaiak részéről Orosz Márk egyszer volt eredményes, míg Tóth Gábor és Kenesei Krisztián duplázni tudott. Kimondva és kimondatlanul is eldőlt az első meccsen a továbbjutás, az odavágó eredményét szem előtt tartva mindkét csapat elsősorban a hétvégi bajnokira koncentrált, így ahogy azt várni lehetett, Tóth Bálint többségében azoknak szavazott bizalmat, akik eddig kevesebb tétmeccset játszottak, a másik oldalon Bekő Balázs a fiataloknak adott lehetőséget, a hazaiak a Horváth G. – Nagy S., Jagodics B., Csizmadia, Németh M. – Tóth G., Nagy T. – Horváth R., Kulcsár K., Arsic – Griffiths összeállításban kezdtek, míg a tisztes helytállást célul kitűző KTE a Verebélyi – Szabó T., Gyagya, Sztehlik, Farkas A. – Burics, Toure – Leo, Nagy P., Filyó – Simon felállást választotta. A kezdeti tapogatózás után a 11. percben mindjárt az első lehetőségét gólra váltotta a Lombard, Kulcsár szabadrúgását Csizmadia fejelte a kapu bal oldalába, a hosszún több hazai játékos is érkezett, de olyan pontos volt a fejes, hogy senkinek nem kellett beleérnie 1-0. Két perccel később Csizmadia kis híján második gólját is megszerezte, megint Kulcsár volt az előkészítő, aki Arsic szögletét adta be, ezúttal azonban Verebélyi kapus hárítani tudott. Fél óra játék után Kulcsár asszisztját Arsic lőtte keményen középre, a röviden érkező Horváth centikkel belsőzött mellé. A 39. percben megszületett a Lombard második gólja, Nagy Tamás lövését még blokkolták a védők, majd egy kapu előtti kavarodást követően Arsicról Griffiths elé került a labda, aki a kimozduló portás felett leheletfinom bokamozdulattal átemelte a labdát 2-0. A szünet előtt egy perccel már három volt a Lombard előnye, Kulcsár indította a bal oldalon Arsicot, a visszakapott labdát a középpályás becsúszva védhetetlenül lőtte a kapu jobb sarkába 3-0. A szünetben Tóth Gábort Venczel Zoltán, Németh Milánt Bolla Gergő váltotta. Eseménytelen húsz perc után Horváth kapus kis híján összehozta a szépítő találatot a Kecskemétnek, a Jagodicstól visszakapott labdával elcselezte magát, az utolsó pillanatban még Simonba tudta lőni a labdát, mely a háló tetején landolt. Egy perccel később megint Simon próbálkozott kapura lövéssel, kettőjük párharcát ezúttal is a pápai kapus nyerte. A 76. percben egy szabadrúgást a hosszún Nagy Tamás fejelhetett pár méterről, ám centikkel célt tévesztett. A 80. percben újabb Horváth bravúrnak tapsolhattak a kilátogatók, Gyagya léc alá tartó löketét ütötte fölé. A 84. percben alakult ki a 4-0-s végeredmény, Horváth húzta meg a jobb oldalon a labdát, majd a visszatett labdát Venczel laposan Kulcsárnak készítette le, aki 11 méterről kilőtte a bal alsót 4-0. A hajrában a vérmesebb szurkolók belekezdtek a „Reszkess Gyuri” rigmusba – utalva a pénteki bajnoki találkozóra, amikor a Véber György vezette Mezőkövesd érkezik - a Lombard teljesen megérdemelten 9-1-es összesítéssel jutott a Ligakupa negyeddöntőjébe.

Lombard Pápa – KTE-Phoenix Mecano 4-0 (Gsz.: Csizmadia, Kulcsár 2, Griffiths)

Tóth Bálint: Abszolút elégedett vagyok, olyanoknak szavaztam bizalmat, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak, így ők nem tehették azt meg maguknak, hogy félvállról vegyék a meccset. Ezt is vallom, hogy ahova a közönség kijön, ott a Lombard játékosai nem engedhetik meg maguknak, hogy lesz, ami lesz alapon játszanak. A pápai fiatalok közül mindenki jól szállt be, Venczel szép gólpasszt is adott, tehetségesek a gyerekek, itt vannak, dolgoznak, tanulnak, meglátjuk mi sül ki belőle.

Lombard Pápa: Horváth G. – Nagy S., Jagodics B., Csizmadia, Németh M. (’46 Bolla) – Tóth G. (’46 Venczel Z.), Nagy T. – Horváth R., Kulcsár K., Arszic – Griffiths (’66 Baldauf)

KTE: Verebélyi – Szabó T., Gyagya, Sztehlik, Farkas A. – Burics, Toure (’56 Kitl) – Leo (’56 Bene M.), Nagy P., Filyó (’70 Csima) – Simon A.

A Lombard Pápához pénteken 19 órától Véber György együttese, a Mezőkövesd érkezik.