Megint a korai gólok miatt kapott ki a Lombard Pápa

2013-11-23 19:58:41  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: ujpestfc.hu  |

Megint a korai gólok miatt kapott ki a Lombard Pápa főképe
Az OTP Bank Liga 15. fordulójában a Szusza Ferenc Stadionban lépett pályára a Lombard Pápa együttese. Az elmúlt hetek formája alapján a mieink várhatták kedvezőbb előjelekkel a kezdő sípszót, hiszen a hazaiak a legutóbbi 11 bajnokijukból mindössze egyet tudtak megnyerni, és a „felhozó” Ligakupa meccsek is a mieinknek sikerültek jobban: Tóth Bálint fiai veretlenül, csoportelsőként jutottak a legjobb 16 közé, míg a lilák a legutóbbi két ligatalálkozójukon egy pontot szereztek, és a harmadik helyen zárták a C csoportot. Nebojsa Vignjevics eltiltás miatt nem számíthatott Loic Nego és Dusan Vasziljeics játékára, a másik oldalon érzékeny veszteség volt Sekour öt sárga lapja miatti távolmaradása, Mecinovic-ot fogadási csalás gyanúja miatt tiltotta el az MLSZ, Goran Marics és Dlusztus András régóta sérült, hozzájuk csatlakozott Dóczi Krisztián is, aki a Haladás elleni Ligakupa meccsen szenvedett agyrázkódást. A pápaiak mestere a kezdés előtt úgy nyilatkozott, csapatának tudatosan, szervezetten kell játszania és a vendéglátók gyenge pontjait kihasználva a maguk javára szeretnék fordítani a meccset, mindezt a Szűcs L. - Tóth G., Supics, Struhar, Présinger – Quintero, Rodenbücher, Orosz, Tajthy, Arszics – Kenesei képzelte el, érdekesség, hogy az öt gólnál járó Griffiths nemhogy a kezdőben, még a cserepadon sem kapott helyet. A Ferencváros és a Videoton elleni összecsapáshoz hasonlóan a lilák ellen is korán gólt kaptak a pápaiak, a harmadik percben Kabát jobb oldali szögletét Juanan csúsztatta a hosszún érkező Litauszki elé, aki sípcsonttal a hálóba továbbította a labdát 1-0. A Lombard legutóbbi nyolc idegenbeli meccsén mindig szerzett gólt, szerencsére így volt ez ma is, a 7. percben Tóth Gábor előreívelt labdáját a gólszerző fejelte fel a levegőbe, Keneseinek pedig pont így volt jó, és tíz méterről kapásból a jobb alsóba lőtt 1-1. Egy perccel később Suljic húsz méteres lövését öklözte ki Szűcs, majd a 27. percben megint a pápai hálóőrnek akadt dolga: Kabát beadásából Sztaniszavljevics egy méterről próbálkozott a kapuba bólintani, ám a pápai kapus a gólvonalról kiütötte a labdát. A 28. percben ismét előnybe került az Újpest, Suljic passzolt középre a lendületből érkező Simonhoz, aki egy remek átvételével után Szűcs mellett elgurította a labdát 2–1. Fél óra elteltével Kenesei gólja után kiosztott egy gólpasszt is, miután remek ütemben indította a felfutó Présingert, aki a kifutó Balajcza felett ragyogóan perdítette el a labdát 2-2. Ezzel még nem volt vége az első játékrész gólparádéjának, ugyanis a 43. percben Litauszki balról emelte középre a labdát, Sztaniszavljevics a hosszún egy méterről a kapuba bólintott 3-2. A félidőben Nagy Tamás érkezett Orosz Márk helyére. Három perc sem telt el és már két gól volt a lilák előnye, Kabát bal oldali beadásába Sztaniszavljevics csúsztatott bele, ami a kapu bal oldalában kötött ki 4-2. A 68. percben Fortuna nem állt a mieink mellett, ugyanis Kenesei lövése Balajczáról épp Arsic elé került, lövése egy védőn irányt változtatva a bal kapufáról a hazai kapus ölébe pattant vissza. A 84. percben Szankovics indította Suljic-ot, a szélső a kifutó Szűcs mellett két méterrel a kapu mellé gurított. Ez volt a találkozó utolsó helyzete, a Lombard vesztét megint a korán bekapott gólok okozták, pedig nem játszottak rosszul a mieink, egy pontra mindenképp rászolgáltak volna.

Újpest – Lombard Pápa 4-2 (3-2) Gsz.: Litauszki, Simon Sztaniszavljevics 2 ill. Kenesei, Présinger

Tóth Bálint: Jó partnerek voltunk az első félidőben ez igaz, de nem ezt a nyílt játékot terveztem. Nem olyan volt a hozzáállásunk és a mentalitásunk, amilyennek kellett volna, tessék itt az eredmény. Ez a csapat nem engedheti meg magának, hogy öt játékossal kevesebben legyünk a pályán, márpedig itt ez történt. Hangsúlyoztam a meccs előtt a játékosoknak, hogy az Újpestnek ez élet-halál harc lesz. Ez a mai Lombard egy kicsit a régi Lombardot idézte, az pedig nem az én profilom. Az Újpestnek gratulálok, mert megérdemelten nyertek. És szeretném külön megjegyezni, hogy a játékvezetők kitűnően vezették a mérkőzést. Ezt csak azért mondom, hogy meg se forduljon a játékosaim fejében, hogy a játékvezető tehet az eredményről. Azt kértem, hogy az Újpest az első 15 percben ne rúgjon gólt, mert eredménykényszerben vannak, és az idő utána nekünk dolgozik. Erre mint egy nyugdíjas, hátradőltünk a húsz pontunkkal és vártuk a karácsonyi ünnepeket. Pedig jön a Puskás Akadémia, majd a Kispest, tavasszal pedig Kaposváron kezdünk. Ha nulla ponttal zárjuk az idei évet és így megyünk tavasszal a Rákóczihoz, akkor lesz haddelhadd.

Nebojsa Vignjevics: Nagyon jó meccset játszottunk, az első félidőben több lehetőségünk volt, melyből hármat gólra is váltottunk, sajnos kaptunk is kettőt, és magunknak tettünk nehézzé a meccset. Gratulálok a játékosaimnak, nagyon boldog vagyok, sok sikert kívánok a Lombard Pápának a bajnokságban.

Újpest: Balajcza – Ngawa (’90 Ligot), Litauszki, Juanan, Balogh B. - Simon K., Eninful, Sztaniszavljevics, Suljic – Kabát (’88 Tshibuabua), Lázár B. (’67 Sankovics)

Lombard Pápa: Szűcs L. - Tóth G., Supics, Struhar, Présinger – Quintero (’70 Eszlátyi), Rodenbücher, Orosz (’46 Nagy T.), Tajthy (’70 Német M.), Arszics - Kenesei

November 30-án 16 órától a Lombard Pápa Székesfehérváron a Puskás Akadémiával mérkőzik meg.