Magabiztos Lombard siker a Kecskemét ellen

2013-11-01 21:29:49  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: Babos Petra  |

Magabiztos Lombard siker a Kecskemét ellen főképe
Az OTP Bank Liga 13. fordulójának nyitómeccsén a Lombard Pápa Kecskemét legjobbjait fogadta a Perutz Stadionban. A mieink ezidáig nem kényeztették el a hazai mérkőzésekre kilátogató szurkolókat, ugyanis augusztus 10-én a Kaposvár ellen nyertek utoljára a pápai  stadionban, az azóta lejátszott négy bajnokit (Diósgyőr, FTC, Videoton, MTK) elveszítette a csapat, igaz a Kecskemét négy meccs óta nyeretlen idegenben. Tóth Bálint együttese egy hét alatt a harmadik tétmeccsét játszotta – a bravúros debreceni pontszerzés után a Magyar Kupában is továbbjutottak - nagy kérdés volt, mennyire lesznek frissek a játékosok. A pápaiak győzelem esetén megelőzhették volna ellenfelüket a tabellán, ebben már Tóth Gábor és Griffiths is a hazaiak segítségére lehetett (volna) - hiszen mindketten letöltötték eltiltásukat - ám a támadó bokasérülés miatt még a kispadra sem tudott leülni, a védő viszont ott volt a Szűcs – Tóth G., Supics, Struhár, Présinger – Rodenbücher - Sekour, Tajthy, Orosz, Quintero – Arsic kezdőben, és mint később kiderült, oroszlánrészt vállalt a hazai diadalból. A kezdő sípszót megelőzően Kenesei Krisztiánt köszöntötték, aki a Debrecen ellen szerepelt 400. alkalommal a magyar élvonalban. Mindjárt az első percben nagy mentést kellett bemutatnia Szűcsnek, Balázs lépett meg a bal oldalon középre adására remek ütemben vetődött ki a pápai kapus. A 9. percben egy kontrából alakult ki az első hazai lehetőség, Arsic keresztlabdáját Orosz lőtte egy méterrel a keresztléc fölé. A 13. percben még ennél is nagyobb helyzet maradt ki, Quintero lekészített labdáját Sekour tekerte laposan kapura, Antal azonban leért a lövésre. Három minutummal később Szűcs ismét igazolta klasszisát, Barry jobb felsőbe tartó fejesét még ujjheggyel szögletre tudta tolni, óriási védés volt. A 22. percben megszerezte a hőn áhított vezetést a Pápa, egy szögletet követően Présinger beadását Arsic elé fejelték a védők, aki igazítás nélkül a kapu bal oldalába bombázott 1-0. Bő negyed óra elteltével ismét Arsic volt az egyik főszereplő, egy kontratámadás után beadását Antal öklözte Sekour elé, aki kevéssel tüzelt a bal felsőt mellé. Nyolc meccse nem volt olyan találkozó, amit a Lombard kapott gól nélkül lehozott volna, ez a statisztika ezen az összecsapáson sem tört meg, ugyanis a semmiből egyenlített a Kecskemét, Gréczi bal oldali beadását Présingert megelőzve Balázs belsőzte közvetlen közelről a hálóba 1-1. Az első félidő utolsó percében 10 emberre fogyatkozott a Kecskemét, a 17. perc után Farkas András Tóth Gábor felrúgásáért megkapta második sárga kártyáját, így a védő az 1-1-es félidő utáni folytatásra már nem tarthatott a társakkal. A félidőben Tóth Bálint Rodenbücher helyett Keneseit küldte pályára, aki négy perc alatt meg is hálálta a bizalmat, Tóth Gábor jobb oldali beadását pörgette a kapuba 2-1. Néhány minutummal később ismét gólnak örülhetett a pápai publikum, Tóth újabb remek centerezésére ezúttal Arsic érkezett remekül 3-1. A 69. percben Farkas Ádám elküldte a kispadról Bekő Balázst, a vezetőedző egy korábbi tizenegyes szituációt reklamált a sípmesternél, ami egyébként nem ért büntetőt. A rendes játékidő utolsó percében Arsic ziccerét hárította a kecskeméti kapus, majd Forró puskázott el egy lehetőséget, végül maradt a kétgólos hazai siker.
A Lombard nagyon fontos mérkőzést nyert meg, melyen a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt, a csapat ismét hazai közegben folytatja a bajnokságot, november 9-én 16 órától Paks lesz a mieink ellenfele.

Lombard Pápa – KTE-Phoenix Mecano 3-1 (1-1) Gsz.: Arsic 2, Kenesei ill. Balázs

Bekő Balázs: Gratulálok a Lombard Pápának a győzelmhez, hiszen élni tudott az általunk felkínált lehetőségekkel. Ami minket illet, egy 10 perces rövidzárlat megpecsételte a sorsunkat. Hiába voltunk partnerek emberhátrányban is, olyan gólokat kaptunk, ami ezen a szinten megengedhetetlen.

Tóth Bálint: Nagy öröm, hogy hosszú idő után ismét nyerni tudtunk itthon. Nagyon kellett ez mindenkinek, végre örömet szereztünk a szurkolóknak is. Az emberelőnyig egyenlő küzdelem folyt a pályán, szép góllal egyenlített a Kecskemét. A döntő mozzanat Kenesei behozatala volt, rá még mindig figyelni kell, ezt a gólja is bizonyítja, hiszen az megfogta a vendégeket. Rövid időn belül jött az újabb találat, a gyorsan bekapott gólokat átéltük már mi is, ilyen a futball, most a szerencse is mellettünk állt.

Lombard Pápa: Szűcs – Tóth G., Supics, Struhár, Présinger – Rodenbücher (’46 Kenesei), Sekour, Tajthy, Arsic, Quintero (’86 Király)– Orosz (’82 Németh M.)

KTE-Phoenix Mecano: Antal – Farkas, Karan, Gyagya, Póti – Vukasovic – Gréczi (’57 Rajczi), Savic (’80 Pekár), Patvaros – Barry (’46 Forró), Balázs