Bravúros Lombard pontszerzés Debrecenben

2013-10-26 16:05:56  | cikk: Haraszti Gábor  | fotó: nso.hu  |

Bravúros Lombard pontszerzés Debrecenben főképe
Debrecenben folytatta az élvonalbeli labdarúgó bajnokságot a Lombard Pápa együttese. A hazai pályán idén még veretlen Loki a kezdő sípszó előtt 23 ponttal a harmadik helyet foglalta el a bajnoki táblázaton, a 9. Lombardnak pedig lett volna mit javítania jelenlegi formáján, hiszen legutóbbi hét mérkőzéséből mindössze egyet tudott megnyerni. Ráadásul a mezőny is nagyon sűrű, a Lombardot és a kiesőhelyen tanyázó Mezőkövesdet csak három egység választja el, így minden pontnak nagy jelentősége van. Az MTK ellen kiállított Griffiths és a fővárosiak ellen ötödik sárgáját begyűjtő Tóth Gábor nélkül futott ki az Oláh Gábor utcai stadionba a Szűcs – Nagy S., Struhar, Supic, Présinger – Quintero, Maksimovic, Tajthy, Sekour, Németh M. - Arsic összeállításban felálló Lombard Pápa. Meglepetésre Mecinovic és Szabó Ottó is csere volt, de a padon kapott helyet a 400. magyar bajnokijára készülő Kenesei Krisztián és a születésnapos Király Botond is. Hazai rohamokkal kezdődött a találkozó, előbb Zsidai emelése kerülte el kevéssel a kaput, majd egy szabadrúgást Buadla tekert a bal alsó mellé. A fölény a hatodik percben érett góllá, Sidibe beadása Kulcsár és Szűcs előtt is elment, balszerencsénkre a becsúszó Struhár lábáról azonban a hálóba került a labda 1-0. Öt perccel később egy szögletbe rosszul csúsztatott bele egy pápai védő, a labda így az előrehúzódó Trninics elé került, aki már nem tudta kapuba juttatni a labdát. A 27. percben nagyon közel állt az egyenlítéshez a Lombard, Arsic ment el a bal oldalon, majd Sekourhoz passzolt, aki az átvétel után a bal felsőt vette célba, csak centiket tévedett a pápai játékos. Nem sokkal később Arsic szabadrúgásból veszélyeztetett, a mieink egyre jobban kinyíltak és jobban is fociztak az első félidő első feléhez képest. A 38. percben egy gyorsan elvégzett debreceni szabadrúgás okozott némi riadalmat a kapunk előtt, Szakályt aztán nagy üggyel-bajjal szerelni tudták, ezt követően a szünetig nem alakult ki veszélyes helyzet, kár volt az első 20 percért… A második félidő 15. másodpercében egy óriási Szűcs bravúrt jegyezhettünk fel, elaludtak a pápai védők, Sidibe kapott jó labdát a bal oldalon, lapos középre adását Kulcsár öt méterről lőtte el, Szűcs azonban vetődve védeni tudott. A hazai támadó néhány perccel később ismét helyzetbe került, ekkor Struhár az utolsó pillanatban becsúszva szerelni tudta. A 62. percben Maksimovic rúgta fel a 16-oson belül Trninics-et, 11-es! A büntetőt Sidibe kíméletlenül a jobb felsőbe vágta 2-0. A 65. percben a jubiláló Kenesei Krisztián is lehetőséghez jutott, bő 10 perccel később a 19. születésnapját ünneplő Király Botond is pályára léphetett. A 81. percben kis híján megszületett a Debrecen harmadik gólja: egy hazai szögletet Sidibe bólintotta a jobb kapufára. A 88. percben szépített a Lombard, egy gyorsan elvégzett szabadrúgást Kenesei Mészáros szorításában lőtt a jobb alsóba 2-1. A kétperces hosszabbítás hajrájában Orosz adott remek ütemű passzt Sekournak, aki miután a kimozduló Novakovics mellett elhúzta a labdát az ötösön álló Quintero-hoz passzolt, a kolumbiai remekül készítette le a játékszert Orosznak, aki a kapu bal oldalába lőtt 2-2. A Lombard óriásit harcolt ezen a meccsen és megérdemelten vitt el egy pontot Debrecenből.

DVSC-TEVA – Lombard Pápa 2-2 (1-0) Gsz.: Struhar (öngól), Sidibe ill. Kenesei, Orosz

Tóth Bálint: Fantasztikusak voltak ma a srácok, kétgólos hátrányban parádés teljesítményt nyújtottak, akaratból is jelesre vizsgáztak. Ez a mai mérkőzés megmutatta, hogy ennek a csapatnak ereje van és ezt most már a játékosok is elhiszik.

DVSC-TEVA: Novakovics – Lázár, Trninics, Mészáros, Korhut – Szakály, Zsidai, Vadnai (’57 Dombi), Buadla – Sidibe (’82 Volas), Kulcsár (’67 Seydi)

Lombard Pápa: Szűcs – Nagy S. (’65 Kenesei), Struhar, Supic, Présinger – Quintero, Maksimovic, Tajthy, Sekour, Németh M. (’79 Király) – Arsic (’75 Orosz)

A Lombard október 29-én a Magyar Kupa negyedik fordulójában Kisvárdával meccsel, majd november elsején pénteken 19 órától a Kecskemétet fogadja a Perutz Stadionban.