Hitélet és családi élet - Újra indult a Gyülekezeti Akadémia


2013-02-02 18:15:22  | cikk: Babos Petra  | fotó: Babos Petra  | 


Hitélet és családi élet - Újra indult a Gyülekezeti Akadémia főképe
Két évvel ezelőtt a presbiteri szolgálatot járta körbe a Gyülekezeti Akadémia. Idén újraindította a Pápai Református Gyülekezet a Gyülekezeti Akadémia programsorozatot, melyben hat alkalommal Hitélet és családi élet címmel hallgathatnak meg előadásokat az érdeklődők péntekenként 17 óra 30 perctől az Immánuel Közösségi Házban. Ifj. Márkus Mihály református lelkész érdeklődésünkre elmondta, egy sikeres TÁMOP pályázat keretein belül valósítják meg ezt a programot, elsősorban gyermekes és családos embereknek, akiknek ez segítség lehet a gyermeknevelésben.
- Úgy gondoltuk, hogy erre a programsorozatra nevesebb embereket hívunk meg, akik a hitéletről és a családi életről beszélnének. Az előadások során szeretnénk segítséget nyújtani a szülőknek a gyermeknevelésben, főként abban, hogy hogyan lehet a családi életet és a hitet összekapcsolni. Szeretnénk minden korosztályt megszólítani saját programjával, hittanórával, tematikus előadással, bibliakörrel és egyéb más rendezvénnyel - mondta ifj. Márkus Mihály.
A programsorozat első előadója dr. Kemény János orvos volt, aki a családi élet és a hitélet szakaszairól beszélt. Mint mondta, a gyerekeknek fokozatosan kell belenőniük a hitbe, be kell tartani az adott életkori szakaszokat.
- Hogyan is induljunk? Mindenféleképpen magunk legyünk hívő emberek. A nevelés egy közös életforma, amit Jézus az apostolokkal élt meg. A 12 emberrel úgy élt, hogy a saját életébe bevonta, majd később ők az egész világra elterjesztették Jézus tanítását. Mindent vele együtt tettek, s talán ez hiányzik a legjobban a családokból. Ha látja a gyerekem, hogy én ezt hogy csinálom, akkor ő is úgy fog cselekedni. De hogyan lehet azt áthidalni, ha később kezdjük a hitéletre való nevelést? Ez életkorfüggő. Egy kamasznál már nagyon nehéz elkezdeni, ott egy korosztályos kamaszcsoport a célravezető. Mindenképpen vissza kell mennünk oda, ahol elvesztettük a fonalat. Meg kell mindent beszélni - mondta a négygyermekes édesapa.
Majd egy svájci felmérésre hivatkozott, mely szerint ha az egyik szülő sem vallásgyakorló, akkor 3 százalék, ha az édesanya 6 százalék, ha pedig az édesapa, akkor 33 százalék, hogy a gyermekük felnőtt korban is vallásgyakorló marad. Ez egy döbbenetes adat. A hit fontosságát az apa sokkal jobban át tudja adni, mivel ha az apa valami mellett kitart, a gyermek számára az követendő példa. Hitünk nem egy eszmerendszer, hanem élet Jézus Krisztussal, ezt pedig csak úgy lehet átadni, ha mi is úgy élünk. Elkezdeni viszont sosem késő, amikor elkezdjük, az életünk egyik legfontosabb döntése lehet. Teljesen más úgy élni, hogy Isten irgalmában élünk, hogy ő szeret minket, ha hibázunk is. Ő mindig megbocsát nekünk. Ez nem a holnapról, ez a máról szó, s ha ezt meg tudjuk ragadni, miért is ne kezdjük el ma - tette hozzá.
A lelkész hozzátette, nem titkolt szándékuk, hogy a gyülekezet családbaráttá váljon, ezért tartanak gyermek-istentiszteletet, amikor is a család együtt jöhet vasárnap templomba.
A soron következő összejövetel február 8-án lesz, amikor Horsai Ede egyetemi tanár a hit fejlődéséről tart majd előadást a gyülekezeti házban.

Képek:

Megjelenő valamennyi cikket, minden megjelent képet szerzői jog véd.
A cikkek és képek üzleti felhasználásuk kizárólag a kiadó előzetes engedélyével történhet! Engedély kérhető az engedely(kukac)papa-ma.hu címen.
Üzleti célból a cikket és képet átvevő (az engedély megadása után) kizárólag a saját weboldalán jelentetheti meg, azt saját közösségi oldalán megosztania szigorúan tilos!

Megértésüket köszönjük!