Tapolcafői Zenélő Esték


2012-04-01 06:41:51  | cikk: Tóth Tamara  | fotó: Tóth Tamara  | 


Tapolcafői Zenélő Esték főképe
Ismét két művész mutatkozott be Tapolcafőn a református templomban a nagy sikerű és népszerű Tapolcafői Zenélő Esték rendezvénysorozat keretében. Tóth Vera Adriennt, bár Budapesten született és ott is nőtt fel, nemrég a sors szele kicsiny kis városunkba hozta, hiszen tavaly szeptembertől német tanárként dolgozik a Pápai Református Kollégium Gimnáziumában.
Tíz éves korában kezdett el hegedülni és saját bevallása szerint hamar eldöntötte, hogy a zenei pályát választja, ennek megfelelően a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola gimnáziumi osztályában végzett, majd két évet tanult Weimarban, az ottani Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán. Hazatérve az élet úgy hozta, le kellett mondania a zenei pályáról, viszont a németországi tartózkodás jót tett nyelvtudásának, így jelenleg német középiskolai nyelvtanár. Mint mondta, a zene szeretete sosem hagyta el, hiába hagyta abba tíz éve a professzionális hegedülést.
- A zene mindig hiányzik, amit nekem semmi sem tud pótolni. Nagyon sok érzést ad és a jelenlegi munkám mellett rendkívül hasznos is, hiszen le tudom vele vezetni a feszültségeket. Az élmények feldolgozásban is sokat segít, ha egy nap előveszem a hangszert. Nélkülözni, úgy hogy ne hiányozzon, soha nem tudtam - vallja a művésznő.
A tapolcafőiek a gyönyörű barokk dallamok mellett a megindító Schindler listája című film betétdalát is hallhatták Tóth Vera előadásában és Parola Csaba orgonakíséretében. A lelki ráhangolódás közben a fehérre meszelt falakon Heitler László malmokat, forrásokat, vidéki tájképrészleteket és élményeit, emlékeit bemutató, csaknem hetven évet felölelő kiállításában gyönyörködhettek az érdeklődők. A kiállítást Kerpel Péter művésztanár nyitotta meg.
Mint mondta, ahogy gyűltek Heitler László szakmai tapasztalatai, úgy tisztultak le saját stílusának egyre jellegzetesebb elemei. A folytatásban az elbeszélő jelleg lassan elmaradt képeiről és felváltotta azt a stilizált, rejtett szerkezetű, a síkba terített formákba, a látvány elevenségét is őrző építkezés. Ettől kezdve meghatározó képi elemekké váltak a vakolt hímes házak, faragott székek, kő- és pléhkrisztusok és a kovácsoltvas rácsok játékos formái.
- Bátran elmondható, hogy egy sokszínű életet élő, a magyar kultúráért elméletben és gyakorlatban is sokat tevő, Pápa és vidéke hagyományaiért, képzőművészetéért fáradhatatlanul küzdő, szervezkedő művészember izgalmas tárlatát szemlélhetjük meg itt Tapolcafőn, a református templomban - fogalmazott Kerpel Péter, majd alkotó erőt, jó egészséget kívánt és Isten áldását kérte az alkotó életére és további munkásságára.


Képek:

Megjelenő valamennyi cikket, minden megjelent képet szerzői jog véd.
A cikkek és képek üzleti felhasználásuk kizárólag a kiadó előzetes engedélyével történhet! Engedély kérhető az engedely(kukac)papa-ma.hu címen.
Üzleti célból a cikket és képet átvevő (az engedély megadása után) kizárólag a saját weboldalán jelentetheti meg, azt saját közösségi oldalán megosztania szigorúan tilos!

Megértésüket köszönjük!