Papp Tamás: vissza kell térni a hagyományos paraszti gazdálkodáshoz


2012-02-28 13:25:10  | cikk: Tóth Tamara  | 


Meg kell menteni Földünket, hogy egészségesen élhessünk e bolygón. Ugye senki nem hiszi, de mégis igaz: az éhezés elhízáshoz vezet, ugyanis a nitrogén, a foszfor és a kálium a termőtalajainkban nem elég. Így látja Papp Tamás, a Kisgazda Polgári Egyesület és a Kisgazda Polgári Szövetségpárt Veszprém Megyei Szervezetének elnöke, aki a házi kertek védelmére és a hagyományos paraszti gazdálkodáshoz való visszatérésre szeretné felhívni az emberek figyelmét.
A politikus kihangsúlyozta, a lételem az istállótrágya és a zöldtrágya. A létfontosságú mikro-és nyomelemeket, a kalciumot, a magnéziumot, a nátriumot, a vasat, a mikro-méretű rezet, és a szelént az emberi szervezet nem nélkülözheti.
- Az élet egészséges körforgásához ezeket az anyagokat be kell vinni a talajba, hogy a termőereje biológiai értelemben teljes értékű legyen, mert mindez a záloga a hosszú emberi életnek. Tehát, az emberi társadalom számára biológiailag értékes élelmiszerre van szükség, amit csak teljes értékű termőtalajra alapozva lehet megvalósítani.A csak nitrogént, a csak foszfort, a csak káliumot tartalmazó talajokon biológiai értelemben szegény élelmiszer-alapanyag terem. Ebből persze az ember ösztönösen többet fogyaszt, abban a reményben, hogy mégiscsak megkapja a szervezete a hiányzó és létfontosságú mikro- és nyomelemeket. Pedig nem kapja meg, hanem kórosan elhízik és a hosszú, egészségben eltöltött alkotó élet helyett hamar meghal - véli Papp Tamás, aki a probléma egyik lehetséges megoldásaként a hagyományos paraszti gazdálkodást emelte ki.
- Ebben a gazdálkodási formában nem keletkezik hulladék. Teljes értékű a biológiai körforgás. A kertben megteremnek a zöldségfélék, a zöldség javát az ember megeszi, a kerti hulladék pedig nem vész kárba, mert a javát a tyúkok kikapirgálják, a maradékából pedig zöldtrágya lesz, miközben a baromfitrágya a kert talaját gazdagítja, éppen az életfontosságú mikro- és nyomelemekkel. Tehát a jövő útja falun mégiscsak a kertek, a fóliasátrak, az üvegházak és a jószág, a baromfi, a sertés, a juh, a kecske. 
A kisgazda azt is kihangsúlyozta, fontos az is, hogy fölöslegesen ne használjunk vegyszert. 
- A gyomirtáshoz olykor-olykor elő kell venni a nagyszüleink idejében már jól bevált "kapazin"- t, azaz a kapát, még ha néha fel is töri egy kicsit a tenyerünket, bizony a zömében ülőmunkát végző ember egészségének néha jót tesz a kertben végzett fizikai munka. Egy kicsit vissza kell térnünk a természetes élethez, ha másért nem, legalább az egészségünk érdekében. Ez nem azt jelenti, hogy nem kell gépet használni! De a magas biológiai értékű táplálék, magas energiaszintet képvisel. Ez a magas energiaszint hosszú, egészséges és alkotó életet ad az embernek. A magas energiaszint az ember alkotó életének teljesítményében, az életművében jelenik meg. Az egyoldalúan táplált ember csak a makroelemeket tartalmazó, műtrágyával ellátott talajokon termett élelmiszer-alapanyagokból készült ételeket eszi. Máshoz hozzá se jut, mert a nagytőkés társaságok érdekei által vezérelt nagyüzemi gazdaságok profitérdekei az egyoldalú, monokultúrás nagyüzemi mezőgazdaságot diktálják. Az ilyen egyoldalúan táplált ember gyenge, esendő és könnyen gyarmatosítható, mert kicsi az energiaszintje és az életereje kevés. A társadalom egészséges energiagazdálkodása érdekében a biológiailag értékes élelmiszerek kellenek - mondta Papp Tamás, majd hozzátette: sajnos azt kell mondani, hogy Magyarországon, még nem igazán nagy a szegénység, mert a kertek még nincsenek felásva!

Képek:

nincsenek képek

Megjelenő valamennyi cikket, minden megjelent képet szerzői jog véd.
A cikkek és képek üzleti felhasználásuk kizárólag a kiadó előzetes engedélyével történhet! Engedély kérhető az engedely(kukac)papa-ma.hu címen.
Üzleti célból a cikket és képet átvevő (az engedély megadása után) kizárólag a saját weboldalán jelentetheti meg, azt saját közösségi oldalán megosztania szigorúan tilos!

Megértésüket köszönjük!