Szakszervezetek álltak ki a húsgyár elbocsátott alkalmazottja mellett


2013-10-01 18:06:06  | cikk: pt  | fotó: pt  | 


Szakszervezetek álltak ki a húsgyár elbocsátott alkalmazottja mellett főképe
Azonnali hatállyal elbocsátott kollégájuk ügyére kívánták felhívni a figyelmet a megye és a régió szakszervezeteinek képviselő ma délután a húsgyárnál. A helyszínen megtudtuk, a jelenlévők szolidaritást vállalnak Harkai Attilával, a csődeljárás alatt lévő Pápai Hús 1913 Kft. alkalmazottjával, a Húsipari Dolgozók Szakszervezete pápai alapszervezetének elnökével, akit a múlt pénteken kézhez kapott felmondólevelével azonnali hatállyal elbocsátottak a vállalattól.
– Egy függetlenített szakszervezeti vezetőt, üzemi tanácselnököt, felügyelőbizottsági tagot távolítottak el mondvacsinált indokokkal a gyárból, ahonnét ki is tiltották őt. Kollégánknak véleményünk szerint csupán az volt a bűne, hogy védte a dolgozók érdekeit és küzdött a munkahelyekért a pápai húsüzem nehéz helyzetében, valamint szóvá tette a vállalat hiányosságait. Közel 35 éve tevékenykedek szakszervezeti vezetőként, de ilyen esettel még nem találkoztam. A cégvezetés nagyon rossz döntést hozott, amit nem vagyunk hajlandóak elfogadni. Harkai Attila kiváló munkaerő, jó szakember, remek szakszervezeti vezető és tisztességes ember, a személyét érintő rendkívüli felmondás ügye pedig a bíróságon folytatódik majd – nyilatkozta hírportálunknak Pászli Tibor, a Húsipari Dolgozók Szakszervezetének alelnöke.
Mint mondta: tudják, hogy nagy a baj a számukra is rendkívül fontos pápai húsgyárnál, és a szakszervezetek hajlanak az együttműködésre, viszont Harkai Attila esete mellett nem mehetnek el szó nélkül. Követelik, hogy a cég elbocsátott alkalmazottja kapja vissza állását és szakszervezeti vezetői posztját, amit a dolgozók szavaztak meg neki. Pászli Tibor hangsúlyozta, céljuk eléréséhez számos eszköz van a birtokukban, és mindenképpen jogi útra terelik az ügyet.
Molnár Ákos, a Vasas Szakszervezeti Szövetség Nyugat-dunántúli régiójának vezetője a húsgyár előtt úgy fogalmazott, megdöbbentette őket ez az eset, amit egyúttal kirívónak nevezett. Véleménye szerint az elmúlt tíz évben nem volt példa ilyen mértékű munkáltatói túlkapásra. – A Harkai Attilát érintő munkáltatói intézkedés sérti Magyarország alaptörvényét, sérti a munka törvénykönyvét. Ez az eset nem csak Harkai Attiláról szól, hanem egyben minden választott szakszervezeti tisztségviselőről, szakszervezeti tagról is – jelentette ki Molnár Ákos, majd ő is kiemelte, a bíróságon fognak érvényt szerezni az igazuknak.
Mürkl Mónika, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége Veszprém megyei képviseletének vezetője kérdésünkre elmondta, a mostani szolidaritási megmozduláson a megye és a régió összes dolgozói szakszervezete részt vett. Jelen volt többek között a Húsipari Dolgozók Szakszervezete, a Vasas Szakszervezeti Szövetség, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete, a Helyiipari és Városgazdasági Dolgozók Szakszervezete 2000, továbbá a bányászok, a vasutasok, valamint a honvédségi dolgozók szakszervezetének képviselete.

Az esettel kapcsolatban Uzsoky András, a csődeljárás alatt lévő Pápai Hús 1913 Kft. ügyvezető igazgatója az MTI-nek azt mondta: Harkai Attila nem a munka törvénykönyve szerint végezte a szakszervezeti munkáját és súlyosan megszegte a gyár belső szabályait, ezért mondtak fel neki. Az elbocsátás dolgozói bejelentésre indult, a belső vizsgálat pedig olyan anomáliákat tárt fel, amelyeket köztulajdonban lévő cég nem nézhet el – hangsúlyozta az ügyvezető igazgató.

Képek:


Megjelenő valamennyi cikket, minden megjelent képet szerzői jog véd.
A cikkek és képek üzleti felhasználásuk kizárólag a kiadó előzetes engedélyével történhet! Engedély kérhető az engedely(kukac)papa-ma.hu címen.
Üzleti célból a cikket és képet átvevő (az engedély megadása után) kizárólag a saját weboldalán jelentetheti meg, azt saját közösségi oldalán megosztania szigorúan tilos!

Megértésüket köszönjük!